Apple

WWDC 2020 na żywo: oglądaj konferencję razem z nami!

Kamil Świtalski
WWDC 2020 na żywo: oglądaj konferencję razem z nami!
9

Tegoroczna, wyjątkowa, konferencja WWDC 2020 ma rozpocząć się zgodnie z planem: 22 czerwca. Kiedy startuje Keynote i czego możemy się na nim spodziewać?

Applowska konferencja WWDC, mimo że kierowana jest głównie ku programistom, budzi sporo emocji także wśród użytkowników ich produktów. Nic dziwnego — oprócz dzielenia się tam nowinkami technologicznymi i zmianami które nastąpią od kuchni, nie brakuje tam również miejsca by zaprezentować nowości które zainteresują zwykłych Smithów i Kowalskich mających ich komputery, smartfony czy tablety. O tym że impreza wystartuje w tym roku wyjątkowo online — wiadomo od dawna. Jej data także nie jest żadną tajemnicą — i w przeciwieństwie do innych eventów, tutaj obyło się bez zmian i poślizgu. WWDC 2020 wystartuje zgodnie z planem, 22 czerwca 2020 roku. Teraz jednak Apple pochwaliło się już pełnym rozkładem jazdy, więc można ustawiać przypomnienia i szykować popcorn na te pokłady emejzingu.

Zobacz też: Podsumowanie WWDC 2019: wszystkie najważniejsze informacje

WWDC 2020: główna prezentacja już 22 czerwca o godzinie 19 polskiego czasu

Główny Keynote WWDC 2020 na którym (najprawdopodobniej) zostaną przedstawione nowe wersje systemów giganta z Cupertino (macOS 10.16, iPadOS 14, iOS 14 oraz watchOS 7), a także — jeżeli wierzyć plotkom — nowe produkty, zacznie się w poniedziałek, 22 czerwca, o godzinie 19 (czyli 10 rano PT). To impreza która najczęściej skupia się na kwestiach związanych z oprogramowaniem, ale ten rok z założenia jest już powywracany do góry nogami — nie zdziwiłbym się zatem, gdyby krążące od kilku tygodni po sieci plotki okazały się prawdą — i faktycznie mielibyśmy poznać tam również szczegóły z nowymi sprzętami Apple. Mówi się o tym, że na WWDC 2020 Apple oficjalnie ogłosi porzucenie architektury x86 i przejście na ARM — co miałoby skutkować nową linią komputerów które w przyszłym roku trafią na rynek. Nie ukrywam, że mam cichą nadzieję, że wśród nich znajdzie się także wyczekiwany przeze mnie 14" Macbook Pro. Ponadto gdzieś tam słychać też szepty na temat nowego Apple TV oraz "pastylki" śledzącej: Apple AirTag. Dla sceptyków nie do końca wierzących w to, że Apple na imprezie powie coś nowego o nowych urządzeniach przypominam, że to właśnie na WWDC w zeszłym roku pierwszy raz oficjalnie zaprezentowano nowy Mac Pro i monitor Pro Display XDR.

WWDC 2020: gdzie obejrzeć konferencję?

WWDC 2020  będziemy mogli oglądać na bieżąco w kilku postaciach. Najpopularniejsza — i najłatwiej dostępna — będzie oczywiście ta z linkami do YouTube. Ponadto jednak będzie też specjalna aplikacja na Apple TV oraz aktualizacja Apple Developer na iOS oraz iPadOS. To w kwestii głównej prezentacji, która zawsze wywoływała najwięcej emocji — cała reszta, ta bardziej specjalistyczna, udostępniona zostanie wyłącznie osobom które zapisały się na imprezę, a z oczywistych względów nie będą się mogli zjawić na niej osobiście.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu