Ciekawostki technologiczne

Czas na kosmiczne reklamy. Już wkrótce nad naszymi głowami pojawią się pierwsze banery

PK
Piotr Kurek
29

Już wkrótce nad naszymi głowami zawitają kosmiczne reklamy. Pierwsi zainteresowani ustawiają się w kolejce do wyświetlania swoich banerów na niebie.

Jeśli uważacie, że reklamy w telewizorach, mapach Google, czy Asystencie Google to za dużo, to ciekawe co powiecie, gdy nad naszymi głowami pojawią się banery przysłaniające gwiazdy na niebie. O pomyśle wysłania na orbitę Ziemi satelitów, które odbijając promienie słoneczne wyświetlać będą treści reklamowe usłyszeliśmy na początku roku. Rosyjska firma StartRocket szykuje się do uruchomienia kosmicznego baneru reklamowego w 2021 r.

https://vimeo.com/309893059

StartRocket ma w planach wysłanie na wysokość między 400 a 500 km nad powierzchnią Ziemi małych satelitów nazywanych CubeStats. Orbital Display, bo tak nazywa się system wyświetlający reklamy na nocnym niebie, w zależności od zamówienia, będzie wysyłał zestaw satelitów wyposażonych w żagle z folii Mylar, które ustawione w odpowiednim szeregu, dzięki odbitemu światłu słonecznemu, będą dostrzegalne z powierzchni Ziemi. Reklamy mają być wyświetlane wczesnym rankiem lub wieczorem a ich widoczność ma być ograniczona do ok. 6 minut. Pomysł wydaje się kontrowersyjny — głównie ze względu na fakt inwazyjności tego typu rozwiązań i braku odpowiednich regulacji, jednak zainteresowanie jest na tyle duże, że już teraz do rosyjskiego startupu zgłaszają się chętne firmy.

Zobacz też: Internet z satelity również od Amazona, na orbicie będzie tłoczno

Portal Futurism informuje, że StartRocket znalazł już pierwszego klienta. Jednym z pierwszych, poważnych partnerów biznesowych ma być rosyjski oddział PepsiCo. Firma planuje wyświetlanie reklam dostępnego na tamtejszym rynku napój energetyczny Adrenaline Rush, które mają towarzyszyć kampanii przeciwko stereotypom i uprzedzeniom wobec graczy. Olga Mangova, rzeczniczka prasowa rosyjskiego PepsiCo, potwierdziła te informacje mówiąc przy okazji, że firma dostrzega ogromny potencjał w nowoczesnych technologiach, a rozwiązania oferowane przez StartRocket wpisują się w wizję firmy innowacyjnej i otwartej na nowe wyzwania.

Źródło: Futurism i StartRocket

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu