Apple

A gdyby tak iPhone potrafił mierzyć temperaturę ludzkiego ciała?

Paweł Winiarski
21

Apple od lat skupia się na funkcjach związanych ze zdrowiem, zarówno jeśli chodzi o samego iPhona, jak i Apple Watcha. Nigdy nie będą to sprzęty medyczne, ale jako dodatkowy gadżet pozwalający monitorować stan zdrowia, sprawdzają się bardzo dobrze.

Mierzenie tętna, snu, poziomu stresu i alerty związane z przekraczaniem norm pomiarów to bez wątpienia ciekawsze funkcje Apple Watcha. Zegarek nie zastąpi urządzenia medycznego czy wizyty u lekarza, ale co jakiś czas słyszymy doniesienia, że w jakiś sposób pomógł, a nawet uratował czyjeś życie. Mam wrażenie, że żadna inna firma produkująca smartfony i smartwatche nie skupia się na tym aspekcie tak bardzo, można więc oczekiwać, że w przyszłości Apple będzie jeszcze bardziej inwestować w tego typu rozwiązania.

Ujawniono zgłoszenie patentowe pod nazwą "Przystawka do kamery i przetwarzanie obrazu do pomiaru temperatury". Wygląda więc na to, że Apple pracuje nad tym, by w przyszłości dało się mierzyć temperaturę obiektów przy użyciu aparatu iPhona.

Nie chodzi jednak o modyfikację aparatu smartfona, ale o stworzeniu dodatkowej przystawki, która współpracowałaby z iPhonem. Miałaby ona zawierać materiał reagujący na temperaturę, która później byłaby odczytywana przez obiektyw aparatu. Jestem bardzo ciekawy czy pandemia przyspieszy prace nad takim gadżetem, w końcu wysoka temperatura to jeden z głównych i podstawowych objawów zakażenia COVID-19. Pomysł jest niezły, choć nie jestem do końca przekonany czy nie lepiej byłoby zaimplementować taką technologię do samego aparatu. Możliwość mierzenia temperatury za pomocą smartfona wydaje się być świetnym bajerem, który mógłby stać się jedną z najciekawszych funkcji i asem w rękawie Apple.

W czerwcu ubiegłego roku pojawiła się informacja o tym, że Honor Play 4 Pro potrafi mierzyć temperaturę ciała korzystając z czujnika podczerwieni. Inni producenci nie podłapali jednak tematu, nie udało się zapoczątkować żadnego nowego trendu, ale w sieci możecie znaleźć kilka materiałów pokazujących, jak ten system działa w praktyce.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu