Apple

Nowy iPad mini to jedna z nadchodzących nowości. Co szykuje Apple?

Konrad Kozłowski
Nowy iPad mini to jedna z nadchodzących nowości. Co szykuje Apple?
0

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego iPada mini, którego losy wydają się przesądzone. Ale to nie wszystko, co szykuje Apple na najbliższe miesiące.

iPad mini jest najbardziej zaniedbanym tabletem w ofercie Apple. Jego aktualizacje są znacznie rzadsze niż w przypadku pozostałych modeli, co można tłumaczyć dwoma powodami: nie sprzedaje się tak dobrze, jak pozostałe modele, a Apple robi wszystko, by utrzymać jego niską cenę. To powoduje, że nie znalazły się w nim najnowsze technologie, czyli Face ID i bezramkowy ekran, które pozwoliłyby pozbyć się dotychczasowej konstrunkcji. iPad Air 4. generacji pokazał, że dość kompromisowe wyjście z tego impasu jest możliwe i chyba Apple nareszcie pokaże nowy model iPada mini.

Wymieniłem iPada Pro na najnowszy model i… w ogóle tej zmiany nie odczułem

Nowy iPad mini z ekranem bez ramek

Wedle Marka Gurmana z Bloomberga (via 9to5mac), premiera nowego iPada mini ma nastąpić już tej jesieni. Wcześniej Ming-Chi Kuo wspominał, że odświeżony najmniejszy iPad będzie posiadał ekran o przekątnej 8,5-9 cali, czyli nieco większy niż obecnie. Wszystkie dotychczasowe modele iPada mini posiadały ekrany o przekątnej 7,9 cala, lecz zmieniały się ich techniczne możliwości - wprowadzono ekran Retina, a później obsługę Apple Pencila. Teraz możemy być świadkami największej zmiany w całej konstrukcji iPada mini, bo zwiększenie powierzchni ekranu nie musi oznaczać zmiany wymiarów urządzenia, jeśli Apple pozbędzie się ramek i wbuduje Touch ID w przycisk blokady.

iPhone SE 3. generacji. Wszystko co musisz wiedzieć o nadchodzącym najtańszym iPhone

iMac z ekranem 27 cali i nowym procesorem

Na najbliższe miesiące Apple przygotowuje jednak jeszcze kilka innych premier, w tym większą wersję iMaca z procesorem M1. Aktualnie najnowszy model okazał się świetnie przyjętym i ocenianym komputerem, ale zaledwie jeden wariant wielkości ekranu (24-calowy) to zbyt mało dla wielu użytkowników, którzy na nich pracują. W drodze ma być 27-calowy iMac, który zastąpi w ofercie modele z procesorami Intela - te są wciąż sprzedawane.

iPad Pro oraz Macbook Air z nowymi ekranami mają trafić do sprzedaży (dopiero) w przyszłym roku

Co ciekawe, pojawiają się pierwsze wzmianki o tym, że następny debiut nowych komputerów od Apple (oprócz iMaca ma być pokazany nowy MacBook Air) zbiegnie się z premierą nowego układu M1X lub M2(X), który będzie oczywiście wydajniejszy od swojego poprzednika. Przypomnijmy, że od debiutu M1 minie tej jesieni dokładnie rok, więc to może być dobra okazja, by pokazać światu, że firma z Cupertino zdołała go dopracować.

Apple Watch 7 - nowy kształt, brak Touch ID

Co ciekawe, nie milkną plotki o nowym Apple Watchu, który po blisko 6 latach od premiery miałby doczekać się znaczącej zmiany wyglądu. Bardziej kanciaste krawędzie i jeszcze większy ekran na pewno przypadną do gustu użytkownikom, podobnie jak większy wybór wariantów kolorystycznych, bo tych przybyło tylko kilka.

Najnowsze wieści na temat Apple Watcha nie są jednak optymistyczne w kontekście bezpieczeństwa i blokady dostępu do urządzenia, bo najprawdopodobniej Apple nie zdołało jeszcze wbudować w ekran smartwatcha technologii Touch ID, w wyniku czego wzrosłoby bezpieczeństwo i komfort użytkowania.  W chwili obecnej jedyną metodą zabezpieczenia zegarka przed niechcianym dostępem jest skorzystanie z kodu PIN.

Czy iPhone 13 Pro będzie miał olbrzymi aparat?

Plotek na temat nadchodzących produktów Apple nie brakuje, bo wciąż mówi się o nowym iPhonie 12S/13, którego rendery i modele już krążą po Sieci. Coraz częściej mówi się też o nowych MacBookach Pro, które mają wrócić do korzeni w kontekście wbudowanych portów i złącz (czytnik kart pamięci, MagSafe, HDMI).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu