Poradniki

Youtube w tle na Androidzie i iOS. Jak korzystać z usługi na zablokowanym smartfonie?

Kamil Świtalski
Youtube w tle na Androidzie i iOS. Jak korzystać z usługi na zablokowanym smartfonie?
87

Korzystanie z YouTube'a na zablokowanym ekranie wciąż jest problematyczne. Google robi co w jej mocy, aby uniemożliwić takie akcje — ale czy oznacza to, że możemy o tym zapomnieć? Nic z tych rzeczy!

Jak słuchać YouTube na zablokowanym ekranie?

Jest wiele powodów, dla których firma blokuje możliwość słuchania muzyki na zablokowanym ekranie. Najważniejszym jest, rzecz jasna, kwestia reklam. Przy zminimalizowanej aplikacji czy zablokowanym ekranie, użytkownik najzwyczajniej w świecie ich nie ogląda — a to oczywisty problem dla reklamodawców, którzy zostawiają u nich duże kwoty. Wydawcy muzyczni również nie pozostają tutaj bez znaczenia. Ale przecież YouTube to nie tylko długie godziny muzyki — to także miejsce, gdzie można posłuchać chociażby wszelkiej maści audycji. A do tego nie jest nam potrzebny włączony ekran, który niepotrzebnie pożera nam baterię. Jak zatem słuchać YouTube na zablokowanym ekranie?

YouTube na zablokowanym ekranie Androida w Mozilla Firefox

To prawdopodobnie najłatwiejsza i najwygodniejsza z opcji dla YouTube w tle na Androidzie. Z pomocą przyjdzie nam tutaj przeglądarka Mozilla Firefox. Jak odtworzyć muzykę w tle na Androidzie w Firefoxie? Po uruchomieniu strony otwieramy menu, w którym aktywujemy tryb stacjonarny. Wówczas aplikacja traktować będzie strony tak, jak na komputerze — gdzie przecież bez najmniejszego problemu możemy zminimalizować okno. Tutaj też po uruchomieniu filmu, a nawet całej listy odtwarzania, bez problemu możemy nie tylko zablokować ekran, ale też przełączyć się na inną aplikację. Minusem tej opcji jest, oczywiście, kwestia obsługi serwisu z poziomu smartfona. W "komputerowym" widoku jest to dość mało poręczne — ale jeżeli wiecie czego szukacie, macie zrobione odpowiednie listy plików, to raczej nie będzie to dla was stanowiło problemu nie do przeskoczenia.

Zobacz też: Aktualizacja Android: jak zaktualizować system?

YouTube na zablokowanym ekranie Androida z Autobeat Player

O Autobeat Player na AntyWebie już szerzej pisał Grzegorz, więc tutaj z kronikarskiego obowiązku przypominam tutaj najlepszą aplikację do korzystania w tle z serwisu. Program nie tylko pozwala korzystać z serwisu w tle, ale także tworzyć własne playlisty. Niestety — na ten moment możemy zapomnieć o imporcie list z naszych kont, ale taka opcja ma się rzekomo pojawić wkrótce.

YouTube na zablokowanym ekranie iPhone — aplikacja Musi

Na urządzeniach mobilnych Apple również mamy opcję słuchania YouTube na zablokowanym ekranie. W tym celu wystarczy nam tylko darmowa aplikacja Musi, za pośrednictwem której będziemy mogli korzystać z YouTube nawet wtedy, kiedy urządzenie jest zablokowane. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest cały szereg dodatkowych opcji, które zaproponowali nam autorzy — m.in. tworzenia własnych bibliotek czy automatycznego pobiera do pamięci urządzenia regularnie przez nas odtwarzanych materiałów.

Najłatwiejsze i najbardziej efektywne sposoby dla YouTube na zablokowanym ekranie

Trzy powyższe sposoby są, w mojej opinii, najłatwiejszym sposobem, by móc korzystać z YouTube w tle przy przełączaniu się na inną aplikację, a także na zablokowanym ekranie. Oczywiście nie są jedynymi — nie brakuje użytkowników, którzy chętnie korzystają z opcji oferowanych chociażby przez MX Player. Tamtejszy import wideo jednak, w mojej opinii, nie należy do najbardziej intuicyjnych i wygodnych opcji. Zawsze możecie też sięgnąć po opisywane przez nas ListenYo! i kilka innych alternatyw, ale... po co sobie utrudniać życie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile