43

Pobieranie filmików z YouTube: wtyczki do przeglądarki, programy i strony WWW

youtube offline
Jak pobierać filmy z YouTube? Na to pytanie jest obecnie... wiele odpowiedzi — jako że wciąż nie doczekaliśmy się żadnych oficjalnych ścieżek, musimy kombinować. Oto, moim zdaniem, najlepsze narzędzia z których skorzystacie niezależnie od platformy!

Pobieranie filmów z YouTube’a to temat długi i pogmatwany — przede wszystkim ze względu na obowiązujące tam prawa autorskie. Po ostatnich wakacjach wspominałem jak bardzo cenię sobie opcję pobierania z YouTube materiałów offline do pamięci smartfona bądź tabletu — niestety to funkcja, która w Polsce jest wciąż niedostępna. I nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Rzekomo YouTube Premium jest coraz bliżej, ale żadnej oficjalnej daty premiery usługi w naszym kraju wciąż nie poznaliśmy. Na szczęście są narzędzia, które pozwolą nam pobrać zamieszczone w serwisie materiały i bez problemu cieszyć się nimi także bez dostępu do sieci. Zarówno na smartfonach, tabletach, jak i na komputerach. W tej kwestii wiele zmienia się z dnia na dzień, ponieważ Google robi co tylko w ich mocy, aby uciąć takie praktyki. Oto zestaw narzędzi, które pomogą wam pobrać filmiki z YouTube wprost na dysk waszego komputera!

Pobieranie filmów z YouTube w przeglądarce

ClipConverter

ClipConverter to narzędzie w stu procentach uniwersalne, bowiem dostępne z poziomu przeglądarki. W praktyce to nie tyle downloader, co platforma która pozwoli zdalnie przekonwertować format materiału przed pobraniem go na dysk naszego komputera. To może być samo audio (w formatach: MP3, M4A, AAC), albo całość (filmy dostępne są w formatach: MP4, 3GP, AVI, MOV, MKV). I oprócz funkcji pomocy przy konwertowaniu naszych własnych treści, możemy też liczyć na niego w kwestii pomocy z filmikami z YouTube! W polu link do filmiku wklejamy odnośnik do interesującego nas materiału (w tym konkretnym przypadku: TOP 5 najlepszych seriali na ShowMax z naszego kanału), wybieramy format i korzystamy z polecenia Dalej. Teraz pozostaje nam wybrać jakość i — jeżeli dogramy już wszelkie formalności — start konwersji! Po chwili zostaniemy przeniesieni do strony z progresem zaplanowanych przez nas działań — a kiedy ClipConverter wykona swoją pracę, możemy pobrać materiał!

jak pobierać filmy z YouTube
jak pobierać filmy z YouTube
jak pobierać filmy z YouTube
jak pobierać filmy z YouTube
jak pobierać filmy z YouTube
jak pobierać filmy z YouTube

Po chwili na dysku ląduje wysokiej jakości materiał w wybranym przez nas formacie — w moim przypadku: MP4, Full HD:zrzut filmiku z youtube który planujemy pobraćNarzędzie ClipConverter dostępne jest pod adresem: https://www.clipconverter.cc/

Tube Leecher

Skoro już jesteśmy przy narzędziach działających w przeglądarce, bez konieczności instalowania żadnych dodatkowych aplikacji czy wtyczek do przeglądarki — to do (stosunkowo rozbudowanego) ClipConverter warto dodać narzędzie idealne w swojej prostocie, które… po prostu działa! Tube Leecher to właśnie jedna z takich propozycji. To jedna z najłatwiejszych w obsłudze platform do pobierania filmów z YouTube na dysk komputera — choć próżno tam szukać jakichkolwiek dodatkowych opcji, którymi może poszczycić się konkurencja. Tutaj po prostu uruchamiamy usługę w przeglądarce, czyli wchodzimy pod adres: http://www.tubeleecher.com/index.php. Następnie wpisujemy adres filmu który chcemy pobrać (ponownie: TOP 5 najlepszych seriali na ShowMax z naszego kanału) i wybieramy polecenie Get it. Na następnej stronie mamy do wyboru zestaw kilku formatów i sugestię jak pobrać materiał (na odnośniku Download skorzystać z polecenia Zapisz link jako klikając na nim prawym przyciskiem myszy). Po zmianie nazwy pliku — w ekspresowym tempie, dużo szybszym niż przetworzone filmiki w ClipConverter, pobieramy interesujące nas treści. I gotowe!

jak ściągnąć film z youtube
jak ściągnąć film z youtube
jak ściągnąć film z youtube

Zobacz też: YouTube na wyłączonym ekranie smartfona? To możliwe!

1-Click YouTube Video Download

Jeżeli korzystacie z przeglądarki Mozilla Firefox, to macie możliwość skorzystać z fantastycznego rozszerzenia do przeglądarki, która dodaje specjalny przycisk w serwisie YouTube, za pośrednictwem którego ekspresowo pobierzecie materiały z serwisu bez zbędnych kombinacji. Rozszerzenie 1-Click YouTube Video Download znajdziecie w oficjalnym sklepie z dodatkami do przeglądarki, a z niego skorzystać? Nic prostszego!

pobieranie filmów z youtube

Po zainstalowaniu dodatku i uruchomieniu materiału na YouTube, obok liczby wyświetleń dochodzi specjalny czerwony przycisk DOWNLOAD. Po jego wyborze rozwija się menu, z którego można wybrać format i interesującą nas jakość filmu — po chwili aktywujemy okienko, w którym możemy zmienić nazwę pliku a także docelowe miejsce zapisu. Teraz potwierdzamy… i gotowe!

Zobacz też: YT w tle – jak uruchomić na Androidzie?

YouTube Downloader

Przeglądarka Opera ma analogiczne rozwiązanie do tego, które znajdziemy w Firefoxie. Tutaj nazywa się YouTube Downloader i działa właściwie identycznie — no może poza tym, że zamiast czerwonego przycisku, polecenie Download wtopione jest w design serwisu. Wtyczkę znaleźć można w oficjalnym sklepie z dodatkami do Opery.

Pobieranie filmów z YouTube: dodatkowe programy

JDownloader

JDownloader to potężne narzędzie, które ułatwia pobieranie plików z popularnych serwisów hostingowych czy serwerów FTP. Wszystko możemy tam łatwo kategoryzować, ustawiać kolejki, ilość pobierania plików jednocześnie itd. Jest to jednak na tyle kompleksowe rozwiązanie, że bez problemu radzi sobie także z pobieraniem materiałów z YouTube. Dziesiątki opcji które znajdziemy w ustawieniach mogą okazać się w dłuższej perspektywie przydatne, ale na start — zacznijmy od podstaw!

pobieranie filmów z YouTube
pobieranie filmów z YouTube
pobieranie filmów z YouTube

Po uruchomieniu aplikacji przechodzimy do zakładki Zbieracz linków. Następnie wybieramy przycisk z poleceniem „Dodaj nowe linki”, który znajduje się w lewym dolnym rogu aplikacji. W nowootwartym oknie wklejamy odnośnik (lub kilka — ale jak widać na zrzutach — dla przykładu wykorzystałem jeden: Najlepszy smartfon Xiaomi. Recenzja Mi Mix 2S z naszego kanału) i wybieramy polecenie Kontynuuj. W okienku Zbieracza Linków dostępny jest teraz cały pakiet, na który poza interesującym nas wideo (w formacie MP4), jest także opis, okładka oraz plik audio (w formacie M4A). Prawym przyciskiem myszy zaznaczamy element który nas interesuje i wybieramy polecenie Rozpoczęcie pobierania. Program automatycznie przeniesie nas do zakładki Pobieranie gdzie możemy śledzić progres, gotowe!

pobieranie filmów z YouTube
pobieranie filmów z YouTube
pobieranie filmów z YouTube

Jeżeli planujecie korzystać z tego narzędzia na bieżąco — warto od razu skonfigurować sobie domyślne foldery pobierania, ewentualne limity itd. Aplikacja JDownloader dostępna jest na kilka systemów operacyjnych, za darmo. Pobrać ją można na oficjalnej stronie projektu.

Pobieranie filmów z YouTube: podsumowując

Jak widać w kwestii pobierania filmów z YouTube jest sporo alternatyw. I mimo oficjalnego braku dostępu do tej funkcji w Polsce, można sobie jakoś poradzić obchodząc te zabezpieczenia i sięgając po dodatkowe narzędzia. Nie ma się jednak co oszukiwać, że korzystanie z tych alternatyw nie należy do równie wygodnych, co funkcje automatycznie zespolone z aplikacjami mobilnymi do obsługi serwisów. Wszyscy którzy mieli to szczęście być w kraju gdzie dostęp do tych funkcji nie jest blokowany prawdopodobnie doskonale o tym wiedzą. Zresztą popularność pobierania offline na Netflix jest najlepszym dowodem na to, że to funkcje, z których chętnie korzystamy niezależnie od tego jak tanie i obszerne są nasze pakiety internetowe. No cóż — na tę chwilę pozostaje nam sobie radzić, ale kto wie — może faktycznie wkrótce doczekamy się u nas funkcji Premium w YouTube, które pozwolą nam na nieco więcej. Albo przynajmniej trafimy na listę krajów, która pomoże bez problemu ściągać filmiki z platformy bez zbędnych kombinacji.