VOD

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym VOD - DC Universe. Zobacz pierwszy zwiastun "Titans" z Robinem

Konrad Kozłowski
Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym VOD - DC Universe. Zobacz pierwszy zwiastun "Titans" z Robinem
36

To będzie pierwsza tego typu usługa VOD. Nie stoi za nią ani gigant technologiczny, ani filmowy. DC Universe, jak sama nazwa wskazuje, skupi się na tytułach pochodzących ze świata komiksów DC Comics, a wśród nich szykują się prawdziwe hity. Mam już swojego ulubieńca.

Przyznam, że początkowo byłem naprawdę sceptycznie nastawiony do pomysłu DC. Na wstępnym etapie wyglądało bowiem na to, że ofertę VOD od DC zasilą produkcje już istniejące, a dopiero później oferta platforma miałaby się wzbogacać o zupełnie nowe, autorskie tytuły. Nic z tych rzeczy - DC pragnie zacząć z wysokiego "C" i już teraz lista oryginalnych produkcji lub tytułów niedostępnych nigdzie indziej sprawia, że nie mogę doczekać się oficjalnego debiutu. Ten nastąpi dopiero jesienią, a jakiekolwiek kwestie techniczne poznamy dopiero za jakiś czas. Dziś można już jednak przyjrzeć się temu, co będzie nam dane zobaczyć w DC Universe.

Batman: The Animated Series w HD!

Mój osobisty faworyt - tylko dla tej jednej produkcji będę skłonny wykupić abonament już pierwszego dnia. Przypomnę, że DC ogłosiło już wcześniej remaster Batman: TAS i wydanie Blu-Ray, ale najwyraźniej najpierw doczekamy się udostępnienia pierwszych efektów pracy w serwisie VOD. Do katalogu DC Universe mają na początek trafić 2 pierwsze sezony Batman: TAS w wysokiej rozdzielczości. To pozwala sądzić, że wersja Blu-Ray zawierająca wszystkie sezony może pojawić się dopiero w okolicach gwiazdki lub w przyszłym roku.

Titans

Najgłośniejsza produkcja DC Universe, sądząc po tym, jak wiele na jej temat mówi się w mediach w ostatnim czasie. "Titans" powstawał najpierw dla stacji TNT, ale koniec końców serię obejrzymy online. Skupi się ona na postaciach Robina (Dick Grayson), Starfire, Raven i Beast Boy'a i innych. Pierwszy z nich stanie na czele nieustraszonej grupy walczącej z przestępczością. Łakomym kąskiem dla fanów będzie pojawienie się Jasona Todda, czyli drugiego Robina. Na podstawie tytułów odcinków pierwszego sezonu, które wyciekły do sieci (TitansTV.net), można wnioskować, że przez ekran przewinie się naprawdę sporo bohaterów z kart komiksów DC.

Zobacz zwiastun "Titans" zaprezentowany na SDCC 2018.

 1. „Titans”
 2. „Hawk and Dove”
 3. „Starfire”
 4. „Rachel”
 5. „The Doom Patrol”
 6. „The Messenger”
 7. „Jason Todd”
 8. „Angela”
 9. „Donna Troy”
 10. „Hank and Dawn”
 11. „Koriand'r”
 12. „Dick Grayson”
 13. „Raven”

Swamp Thing

Drugim z oficjalnie ogłoszonych seriali jest "Swamp Thing", którego producentem wykonawczym będzie James Wan - reżyser "Aquamana". Scenariusz napiszą Mark Verheiden (Falling Skies) i Gary Dauberman (The Conjuring).  Premiera zaplanowana jest na 2019 rok. Oficjalny opis brzmi:

Gdy badaczka CDC Abby Arcane powraca do rodzinnego domu w Houma, Louisiana w celu przeprowadzenia dochodzenia na temat śmiercionośnego wirusa, zawiązuje zaskakującą więź z naukowcem Aleciem Hollandem, który błyskawicznie jest jej odebrany. Po tym jak tajemnicze siły kładą się cieniem nad miejscowością Houma, Abby odkrywa sekrety, jednocześnie przerażające i cudowne, bo miłość jej życia wcale nie musi być martwa.

Young Justice: Outsiders

Warner Bros. Animation sięga po popularną serię "Young Justice", której emisja zakończyła się w 2013 roku na Cartoon Network. Wsparcie fanów nie pozostało niezauważone i powstanie 3. sezon z podtytułem "Outsiders". W nowych odcinkach zobaczymy m. in. takie postacie jak Nightwing, Kid Flash, Superboy, Miss Martin, a drużyna będzie musiała zmierzyć się z problemami handlu meta-ludźmi i innymi zagrożeniami dla społeczeństwa.

