Samsung

Tak wygląda odpowiedź Samsunga na iPada Pro. Oto Galaxy Tab S7 (z rysikiem i klawiaturą)

Kamil Świtalski
Tak wygląda odpowiedź Samsunga na iPada Pro. Oto Galaxy Tab S7 (z rysikiem i klawiaturą)
52

Za tydzień Samsung ma oficjalnie zaprezentować nową rodzinę tabletów Galaxy Tab S7, ale rendery (rzekomo oficjalne) już trafiły do sieci.

Rynek tabletów równie szybko co wystrzelił do góry, to się i... skurczył. Kiedy smartfony zaczęły puchnąć w rozmiarach, tablety zaczęły odchodzić w niepamięć. A przynajmniej rynek nie jest zalewany nowymi modelami równie szybko, co jeszcze kilka lat temu. Mimo wszystko kilka firm — w tym Lenovo, Apple, Huawei czy Samsung wciąż się nie poddały i walczą na tym kurczącym się rynku. iPad nie bez powodu stał się synonimem słowa tablet, ale tamtejsze rozwiązania systemowe nie każdemu pasują. Huaweiowe alternatywy (m.in. MatePad Pro) w nowym wydaniu pozbawione są usług Google, co dla wielu jest dyskwalifikujące. Ale właśnie Lenovo i Samsung stale prą naprzód. Oficjalnie Galaxy Tab S7 firma zaprezentuje w przyszłym tygodniu — ale Evan Blass udostępnił oficjalne rendery tabletu oraz akcesoriów.

Galaxy Tab S7: tablet z klawiaturą i rysikiem na renderach

O 11.4" tablecie z ekranem S-AMOLED (który ma oferować odświeżanie nawet do 120Hz oraz rozdzielczość 1600 × 900) sporo informacji wyciekło już wcześniej. Konstrukcja miałaby być odrobinę większa od tej, którą firma przedstawiła w zeszłym roku (mowa tu o 244,5 x 159,5 x 5,7 mm). Napędzać miałby go Snapdragon 865+, systemowo czekać ma tam na nas Android 10 z One UI 2.5. Akumulator o pojemności 7,760 mAh powinien wystarczyć na wiele godzin komfortowej pracy, podobnie jak 8GB pamięci operacyjnej (i 256 na dane). To solidny konkurent dla iPada Pro z wyższej półki cenowej, który możemy teraz zobaczyć na pierwszych grafikach — podobno oficjalnych. Evan Blass (znany bardziej jako @evleaks) regularnie serwuje tego typu materiały, które po oficjalnych zapowiedziach okazują się zgodne z prawdą. Wygląda więc na to, że mimo iż do premiery tabletu Galaxy Tab S7 jeszcze kilka dni — możemy już oficjalnie przyjrzeć się konstrukcji oraz dodatkom.

Gdyby nie inne proporcje (tutaj mamy 16:9), na pierwszy rzut oka można by łatwo pomylić Galaxy Tab S7 z iPadem Pro. Konstrukcja wydaje się bliźniaczo podobna: czarne ramki dookoła ekranu, aluminiowe krawędzie, wejście USB-C i dwa głośniki. Do tego na powyższej grafice widać także akcesoria: rysik S Pen oraz klawiatura. Oczywiście na tej nie mogło zabraknąć touchpada — warto jednak pamiętać, że dla Samsunga to żadna nowość czy rewolucja. Book Cover Keyboard z poprzedniej generacji tabletu również oferowała takie opcje.

Samsung Galaxy Tab S7 miałby być jednym z dwóch tabletów, które firma pokaże w przyszłym tygodniu. Obok niego miałby zostać tam również zaprezentowany większy wariant sprzętu: Galaxy Tab S7+, którego przekątna ekranu ma wynosić 12,4". Na wszystkie szczegóły musimy jeszcze chwilę zaczekać — włącznie z tym najbardziej frapującym: ceną i tym co wejdzie w skład zestawu Samsung Galaxy Tab S7 oraz Samsung Galaxy Tab S7+.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu