Android

Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro z Androidem 11. Aktualizacja już dostępna

Piotr Kurek
Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro z Androidem 11. Aktualizacja już dostępna
6

Android 11 w pełnej wersji trafia do użytkowników. Pierwsi w kolejności byli oczywiście posiadacze Pixeli, ale inni producenci nie zapominają o swoich klientach. Android 11 jest teraz dostępny dla osób, które posiadają Mi 10 i Mi 10 Pro.

Xiaomi poinformowało o udostępnieniu aktualizacji do Androida 11 dla swoich najnowszych flagowców — Mi 10 i Mi 10 Pro. Najnowsza wersja oprogramowania systemowego połączona z MIUI 12 da użytkownikom tych smartfonów dodatkowe możliwości i ułatwi codzienne korzystanie z najważniejszych funkcji. MIUI 12 jest dostępne lub będzie udostępnione dla wielu modeli chińskiego producenta i prawdopodobnie większość z nich w najbliższym czasie dostanie możliwość aktualizacji do Androida 11. Na ten moment nie wiadomo, które konkretne smartfony ją otrzymają, ale można podejrzewać, że lista będzie długa. Android 11 oficjalnie zadebiutował wczoraj i trafiać będzie na kolejne urządzenia z czasem. Czeka nas kilka interesujących miesięcy, w których kolejne modele będą gotowe na pobranie nowej wersji systemu.

Zobacz też: Android 11 już jest, wkrótce pojawi się nie tylko na Pikselach

Android 11 dla Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro. Firma udostępnia aktualizację do najnowszej wersji systemu Google

Przy okazji udostępnienia Androida 11 dla Mi 10 i Mi 10 Pro, Xiaomi przygotowało listę najważniejszych zmian, jakie pojawią się przy okazji tej aktualizacji.

  • Czaty:
    Android 11 umożliwia użytkownikom zarządzanie wieloma czatami w jednym miejscu. Nowe funkcje pozwalają użytkownikom odpowiadać na wiadomości bezpośrednio z rozwijanego panelu powiadomień. Aktualizacja pozwala również organizować rozmowy zgodnie z ich priorytetem. Najważniejsze rozmowy mogą być wyświetlane na ekranie blokady i mogą „przebić się” przez tryb Nie Przeszkadzać (Do Not Disturb).
  • Dymki powiadomień:
    Dymki powiadomień w systemie Android 11 unoszą się nad ikonami innych aplikacji. Powiadomienia można rozwinąć, aby korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji i zwinąć, gdy nie są używane. Narzędzie to pozwala użytkownikomlepiej wykonywać wiele zadań jednocześnie i nigdy nie przegapić ważnych wiadomości.
  • Sterowanie urządzeniami (Device Controls):
    Dzięki tej aktualizacji telefon zmieni się w „cyfrowy portfel i cyfrowe klucze”, oferując, za jednym dotknięciem, możliwość sterowania podłączonymi inteligentnymi urządzeniami bez konieczności otwierania dodatkowych aplikacji. Dzięki szybszemu i łatwiejszemu dostępowi do swoich inteligentnych urządzeń użytkownicy mogą cieszyć się płynniejszym przełączaniem multimediów, a także korzystać na swoich smartfonach z bezprzewodowych funkcji Android Auto. Aby skorzystać z funkcji Sterowanie Urządzeniami należy wejść w „Ustawienia”, a następnie wybrać „Ekran”, kliknąć na „Centrum sterowania & Panel powiadomień” (Control center & Notification shade), a następnie włączyć funkcję „Użyj nowego centrum kontroli” (Use new Control center). Potem użytkownicy mogą dodawać aplikacje do sekcji „Inteligentny dom” (Smart Home) w centrum kontroli (Control center) i zarządzać bezpośrednio podłączonymi urządzeniami.

Zapewne to nie wszystkie zmiany, jakie zaobserwują u siebie użytkownicy obu flagowców. Xiaomi stara się dostarczać najnowszych rozwiązań, co ma przełożyć się na jeszcze większe wsparcie dla nowych możliwości oferowanych przez Androida 11.

Android 11 jest teraz dostępny w globalnych wersjach ROM Mi 10 i Mi 10 Pro w ramach MIUI 12 Stable Beta dla programistów i użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu