Skype

Dołączanie do wideokonferencji Skype bez konta? Od teraz to możliwe!

Kamil Świtalski
Dołączanie do wideokonferencji Skype bez konta? Od teraz to możliwe!
3

Teraz Skype wychodząc na przeciw potrzebom użytkowników pozwala tworzyć i dołączać do konferencji bez potrzeby posiadania konta w usłudze. Jak to działa w praktyce?

Skype od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych narzędzi dla wszystkich potrzebujących szybko zdzwonić się z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami. Nie da się ukryć że blask platformy zdążył nieco przygasnąć — bo jeszcze kilka(naście) lat temu był on dla większości pierwszym wyborem wśród tego typu narzędzi. Teraz jest gdzieś po środku, a może kieruje się bardziej ku końcowi, listy narzędzi w tym temacie. Mimo wszystko wciąż korzystają z niego miliony użytkowników na całym świecie — a w ostatnich tygodniach, jak wiele usług tego typu, przeżywa on drugą młodość i znaczny wzrost zainteresowania. Kto ma stare konto i pamięta na Skype — ten nie ma problemu, loguje się i dzwoni. Podobnie zresztą ten, kto ma konto Microsoftu. Ale nie wszyscy mają konto w usłudze — i przy kolejnej rozmowie konferencyjnej na innej platformie potrafi to być kłopotliwe. Zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień z technologiami nie są za pan brat. Ale w przypadku rozmów na Skype nie mają już więcej powodów do obaw: platforma umożliwi bowiem dołączanie do wideokonferencji bez konieczności posiadania konta!

Zobacz też: Skype prawie jak battle royale – pozwoli na rozmowę wideo 50-ciu osobom jednocześnie

Teraz dołączymy do rozmowy na Skype bez konta w usłudze

Kilka dni temu uruchomiono możliwość prowadzenia konferencji międzyplatformowo, a teraz przybywają kolejne nowości. Trzeba przyznać gigantowi z Redmond, że koncertowo rozgrywa w tych kryzysowych tygodniach swoje usługi: zarówno rozwój Microsoft Teams jak i wszystkie nowości dodawane do Skype są przemyślane i... no co tu dużo mówić: potrzebne. Tworzenie takich konwersacji na Skype jest równie proste jak dołączanie do nich: jak działa w praktyce?

Zobacz też: Miał być drugi Messenger, a wyszla katastrofa. Teraz wraca stary dobry i PROSTY Skype

Jak stworzyć konferencję lub dołączyć do rozmowy Skype bez posiadania konta?

  1. Aby utworzyć rozmowę konferencyjną Skype bez posiadania konta przejdź na stronę: https://www.skype.com/pl/free-conference-call/;
  2. Tam skorzystaj z odnośnika Utwórz bezpłatne spotkanie;
  3. Po chwili utworzony zostanie link, który pozwoli dołączyć wszystkim rozmówcom. Skopiuj go — i wyślij wszystkim, których chcesz zaprosić do konwersacji;
  4. Gdy wybierzesz link w przypadku zainstalowanej aplikacji komunikatora — przeglądarka zapyta czy chcesz uruchomić aplikację. Ale nie musisz tego robić — we wspieranych przeglądarkach możesz dołączyć do rozmowy Skype bez konta prosto w karcie przeglądarki. Ostatnim już krokiem jest wybór nicka, potwierdzenie go i... gotowe!

Jak widać — nic w tym specjalnie skomplikowanego, a dla wielu użytkowników zmuszonych w nowej sytuacji skorzystać z komunikatora to będzie ogromne ułatwienie. No i, jednocześnie, wygoda, oczywiście!

Zobacz też: Lepiej późno niż wcale. Skype z szyfrowaniem end-to-end (nareszcie) dostępny

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu