VOD

Filmowe hity dla każdego. CANAL+ zaskakuje zupełnie nową usługą

Konrad Kozłowski
Filmowe hity dla każdego. CANAL+ zaskakuje zupełnie nową usługą
17

Zaledwie 15 dni temu CANAL+ uruchomił usługę telewizji online i filmów oraz seriali na życzenie, a dzisiaj prezentuje zupełnie nową platformę PREMIERY CANAL+ będącą wypożyczalnią online.

To bardzo ciekawy zwrot w działalności CANAL+, bo platforma nie wychodziła wcześniej naprzeciw klientom, którzy nie byli jej abonentami. Nieco ponad dwa tygodnie temu uruchomiono jednak nową usługę online z telewizją i paczkami filmów oraz seriali, a teraz startuje wypożyczalnia filmów online z "kinowymi hitami" pod szyldem PREMIERY CANAL+.

Polecamy: Czekaliście na to długie lata. Zupełnie nowy CANAL+ to telewizja przez Internet i VOD

W ofercie już teraz znajduje się ponad 120 filmów, a następne tygodnie mają przynieść niemal 500 nowych tytułów (biblioteka obejmuje produkcje od . Wyraźnie widać, że CANAL+ stawia na głośne produkcje, które niedawno były w kinach lub w nich się nie pojawiły. Nie jest to więc serwis będący rywalem dla Apple TV (iTunes), CHILI czy Rakuten TV, gdzie oprócz nowości dostępne są też starsze tytuły. Druga różnica to forma nabycia samego filmów - PREMIERY CANAL+ oferują tylko możliwość wypożyczenia, a nie zakupu.

Gdzie mogę oglądać PREMIERY CANAL+?

Z kwestii technicznych, warto dodać, że jak na razie PREMIERY CANAL+ będzie odrębną usługą od CANAL+. Będzie można z niej skorzystać logując się tymi samymi danymi, ale płatności dokonamy nie tylko kartą, ale także szybkim przelewem online (pay by link) +-oraz z użyciem BLIK-a. W przeglądarce serwis dostępny jest pod adresem premiery.canaplus.pl, a w najbliższych tygodniach zaprezentowane zostaną aplikacje dla Androida, iOS-a (obydwie ze wsparciem Chromecast i/lub AirPlay), Apple TV, Android TV, a także smart TV Samsunga z Tizen OS oraz LG z webOS. To bardzo ważna informacja, bo główna usługa z telewizją online i VOD nie doczekała się jeszcze własnych aplikacji dla najpopularniejszych w Polsce telewizorów smart. Czy to oznacza, że CANAL+ jest już blisko ich udostępnienia?

Zobacz też: CANAL+ jako jedyna usługa z VOD i telewizją online? Kogo przekona nowa oferta

– CANAL+ od wielu lat dostarcza swoim abonentom filmową rozrywkę na najwyższym poziomie, zarówno w ofercie kanałów telewizyjnych, jak i w ramach stale aktualizowanych bibliotek na żądanie. Dziś otwieramy dostęp do bogatego katalogu treści w ramach jednej wygodnej usługi dostępnej dla każdego, w tym dla osób nie związanych z CANAL+ umową. Już niebawem zaoferujemy również możliwość odtwarzania katalogu na niemal dowolnym urządzeniu dzięki mobilnym aplikacjom i wsparciu dla wszystkich najpopularniejszych systemów smart TV. Nowa usługa uzupełnia jednocześnie serwis CANAL+ telewizja przez internet o funkcjonalność wypożyczalni online, z której można skorzystać w ramach jednego konta. - Grzegorz Skowron-Moszkowicz, dyrektor ds. budowania wartości klienta w CANAL+.

Jakie filmy obejrzę na PREMIERY CANAL+?