Harley Quinn Animated Series

Rola Margot Robbie w "Suicide Squad" zwróciła sporo uwagi na postać Harley Quinn, dlatego oprócz solowego filmu i udziału w Birds of Prey, DC szykuje także osobny projekt poświęcony tej postaci. Jest nim animowana seria, na którą składać się będzie 26 odcinków trwających około 0,5 godziny każdy. Ma to być produkcja skierowana raczej do dorosłych widzów, a głosu głównej bohaterce prawdopodobnie użyczy właśnie Margot Robbie. Serial skupi się na momencie odejścia Quinn od Jokera i jej relacji z najlepszą przyjaciółką Poison Ivy.

Metropolis

Serial, który miał debiutować, jako drugi, ale ostatecznie został cofnięty do etapu planowania. Miał już scenarzystę i reżysera - John Stephens (The OC) i Danny Cannon (Gotham), lecz planu uległy zmianie. Produkcja ma przedstawiać losy Lois Lane - dziennikarki starającej się poznać jak najwięcej faktów na temat (kryminalnej) działalności meta ludzi. Pomagać ma jej nikt inny niż Lex Luthor, jeszcze zanim okazał się superzłoczyńcą. Wszystko dzieje się przed przeprowadzką Clarka Kenta ze Smallville.

Inne seriale - aktualne i klasyki

Nie spodziewajcie się dodania do oferty DV Universe obecnych na Netfliksie i innych usługach VOD seriali, jak "Flash", "Gotham" czy "Arrow". Stanie się to ewentualnie dopiero wtedy, gdy wygasną kontrakty stacji z serwisami VOD.

Co do klasycznych produkcji - nie mamy tu żadnych oficjalnych potwierdzeń, ale całkiem możliwe jest, że ofertę zasilą także takie tytuły jak "Batman '66", "Lois & Clark: The New Adventures of Superman", klasyczny "Flash" czy "Smallville". Z potwierdzonych produkcji warto wymienić też "Justice League: The Flashpoint Paradox", "Green Lantern: First Flight", i serial "Wonder Woman" po raz pierwszy w HD.

Kiedy i na czym obejrzymy DC Universe?

Dobre pytanie. Nie znamy dokładnej daty, ale wielokrotnie powtarzano, że dojdzie do tego pod koniec tego roku, a czasami padały zapowiedzi zawierające zwrot "czwarty kwartał". Czy to będzie dobry prezent na święta? Prawdopodobnie tak. Usługa będzie dostępna na wielu platformach, między innymi  iOS, Android, Roku, Apple TV, Amazon Fire TV oraz Android TV - czyli wszystkie najważniejsze.

Dodatkowe korzyści - komiksy, figurki i inne

Oficjalnie podano także, że usługa będzie oferować dostęp do wszystkich wydawanych przez DC Comics komiksów, a także niedostępne nigdzie indziej fanowskie gadżety jak figurki. Obecne będzie także forum dla fanów oraz encyklopedia uniwersum DC.

Ile kosztuje subskrypcja DC Universe?

Podczas Comic Conu w San Diego ogłoszono więcej szczegółów na temat działania samej platformy. Co chyba najważniejsze, poznaliśmy cenę miesięcznej subskrypcji usługi - wynosi ona 7,99 dolara. To daje nam niecałe 30 złotych, ale przy ewentualnym pojawieniu się usługi w Polsce podejrzewam, że mogłaby być wyceniona i taniej, i drożej - naprawdę bardzo trudno jest to przewidzieć. Z całą pewnością katalog nie pokrywałby się w 100% z tym, co oferowane jest na rynku lokalnym w USA - część filmów i komiksów jest dystrybuowana nad Wisłą przez inne podmioty, przez co odzyskanie praw zajmie sporo czasu, o ile w ogóle do tego dojdzie przy niektórych tytułach, które od lat są w rękach dystrybutorów lokalnych.

Przewidziano też specjalną promocję dla pierwszych użytkowników, którzy zdecydują się na wykupienie dostępu. Decydując się na ofertę roczną i płacąc 74,99 dolara z góry otrzymają oni 3 miesiące za darmo. Niestety, ta oferta również nie dotyczy polskich widzów.

Na podstawie komunikatu DC Comics i  materiału digitalspy.com.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu