Ciekawostki

Czas na kosmiczne reklamy. Już wkrótce nad naszymi głowami pojawią się pierwsze banery

PK
Piotr Kurek
29

Już wkrótce nad naszymi głowami zawitają kosmiczne reklamy. Pierwsi zainteresowani ustawiają się w kolejce do wyświetlania swoich banerów na niebie.

Jeśli uważacie, że reklamy w telewizorach, mapach Google, czy Asystencie Google to za dużo, to ciekawe co powiecie, gdy nad naszymi głowami pojawią się banery przysłaniające gwiazdy na niebie. O pomyśle wysłania na orbitę Ziemi satelitów, które odbijając promienie słoneczne wyświetlać będą treści reklamowe usłyszeliśmy na początku roku. Rosyjska firma StartRocket szykuje się do uruchomienia kosmicznego baneru reklamowego w 2021 r.

https://vimeo.com/309893059

StartRocket ma w planach wysłanie na wysokość między 400 a 500 km nad powierzchnią Ziemi małych satelitów nazywanych CubeStats. Orbital Display, bo tak nazywa się system wyświetlający reklamy na nocnym niebie, w zależności od zamówienia, będzie wysyłał zestaw satelitów wyposażonych w żagle z folii Mylar, które ustawione w odpowiednim szeregu, dzięki odbitemu światłu słonecznemu, będą dostrzegalne z powierzchni Ziemi. Reklamy mają być wyświetlane wczesnym rankiem lub wieczorem a ich widoczność ma być ograniczona do ok. 6 minut. Pomysł wydaje się kontrowersyjny — głównie ze względu na fakt inwazyjności tego typu rozwiązań i braku odpowiednich regulacji, jednak zainteresowanie jest na tyle duże, że już teraz do rosyjskiego startupu zgłaszają się chętne firmy.

Zobacz też: Internet z satelity również od Amazona, na orbicie będzie tłoczno

Portal Futurism informuje, że StartRocket znalazł już pierwszego klienta. Jednym z pierwszych, poważnych partnerów biznesowych ma być rosyjski oddział PepsiCo. Firma planuje wyświetlanie reklam dostępnego na tamtejszym rynku napój energetyczny Adrenaline Rush, które mają towarzyszyć kampanii przeciwko stereotypom i uprzedzeniom wobec graczy. Olga Mangova, rzeczniczka prasowa rosyjskiego PepsiCo, potwierdziła te informacje mówiąc przy okazji, że firma dostrzega ogromny potencjał w nowoczesnych technologiach, a rozwiązania oferowane przez StartRocket wpisują się w wizję firmy innowacyjnej i otwartej na nowe wyzwania.

Źródło: Futurism i StartRocket

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: