Gry

Resident Evil Village postraszy w VR już za kilka tygodni - bez dodatkowych opłat

Kamil Świtalski
Resident Evil Village postraszy w VR już za kilka tygodni - bez dodatkowych opłat
0

Oto wiadomość, na którą wielu czekało od dawna. Nareszcie poznaliśmy nieco szczegółów związanych z DLC do Resident Evil Village, które pozwoli nam cieszyć się grą w wirtualnej rzeczywistości!

Resident Evil jest jednym z najbardziej klasycznym przedstawicieli horrorów w świecie gier wideo. Zbliżająca się wielkimi krokami premiera Resident Evil 9 zapowiada się spektakularnie, ale na nią przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Według twórców gra trafi na rynek nie wcześniej, niż w 2024 roku. Ale spokojnie, nie oznacza to, że wcześniej nie będzie powodów by się nieco pobać!

Resident Evil Village VR. Wysoko oceniany horror teraz postraszy także w wirtualnej rzeczywistości

Resident Evil Village okazało się ogromnym sukcesem. Nie da się ukryć, że seria horrorów od Capcom miewa lepsze i gorsze momenty — ale ostatnie lata są dla jej fanów zdecydowanie łaskawe. A skoro Resident Evil Village okazało się takim hitem, zaś wydanie wcześniejszej gry w wirtualnej rzeczywistości przyciągnęło ku niej tak ogromną rzeszę fanów — raczej nikogo nie powinno dziwić, że twórcy poszli za ciosem i Resident Evil Village VR stanie się faktem. Fakt - trochę przyjdzie nam na nią zaczekać, ale data premiery nowego wcielenia gry nie jest wcale przypadkowa. Bowiem perfekcyjnie zgrywać się będzie z premierą PlayStation VR2 — nowego headsetu Sony który będzie kosztował więcej niż sama konsola. Oczekiwania związane z PlayStation VR2 są ogromne — a wszyscy testerzy którzy dotychczas mieli okazję sprawdzić jak sprawdzają się nowe gogle otwierające wrota do wirtualnej rzeczywistości są zgodni: jest dobrze. Tym samym apetyt na przeżycie wiejskiej przygody w Resident Evil staje się jeszcze większy.

Jak dowiedzieliśmy się z najnowszego wpisu na blogu PS — cała gra dostępna będzie w trybie wirtualnej rzeczywistości. Tym samym mroczna historia okaże się jeszcze strrraszniejszą. Doznania spotęgować mają także nowe kontrolery:

Kontrolery Sense umożliwiają także wykonywanie intuicyjnych ruchów, takich jak podnoszenie rąk do osłony czy trzymanie broni przed sobą, aby strzelić, a także wykonywanie dodatkowych czynności, które zwiększają immersję. Możesz trzymać dwie bronie niezależnie, załadować magazynek do pistoletu, aby przeładować, a także posługiwać się nożem, wykonując ataki cięte lub kłute. To naprawdę wciągające doświadczenie, które wprowadza cię bezpośrednio do pokręconego świata, w którym walczy Ethan Winters.

Tak jak wspomniałem wyżej — Resident Evil Village VR będzie dostępny w dniu premiery PSVR2, czyli 22 lutego 2023 roku. Co istotne - wszyscy posiadacze Resident Evil Village lub Resident Evil Village Gold Edition będą mogli pobrać wersję VR (dystrybuowaną w formie DLC) za darmo — trzeba to jednak będzie zrobić osobno — bezpośrednio ze sklepiku PlayStation Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu