YouTube

FacePause - wstań z fotela, by zapauzować filmik na YouTube. To naprawdę działa

Grzegorz Ułan
FacePause - wstań z fotela, by zapauzować filmik na YouTube. To naprawdę działa
19

Przyznam, że z dużym dystansem zapoznawałem się z tym rozwiązaniem, ale jak już zacząłem testować to raz, że miałem przez chwilę ubaw, komentując przy tym głośno, że to naprawdę działa, dwa, że i być może komuś to się naprawdę przyda.

O co dokładnie chodzi ?

FacePause to rozszerzenie do Google Chrome, które pozwala na sterowanie odtwarzaniem bądź jego wstrzymanie w zależności czy w danej chwili oglądamy film na YouTube, czy coś nas od tego odciągnęło lub zwyczajnie wstaliśmy z fotela i poszliśmy na przykład po kanapkę do kuchni.

Aby móc zacząć korzystać z rozszerzenia musimy włączyć w ustawieniach Google Chrome obsługę eksperymentalnych funkcji (chrome://flags/#enable-experimental-web-platform-features) i przyznać mu dostęp do mikrofonu i kamery. Kiedy już to zrobimy możemy zacząć zabawę. W prawym dolnym rogu dostępny mamy panel rozszerzenia, gdzie możemy włączyć go lub wyłączyć.

Nad panelem, podczas oglądania wyświetli się okno z podglądem z naszej kamery, twarz zwrócona i skupiona na oglądaniu filmu widać, że objęta jest dokładnie zieloną obwolutą, w przypadku, gdy odwrócimy twarz, tak mocno, że obwoluta znika, filmik na YouTube automatycznie się pauzuje.

Siłą rzeczy, jeśli wstaniemy całkowicie z fotela czy z kanapy odtwarzanie filmu również bez problemu zostanie wstrzymane. Na powyższym zrzucie, zademonstrowałem tylko jak bardzo trzeba odchylić głowę, siedząc w fotelu by filmik się zapauzował. Podobnie to działa, gdy odchylimy głowę do góry czy spuścimy wzrokiem na dół.

Przydatne? Myślę, że tak, dla osób, które sporo oglądają, przy tym mają zajęte ręce, lub robią coś przy tym innego, jak najbardziej będzie przydatne. Na przykład ktoś, kto się uczy gotowania z filmików instruktażowych na YouTube, powinien się ucieszyć z takiej możliwości, każdorazowe oddalenie się po potrzebne potrawy, nie będzie już skutkowało koniecznością cofania po powrocie do gotowania. To tylko jeden z przykładów, który mi przyszedł do głowy na poczekaniu, a myślę, że znajdzie się ich więcej.

Rozszerzenie do pobrania z Chrome Web Store.
Źródło: ProductHunt via GitHub.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu