Samsung

Samsung Galaxy Fold 2 będzie okazją cenową. Będzie kosztował 50% mniej niż poprzednik

Albert Lewandowski
3

Samsung Galaxy Fold 2 jest tworzony już w oparciu o jakże cenne doświadczenia firmy związane z jego poprzednikiem. Czego możemy spodziewać się w 2020 roku?

Samsung Galaxy Fold 2 - dopracowany pomysł

Samsung chce dosyć szybko pokazać szerszej publiczności nowy model. Samsung Galaxy Fold 2 miałby zostać zaprezentowany w 2020 roku i tym razem Koreańczycy zamierzają podejść inaczej do konstrukcji. Przede wszystkim do jego wykonania zostanie zastosowane elastyczne szkło, którego nazwa handlowa to UTG (Ultra Thin Glass). Dzięki temu producent nie będzie musiał stosować plastiku i niezbyt skutecznych folii, co miał już okazję przetestować w pierwszej wadliwej serii Galaxy Foldów.

Samsung Galaxy Fold 2 pochwali się 8-calowym ekranem Super AMOLED. Na pewno tym razem otrzymamy bardziej smukłe urządzenie i możemy liczyć, że firma bardziej postara się o szybkie wprowadzenie go do sprzedaży po premierze. Zważywszy na to, że już pierwsza odsłona była całkiem popularna w przedsprzedaży, spodziewam się, że druga generacja zdoła poprawić ten rezultat.

Ponadto ujrzymy w nowym urządzeniu flagowe podzespoły. Naturalnym wyborem, jeżeli chodzi o procesor, będzie nowy Exynos 9830 / 990 lub Snapdragon 865, w zależności od regionu, co najmniej 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Całością zarządzać będzie już nowy Android 10 z Samsung One UI 2.0 i powinniśmy doczekać się jeszcze większej liczby funkcji dedykowanych pod składane urządzenie. Samsung Galaxy Fold 2 miałby być dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej oraz fioletowej. Możliwe jest, że tym razem firma nie będzie chciała stawiać na wybitne multimedia i ograniczy się do słabszych modułów fotograficznych, aby zaoferować możliwie jak najniższą cenę.

Ważniejsze jednak pozostaje to, że Samsung Galaxy Fold 2 stanie się zdecydowanie bardziej przyjaznym dla portfela smartfonem. Według informacji z Korea Herald, nowy model Koreańczyków ma być wyceniony na około 845 dolarów, co stanowiłoby obniżkę ceny o aż 56% w porównaniu do poprzednika. Dla porównania Samsung Galaxy Note 10+ to wydatek rzędu 1099 dolarów, więc w przypadku nowego Folda spodziewałbym się kwoty rzędu 3000 - 3500 złotych.

Przeczytaj również: Co będzie w Samsungu Galaxy S11?

Samsung zbiera doświadczenie

Niewątpliwie pierwsza generacja Samsunga Galaxy Folda zapewniła producentowi potrzebne opinie klientów. Koreańczycy dostrzegli również to, czego oczekują użytkownicy i liczę na to, że rzeczywiście przyłożą się do zaoferowania praktycznego urządzenia. Na pewno ważną premierą w ostatnim czasie była Motorola Razr. Amerykański smartfon świetnie pokazał, że ludziom bardziej odpowiadają bardziej kompaktowe konstrukcje niż sprzęt konkurujący bezpośrednio z tabletami.

Pierwsze informacje na temat planowanej daty premiery opublikował koreański serwis The Bell, który już wcześniej podawał prawdziwe przecieki dotyczące urządzeń Samsunga. Wiele wskazuje na to, że nowy smartfon może zostać zaprezentowany już w kwietniu przyszłego roku. Mało prawdopodobne jednak, aby od razu trafił do sprzedaży.

Przeczytaj również: Jak sprawdza się Samsung Galaxy Fold na co dzień?

Szykuje się naprawdę ciekawy rok 2020 w segmencie urządzeń mobilnych. Zobaczymy jednak, czy za nowatorskimi rozwiązaniami będzie iść w parze praktyczność oraz rozsądna wycena.

źródło: Phandroid

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu