Konsole

Przeciek potwierdza nowego tańszego Xboksa Series S. Ależ wpadka Microsoftu

Konrad Kozłowski
Przeciek potwierdza nowego tańszego Xboksa Series S. Ależ wpadka Microsoftu
1

Istnienie Xbox Series S zostało potwierdzone zdjęciami kontrolera, który będzie dedykowany między innymi nowej i tańszej konsoli Microsoftu.

Xbox Series S - nowa tańsza konsola Microsoftu

Jeśli poprzednie informacje o nowym tańszym Xboksie sprawiły, że zaczęliście trzymać kciuki za jego rychłą premierę, to mam dla Was bardzo dobre wiadomości. Zdjęcia kontrolera dedykowanego właśnie konsoli Xbox Series S jednoznacznie potwierdziły istnienie konsoli i mówi się, że zostanie ona zaprezentowana jeszcze na przestrzeni najbliższych czterech tygodni.

Gry z Xboksa na smartfonie. xCloud z Game Pass Ultimate także w Polsce

Nowy kontroler zdradza istnienie konsoli

Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji, a więc Xbox One S oraz Xbox One X, tak i przy najnowszych konsolach strategia Microsoftu będzie analogiczna. Dostępne będą w sprzedaży dwa modele o różnej specyfikacji, z czego jedna z konsol będzie oczywiście silniejsza. Wygląd Xbox Series S nie został potwierdzony, ale podejrzewa się, że będzie to odrobinę mniejsze urządzenie o tej samej stylistyce i charakterystyce, co zaprezentowany już Xbox Series X. Być może kontynuowana będzie także polityka kolorystyczna - obudowa standardowej edycji Xbox Series X będzie ciemnego koloru, a Xbox Series S będzie najwyraźniej oferowany w kolorze białym.

Nowy Xbox bez opłat za granie online? Microsoft rozwiewa wątpliwości

Potwierdzają to zdjęcia kontrolera właśnie w tym kolorze, który został... sprzedany jednemu z klientów. Użytkownik Twittera Zak S udostępnił zdjęcia nabytego kontrolera oraz pudełka, zaś The Verge zdołało potwierdzić, że są to autentyczne fotografie nowego pada od Xboksa. Na jednym z boków pudełka znalazł się zapis "Dla Xbox Series X/S", natomiast sama lista zawiera także inne urządzenia i platformy, z którymi kompatybilny jest kontroler. Znalazły się na niej Xbox One (pierwsza generacja), Windows 10, Android i iOS.

Oto zupełnie nowy i szybszy Sklep na Xbox

Jakie zmiany w nowym kontrolerze dla Xbox Series X/S?

Biały kontroler od Xboksa pojawił się także w Sieci około miesiąca temu i wtedy od razu zwrócono uwagę na usprawnienia, których dokonał Microsoft. Nie da się nie zauważyć zupełnie nowego d-pada, który zastąpił krzyżaka, nowy przycisk "Share" do szybkiego udostępniania klipów, zrzutów ekranu oraz innych treści, a także nowe wykończenie triggerów, na których znalazła się delikatnie chropowata powierzchnia.

Plany Microsoftu na wprowadzenie na rynek dwóch konsol w ramach nowej generacji znamy od pewnego czasu. Sugerowały to nazwy kodowe (Lockhart i Dante) znajdujące się w dokumentacji firmy. Co ciekawe, zestaw deweloperski Xbox Series X posiadał specjalny tryb, który pozwalał na przełączenie go w tryb działania drugiej konsoli.

Tyle powodów by wybrać Xboxa, a na premierę i tak wezmę PlayStation 5

Xbox Series X vs. Xbox Series S

Specyfikacja Xbox Series S nie będzie znacząco różnić się od Xbox Series X: na pokładzie znajdzie się ten sam procesor 7 nm AMD Zen 2 CPU i wspierany będzie przez 7,5 GB pamięci RAM, a moc układu graficznego wyniesie 4 teraflopy. Poprzednim razem Microsoft wprowadził na rynek najpierw odchudzonego Xboksa One S, by dopiero później pokazać światu mocniejszego Xbox One X. Tym razem kolejność została odwrócona i rola Xbox Series S będzie nieco inna ze względu na prawdopodobny równoczesny start sprzedaży konsol i program Xbox All Access, gdzie nawet konsole Microsoftu są oferowane w ramach abonamentu.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu