Mobile

YouTube na zablokowanym ekranie? Tylko Autobeat Player

Grzegorz Ułan
YouTube na zablokowanym ekranie? Tylko Autobeat Player
18

Jakiś czas temu opisywałem Wam serwis ListenYo!, który pozwalał odsłuchiwać wyszukane na YouTube piosenki i odtwarzać je na zablokowanym ekranie na Androidzie. Problemem był jednak fakt, że to tylko serwis, z dość ograniczoną funkcjonalnością oraz oferował jedynie odtwarzanie pięciu utworów dla niezarejestrowanych użytkowników. Teraz znalazłem dedykowaną temu aplikację na Androida, która pozwala na wiele, wiele więcej - poznajcie Autobeat Player.

Aplikacja podzielona jest na kilka zakładek, pierwsza Discover to zestaw najpopularniejszych utworów na YouTube, z jej poziomu można dodawać wybrane pozycje do swoich playlist czy przejść bezpośrednio do podstrony z wykonawcą i odsłuchiwać wszystkie dostępne utwory, czy to już zapisane w aplikacji czy też dostępne na YouTube lub SoundCloud.

Odsłuchiwane utwory możemy wyświetlać na pełnym ekranie lub w okienku i jednocześnie przeglądać czy wyszukiwać inne utwory. Okienko również działa, gdy wyjdziemy z aplikacji. Dzięki temu możemy cały czas korzystać z innych aplikacji, a okienko dowolnie przesuwać na ekranie smartfona, pauzować czy zamknąć, korzystając z przycisków w menu po prawej stronie.

YouTube na zablokowanym ekranie

Co najważniejsze, odsłuchiwane utwory odtwarzają się nadal na zablokowanym ekranie i to nadal z aktywnym okienkiem podglądu wideo, więc nie trzeba odblokowywać telefonu, by zatrzymać na chwilę odtwarzanie. Można też całkowicie zablokować ekran bez podglądu wideo, jedynie z odtwarzaniem audio.

Playlisty z YouTube

Co z playlistami? Niestety nie ma jeszcze integracji z kontem na YouTube, ale można szybko i sprawnie stworzyć nowe playlisty w aplikacji i to nie tylko z utworów znalezionych na YouTube, ale również na SoundCloud oraz na urządzeniu. Wszystko w jednym.

Utwory możemy wyszukiwać po tytule piosenki, albumie lub nazwie wykonawcy i dodawać do nowych lub istniejących playlist. Aplikacja rozdzieli je też w osobnych zakładkach przyporządkowanych artystom lub ich albumom. Podzielone zostaną też według kanałów. W osobnej zakładce znajdziecie utwory znalezione na YouTube, w osobnej te z SoundCloud i na urządzeniu.

Ustawienia aplikacji

Ustawienia aplikacji sprowadzają się jedynie do zmiany wyglądu oraz najważniejszej funkcji, czyli aktywacji odtwarzania muzyki w tle i na zablokowanym ekranie. Dodatkowo można też skorzystać z dostępnego Equalizera.

Najwygodniejszą opcją na stworzenie swoich playlist będzie skorzystanie w tym celu z aplikacji na desktopa. Nie jest ona dostępna od razu, trzeba się zapisać, podając adres email, na który później przysyłają link do pobrania aplikacji Autobeat Player na Windowsa.

Obie wersje, na Androida i na Windowsa są w fazie beta, by pobrać aplikację na Androida musicie się zapisać na testy pod tym linkiem. Jeśli chodzi o wersję na Androida zdarzają się sekundowe przycinki odtwarzania, ale tylko podczas blokowania ekranu, kiedy prawdopodobnie przechodzi w inny tryb odtwarzania. Poza tym wszystko działa wyśmienicie. Co do aplikacji na desktopa, nie dostałem jeszcze linka do pobrania.

Strona domowa aplikacji Autobeat Player.
Autobeat Player w sklepie Google Play
Zapisy na Autobeat Player na desktopy.

Dla użytkowników systemu iOS, polecamy aplikację Musi, opisywaną już na AntyApps.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeAndroid