VOD

"Rojst" - Polski serial od Showmax opowiadajcy o Polsce w latach '80 [zdjęcia]

Konrad Kozłowski
15

Dość długo musieliśmy czekać na tego typu produkcję od Showmax, ale jak obiecali, tak zrobili. "Rojst" będzie pierwszym oryginalnym serialem tego typu na platformie, a jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Powrót do lat 80.

Na oryginalne produkcje Showmax składają się między innymi "Ucho prezesa", program "Saturday Night Live Polska" oraz animowany "Egzorcysta". Oprócz nich, na platformie debiutowały etiudy "Ksiądz", "Fanatyk" i "Zacisze". Teraz nadszedł czas na serial z prawdziwego zdarzenia, chciałoby się powiedzieć, a "Rojst" zapowiada się naprawdę ciekawie.

Ten serial to kolejna już inwestycja Showmax w polskich twórców, a piąta produkcja oryginalna, która będzie można zobaczyć w tym roku. Cieszymy się, że to właśnie Showmax  jako pierwszy pokaże współczesny serial osadzony w latach 1980, w dodatku z udziałem wyjątkowego duetu aktorskiego Seweryn-Ogrodnik i całą plejadą polskich gwiazd. - Jurek Dzięgielewski, Head of Content, Showmax CEE

Za serial odpowiada Jan Holoubek, który wyreżyseruje wszystkie odcinki, a scenariusz napisał wspólnie z Kasprem Bajonem. W obsadzie znaleźli się Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, a także Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

W oczekiwaniu na "Rojst" zobacz filmy i seriale oferowna przez Showmax. Kliknij!

"Rojst" przeniesie nas w lata '80. Głównym bohaterem będzie Piotr Zarzycki, młody dziennikarz, który jest synem wysoko postawionego działacza partyjnego. Na przekór wszystkim rozpoczyna własne dziennikarskie śledztwo dotyczące powiązań pomiędzy morderstwem młodej prostytutki i komunistycznego działacza oraz samobójstwa popełnionego przez parę nastolatków, zaraz po tym jak pojawia się  w niewielkim mieście na południowym zachodzie Polski. Tam w lokalnej gazecie pracuje Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), który opisuje wspomniane morderstwo. Im bardziej stara się dociec prawdy, tym bardziej grzęźnie w tytułowym bagnie.

Od kilku lat marzyłem o tym, by zrealizować serial osadzony w latach osiemdziesiątych - czasie mojego wczesnego dzieciństwa, które do dzisiaj pozostają dla mnie najsilniejszą inspiracją. Bardzo się cieszę, że poza opowieścią i świetnymi bohaterami, jakich wkrótce zobaczą widzowie, udało nam się stworzyć unikalną, mroczną atmosferę świata, w którym rozgrywa się akcja serialu. – Jan Holoubek, reżyser.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś Bogiem, Rewers, Sala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym - Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę - Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

W oczekiwaniu na zwiastun i premierę

Bez wątpienia "Rojst" wypada na papierze fenomenalnie. Jak długo przyjdzie nam czekać na pierwsze zwiastuny oraz datę premiery? Musimy uzbroić się w cierpliwość - jak pisałem, jedyne co wiemy, to że nowy serial zadebiutuje na Showmax jeszcze w tym roku.

Tysiące filmów i seriali dostępnych na Showmax. Kliknij i oglądaj!

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu