3

Samsung Galaxy S20 Lite coraz bliżej. Co wiemy o nowym smartfonie?

samsung s20 ultra
Smartfony Samsunga z serii Galaxy S20 zadebiutowały w lutym tego roku. Po mocnej premierze zastanawiano się, czy wzorem poprzedników, i tym razem do sprzedaży trafi trzeci, tańszy model. Do kolekcji S20, S20+ i S20 Ultra wkrótce dołączy kolejny — Samsung S20 Lite.

O tym, że Samsung Galaxy S20 Lite trafi jednak do sprzedaży mówi się od kilku miesięcy. Ostatnie informacje pochodzą z czerwca i sugerują, że premiera nowej, tańszej, odsłony S20 odbędzie się w październiku. Teraz telefon pojawia się w bazie danych Geekbench, co sugeruje, że jego oficjalna prezentacja to kwestia czasu.

samsung galaxy s20 lite

Zobacz też: Samsung Galaxy S20 Ultra to bezapelacyjnie najlepszy smartfon Samsunga

Samsung Galaxy S20 Lite miałby kontynuować tradycję znaną z poprzednich odsłon serii Galaxy S. W marcu recenzowaliśmy dla Was Samsung Galaxy S10 Lite, który nie do końca przypadł do gustu Pawłowi. Jednak nie do końca wiadomo, w jaki sposób Koreańczycy podejdą do tematu Lite’a w tym roku. Tym bardziej, że jest zamieszanie z samą nazwą telefonu. O ile Samsung Galaxy S20 Lite wydaje się wyborem oczywistym, tak ostatnie plotki mówią, że nowy smartfon mógłby nosić nazwę Samsung S20 Pen Edition i obsługiwać rysik S-Pen dobrze znany posiadaczom Galaxy Note. Zamieszanie jest o tyle duże, że na horyzoncie mamy przecież Galaxy Note 20, czy Galaxy Note 20 Ultra, które w ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się w przeciekach i informacjach pochodzących ze źródeł zbliżonych do koreańskiego giganta.

Samsung S20 Lite coraz bliżej. Tańsza alternatywa dla S20 ma trafić do sprzedaży za kilka miesięcy

wyniki geekbench samsung galaxy s20 lite

Zobacz też: Wreszcie Samsung zaskoczył w swoich flagowcach. Teraz prawie w ogóle nie mają rywali

A co zdradza Geekbench? Jak informuje serwis gsmarena, wydajność S20 Lite przy pracy jednym rdzeniu wynosi 737 punktów, a praca wielordzeniowa to 2619 punktów. Porównując z Galaxy S20 jest nieco lepiej (765 i 2627 punktów), co może być zasługą zastosowanego w S20 Lite procesora. A mamy mieć tu do czynienia z 8-rdzeniowym Snapdragonem 865 taktowanym na poziomie 1,8 GHz i wspartym przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Nie wiadomo jednak, czy nie będzie podobnie, jak w przypadku S20, które w zależności od regionu miały inne układy. Wiadomo natomiast, że smartfon działać będzie na Androidzie 10 z nakładką One UI 2.5. Nie wiadomo natomiast nic na temat aparatów, ekranu, czy funkcji, które miałby oferować S20 Lite (poza wspomnianą wyżej obsługą rysika S-Pen).

Warto trzymać rękę na pulsie i czekać na oficjalne zapowiedzi. Tym bardziej, że w ostatnich tygodniach coraz więcej mówi się o Galaxy S20 Lite, który będzie nieco odstawał od swoich „starszych” braci.