Felietony

iPhone ulubionym smartfonem? W USA jest na równi z budżetowym Samsungiem

Albert Lewandowski
3

Jednymi z najciekawszych zestawień są zawsze te, które bazują bezpośrednio na opiniach użytkowników. Ostatnio opublikowano raport zadowolenia z konkretnych smartfonów. Wyniki mogą dosyć zaskakiwać.

Samsunga kontra Apple - kolejna odsłona walki

Index Zadowolenia Amerykańskich Użytkowników to badanie, które w ostatnim raporcie skupiło się na urządzeniach mobilnych oraz usługach telekomunikacyjnych. Najpierw przyglądniemy się temu, jak wyglądają opinie o smartfonach. Tu spośród marek dominują dwie: Samsung i Apple; a to nie powinno nikogo dziwić. Dwóch liderów rynku, którzy sporo zyskają na blokadzie Huawei pod względem liczby sprzedanych produktów. Ich średnia ocen wynosi 81. Dalej znajdziemy Motorolę z wynikiem 80 oraz, dosyć zaskakujące, LG z rezultatem 78.

Najbardziej ulubionym smartfonem mieszkańców USA został Samsung Galaxy Note 9. Uzyskał on 86 punktów, a użytkownicy doceniają jego funkcjonalność, wiele dostępnych funkcji oraz ogromny ekran. Moim zdaniem to zasłużony zwycięzca i seria Note nie zawodzi. Ciekawiej prezentuje się dalsza część zestawienia. Na drugiej pozycji znalazło się kilka modeli ex aquo. Rezultat 82 punktów osiągnęły następujące modele: Samsung Galaxy J7 2018, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9 Plus, Apple iPhone 6S Plus oraz Apple iPhone 7 Plus. Dosyć zaskakująca lista. Punkt za nimi znalazł się dopiero iPhone X. Dodam również, że XS nie został wspomniany w samym raporcie, podobnie jak inne najnowsze flagowce innych producentów, np. Samsung Galaxy S10.

Trzeba uczciwie przyznać, że takie wyniki są zaskakujące. Dotychczas Amerykanie znacznie wyżej oceniali produkty rodzimego pochodzenia, z których byli dumni, a tymczasem nowszy iPhone przegrał z budżetowym Samsungiem, jakim niewątpliwie jest Galaxy J7 2018. Owszem, to porządny sprzęt z długim czasem pracy i ekranem Super AMOLED, ale akurat smartfon Apple to już prawdziwy flagowiec, więc dziwne, że przegrał. Chyba że weźmiemy tu pod uwagę głównie stosunek możliwości i jakości do ceny. Pod tym względem Galaxy wypada lepiej i prawdopodobnie lepiej spełnia oczekiwania, jakie stawiają przed nim klienci. Powoli iPhone traci część swojej magii. Moim zdaniem dobrze, ponieważ powinno zmotywować to Apple do wytężonego wysiłku przy iPhone'ach XI.

Operatorzy i poważne wymagania

Z kolei dostawcy usług telekomunikacyjnych cieszą się ograniczonym zadowoleniem. W tym przypadku klienci mają bardzo wysokie wymagania i trudno się dziwić, skoro wszystko wskazuje na to, że teraz płacą najwyższe rachunki u operatorów w historii. Ich średnia ocena wynosi 75 na 100 punktów. Jest to wzrost o 1,4 w porównaniu do badania z zeszłego roku, ale dla porównania firmy ubezpieczeniowe i banki uzyskały wynik 81, natomiast doradcy finansowi - 80.

Przeczytaj również: Najtańsze oferty na abonament.

W Polsce nie możemy narzekać na aż tak wysokie ceny za usługi operatorskie jak w USA. Tam klienci potrafią płacić nawet 100 dolarów miesięcznie, podczas gdy w Polsce za 100 złotych można bezproblemowo znaleźć ofertę nielimitowaną i wciąż zostanie nam sporo pieniędzy. Pod tym względem możemy się cieszyć.

źródło: Android Headlines

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu