Ciekawostki technologiczne

Niezwykły gadżet, który poprawi komfort pracy przy biurku. Jego sukces mnie w ogóle nie dziwi: zapowiada się świetnie!

Kamil Świtalski
Niezwykły gadżet, który poprawi komfort pracy przy biurku. Jego sukces mnie w ogóle nie dziwi: zapowiada się świetnie!
32

Mouzen to jedyna w swoim rodzaju podkładka, która zaprojektowana została z myślą o ludziach spędzających długie godziny przy biurku, pracując przed komputerem. Kickstarterowa kampania wystartowała kilka dni temu i... okazała się ogromnym sukcesem!

Każdy pracujący po kilka godzin dziennie przed komputerem prawdopodobnie doświadczył nie raz i nie dwa bólu ramienia i nadgarstków po odejściu od biurka. Nie wiem czy można to już podciągnąć pod chorobę zawodową, ale prawdą jest że to problematyczne i trudno dyskutować z tym, że dotyka to coraz więcej ludzi na całym świecie. Jest już co najmniej kilka rozwiązań na te problemy, ale najwyraźniej są one niesatysfakcjonujące. Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że kickstarterowa suma potrzebna na stworzenie Mouzen została zebrana w trzy z dni?!

Mouzen chce być najwygodniejszą i najładniejszą podkładką przy biurku

Zamiast wielkich, skomplikowanych, konstrukcji które przywodzą na myśl medyczne wyposażenie — niewielki gadżet, który pozwoli wygodnie oprzeć dłoń. Jego twórcy obiecują połączenie najlepszej ergonomii i... najwyższej klasy designu. Z tym drugim mógłbym może się odrobinę spierać, ale z drugiej strony to na tyle charakterystyczne urządzenie, że trudno w tej kwestii wymagać cudów. Celem urządzenia jest podtrzymywanie ramienia, a tym samym redukcja napięcia w nadgarstku i ramieniu, kiedy pracujemy przy biurku za pomocą myszki lub klawiatury. Twórcy obiecują, że montaż urządzenia nie zajmie więcej niż kilku sekund. I faktycznie, zaprezentowany przy kickstarterowej kampanii filmik sugeruje, że będzie to banalnie proste zadanie. Urządzenie ma obsłużyć blaty od grubości 0,5 centymetra do 5,5 centymetrów, co czyni je niezwykle uniwersalnym. Natomiast mechanizm nazywany ErgoFlow pozwoli na wygodne manewrowanie ręką po całej powierzchni niezależnie od kierunku. Idealne w swojej prostocie, prawda? No przynajmniej tak wynika z kampanii promocyjnej, która najwyraźniej okazała się niezwykle skuteczną. A może to nie tyle magia kampanii, co... faktycznie zapotrzebowanie użytkowników, którzy na co dzień borykają się z problemami, które urządzenie ma rozwiązać?

Twórcy urządzenia w mig zebrali 25 tysięcy dolarów, które było ich celem na Kickstarterze. Do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 20 dni, a w chwili pisania tego tekstu na koncie twórców podkładki Mouzen znalazło się ponad 35 tysięcy dolarów. Jeżeli chcielibyście nabyć produkt w ramach akcji w promocyjnej cenie, to może być wasz za "jedyne" 99 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na kickstarterze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu