3

iPhone ulubionym smartfonem? W USA jest na równi z budżetowym Samsungiem

apple
Jednymi z najciekawszych zestawień są zawsze te, które bazują bezpośrednio na opiniach użytkowników. Ostatnio opublikowano raport zadowolenia z konkretnych smartfonów. Wyniki mogą dosyć zaskakiwać.

Samsunga kontra Apple – kolejna odsłona walki

Index Zadowolenia Amerykańskich Użytkowników to badanie, które w ostatnim raporcie skupiło się na urządzeniach mobilnych oraz usługach telekomunikacyjnych. Najpierw przyglądniemy się temu, jak wyglądają opinie o smartfonach. Tu spośród marek dominują dwie: Samsung i Apple; a to nie powinno nikogo dziwić. Dwóch liderów rynku, którzy sporo zyskają na blokadzie Huawei pod względem liczby sprzedanych produktów. Ich średnia ocen wynosi 81. Dalej znajdziemy Motorolę z wynikiem 80 oraz, dosyć zaskakujące, LG z rezultatem 78.

Najbardziej ulubionym smartfonem mieszkańców USA został Samsung Galaxy Note 9. Uzyskał on 86 punktów, a użytkownicy doceniają jego funkcjonalność, wiele dostępnych funkcji oraz ogromny ekran. Moim zdaniem to zasłużony zwycięzca i seria Note nie zawodzi. Ciekawiej prezentuje się dalsza część zestawienia. Na drugiej pozycji znalazło się kilka modeli ex aquo. Rezultat 82 punktów osiągnęły następujące modele: Samsung Galaxy J7 2018, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9 Plus, Apple iPhone 6S Plus oraz Apple iPhone 7 Plus. Dosyć zaskakująca lista. Punkt za nimi znalazł się dopiero iPhone X. Dodam również, że XS nie został wspomniany w samym raporcie, podobnie jak inne najnowsze flagowce innych producentów, np. Samsung Galaxy S10.

ulubiony smartfon

Trzeba uczciwie przyznać, że takie wyniki są zaskakujące. Dotychczas Amerykanie znacznie wyżej oceniali produkty rodzimego pochodzenia, z których byli dumni, a tymczasem nowszy iPhone przegrał z budżetowym Samsungiem, jakim niewątpliwie jest Galaxy J7 2018. Owszem, to porządny sprzęt z długim czasem pracy i ekranem Super AMOLED, ale akurat smartfon Apple to już prawdziwy flagowiec, więc dziwne, że przegrał. Chyba że weźmiemy tu pod uwagę głównie stosunek możliwości i jakości do ceny. Pod tym względem Galaxy wypada lepiej i prawdopodobnie lepiej spełnia oczekiwania, jakie stawiają przed nim klienci. Powoli iPhone traci część swojej magii. Moim zdaniem dobrze, ponieważ powinno zmotywować to Apple do wytężonego wysiłku przy iPhone’ach XI.

Operatorzy i poważne wymagania

Z kolei dostawcy usług telekomunikacyjnych cieszą się ograniczonym zadowoleniem. W tym przypadku klienci mają bardzo wysokie wymagania i trudno się dziwić, skoro wszystko wskazuje na to, że teraz płacą najwyższe rachunki u operatorów w historii. Ich średnia ocena wynosi 75 na 100 punktów. Jest to wzrost o 1,4 w porównaniu do badania z zeszłego roku, ale dla porównania firmy ubezpieczeniowe i banki uzyskały wynik 81, natomiast doradcy finansowi – 80.

Przeczytaj również: Najtańsze oferty na abonament.

ulubiony smartfon

W Polsce nie możemy narzekać na aż tak wysokie ceny za usługi operatorskie jak w USA. Tam klienci potrafią płacić nawet 100 dolarów miesięcznie, podczas gdy w Polsce za 100 złotych można bezproblemowo znaleźć ofertę nielimitowaną i wciąż zostanie nam sporo pieniędzy. Pod tym względem możemy się cieszyć.

źródło: Android Headlines