W chwili obecnej na PREMIERY CANAL+ dostępne będą takie produkcje jak „Sonic. Szybki jak błyskawica”, „Bad Boys For life”, „Doktor Dolittle”, „Psy 3.W imię zasad”, „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”, „1917”, „Dżentelmeni”, „Kraina
lodu II”, „Jojo Rabbit”, czy „Kult. Film”. W późniejszym czasie pojawią się także „Zew krwi” (24.06), „Niepokorna miss” (19.06), „Jak boss” (10.06), „Przetrwać do świtu”.

Lista partnerów CANAL+ robi wrażenie, bo znajdują się na niej Universal Studios, Paramount Pictures, The Walt Disney Company, 20th Century Studios, Dream Works, Sony Pictures, Cineman, Kino Świat,
Best Film, Next Film, Kino Polska, TVP czy Telewizji Polsat. Ewidentnie widać, że CANAL+ kontynuuje swój marsz czy ujednoliceniu oferty na tyle, ile to tylko możliwe, nie wybierając poszczególnych dystrybutorów i studio do współpracy, lecz stara się o jak najbardziej rozbudowaną ofertę. Jestem ciekaw, czy lokalne marki jak TVP czy Polsat zdecydują się na oddanie praw to produkcji, którymi do tej pory się nie dzieliły?

Ceny i jakość materiałów na PREMIERY CANAL+

Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, w jakiej jakości będzie można oglądać filmy w nowej usłudze PREMIERY CANAL+. Okazuje się, że od strony technicznej mamy do czynienia z bliźniaczą ofertą, jak w CANAL+ - maksymalna rozdzielczość to obecnie 1080p i dźwięk przestrzenny 5.1. Są one oczywiście dostępne tylko wtedy, gdy dostarczone treści oferują takie parametry, więc nie będzie to prawdopodobnie regułą i każdą z pozycji będziemy musieli weryfikować osobno. Zazwyczaj do wyboru powinny być dostępne dwie wersje językowe audio oraz polskie napisy (wyjątkiem mogą być animacje z polskim dubbingiem).

Ceny za pojedyncze tytuły zaczynają się od 9,90 zł a kończą (na tę chwilę) na kwocie 24,90 zł. Od chwili rozpoczęcia odtwarzania mamy 48 godzin an ukończenie seansu.

Aplikacje mobilne i smart TV CANAL+ PREMIERY

Zgodnie z zapowiedzią CANAL+ zaczyna udostępniać aplikacje mobilne oraz dla smart TV dedykowane usłudze PREMIERY. Można z nich skorzystać na iPhonie, iPadzie oraz smartfonach i tabletach z Androidem. Wśród wspieranych platform smart TV jest Android TV, a w najbliższej przyszłości dostępne będą także TizenOS (Samsung) oraz webOS (LG).

Trudno cokolwiek więcej napisać o samych aplikacjach, które łączą w sobie interfejs głównej platformy CANAL+ z cechami usługi z filmami na życzenie. Oznacza to, że strona główna i menu są przejrzyste - nikt nie pogubi się szukając filmów do obejrzenia. Na domowy ekranie znajdują się sekcje tematyczne z nowościami i innymi polecanymi tytułami, a w menu (po zalogowaniu) widnieje stosunkowo sporo opcji do zarządzania kontem.

Dzięki tym opcjom można podejrzeć już wypożyczane oraz oglądane filmy,  zrealizować voucher, podejrzeć listę ulubionych oraz szybko zalogować się w aplikacji na smart TV z wykorzystaniem tej mobilnej (nareszcie ktoś o tym pomyślał na samym początku istnienia usługi). Niestety, w trybie odtwarzania (podczas testów) nie zauważyłem opcji zmiany języka napisów i audio, co oznacza, że jedynym dostępnym formatem jest polski lektor/dubbing przy produkcjach zagranicznych.

Aplikacja dostępna jest obecnie:

 

 

Posłuchaj podcastu: Nowy CANAL+ to najlepsza oferta dla polskiego widza?

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu