Apple

watchOS 7: pełna lista nowości. Zdrowie, sen i impreza! Zapowiada się ciekawie

Dawid Pacholczyk
watchOS 7: pełna lista nowości. Zdrowie, sen i impreza! Zapowiada się ciekawie
10

Jak podsumować zmiany w watchOS 7? Sport, sen, higiena...impreza. Zmiany jakie nadchodzą są stabilną ewolucją najpopularniejszego smartwatcha na świecie. Oto ich pełna lista, jest na co czekać!

watchOS 7: Rich Faces

Zmiany w watchOS 7 nie są może powalająco, ale są bardzo sensowne, przemyślane, a jedna…zaskakująca

Zacznijmy od rozszerzenie możliwość konfigurowania tarcz Waszego zegarka. Przyznaje, że wygląda to naprawdę fajnie. W raz z nową wersją będzie można dostosować zegarek jeszcze bardziej do swoich potrzeb i oczekiwań.

W ramach poszczególnych tarcz będziemy mogli ustawić konkretne aplikacje w predefiniowane miejsca. Każdy będzie mógł skonfigurować ulubiony face tak, aby odpowiadał temu co realnie jest mu potrzebne. Jednak to nie jest najciekawsze, to naturalna ewolucja.

Dużo ciekawsza jest możliwość udostępniania predefiniowanych konfiguracji tarcz. Firmy, programiści będą mogli przygotować nie tylko wygląd, ale i zestaw aplikacji, które powinny być wykorzystane. Wystarczy, że jedno dotknięcie, aby tarcza zaimportowała się na Twój ulubiony smartwatch. A co jeśli nie mam aplikacji? Dostaniesz sugestię, aby ją ściągnąć i zainstalować, aby cieszyć się pełnią możliwości konfiguracji. Bardzo ciekawe rozwiązanie, które udostępnia twórcom nowy kanał reklamowania swoich apek!

Sami też możecie udostępnić swoje tarcze. Jeśli myślicie, że Wasi znajomi mogą z tego skorzystać to podzielcie się swoją konfiguracją! Możecie to zrobić nawet przez media społecznościowe. Już widzę ten wysyp nowych grup na Facebook’u.

watchOS 7: Rozwój trybów sportowych

Zacznijmy od tego, że watchOS 7 otrzyma podobne wsparcie dla map jak iOS 14 – czyli bardzo dobry tryb rowerowy. Planowanie oraz sugerowanie tras, wyliczanie przewyższeń, rozbudowane raportowanie. Dodatkowo podpowiadanie miejsc dostosowanych i wygodnych z punktu widzenia rowerzysty.

Następną dużą zmianą są dwa nowe tryby fitness. Trening całościowy (core training) i…taniec! Ten pierwszy to trochę nudy, wiele zegarków posiada coś podobnego, ale ten drugi przykuł moją uwagę.

Taniec w końcu nie jest czymś bardzo schematycznym, przynajmniej z perspektywy smartwatcha. Przyznaję, że odpowiednie wykrycie stylów tańca (ma rozpoznawać najpopularniejsze) musiało być sporym wyzwaniem. Apple zdecydował się na fuzję odczytów ze wszystkich dostępnych sensorów, aby jak najlepiej dopasować sposób wyliczania zużycia kalorii. Oczywiście oba nowe tryby dostają stosowne ekrany i raporty w aplikacji Zdrowie.

watchOS 7 zadba o Twój sen

Apple Watch zacznie solidnie dbać o jakość Twojego snu. To co zostało podkreślone wielokrotnie to fakt, że Apple podchodzi do tematu całościowo. Chodzi im o coś więcej niż tylko śledzenie i raportowanie snu, chcą nam pomóc w poprawie nawyków, a tym samym poprawie naszego snu.

Przede wszystkim będzie nas informował o tym, że pora snu się zbliża i od tego momentu przejdzie w tryb „nie przeszkadzać”. Wszystko abyśmy wypracowali nawyk regularnego chodzenia do łóżka. Dodatkowo przedstawiane nam będą stosowne skróty, która mają nam pomóc załatwić najważniejsze rzeczy przed snem.

Następnie zegarek oraz telefon przejdą w tryb snu, aby w nocy nic nas nie rozpraszało. Zegarek będzie monitorował nasz sen, a aplikacja Zdrowie otrzyma nową zakładką z rozbudowanym raportem który pomoże nam dokonywać codziennych korekt, aby spać lepiej.

watchOS 7 umyje z Tobą ręce

Na koniec analizator mycia rąk! watchOS 7 będzie zbierał dane z akcelerometru i żyroskopu, aby rozpoznać wzorzec ruchu charakterystyczny dla mycia rąk. Dla upewnienia się, że faktycznie myjesz ręce będzie słuchał, czy woda leci lub czy używasz mydła.

Następnie będzie odliczał czas tak aby proces mycia nie był za krótki! Całość będzie potwierdzana monitami dźwiękowymi i delikatnymi wibracjami.

To wszystko, jeśli chodzi o zmiany w najnowszym watchOS. Czy to Cię zachęciło do zakupu?

Sprawdź inne nowości Apple z WWDC 2020:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu