Netflix

Netflix staje się prawdziwym imperium znanych animacji. Imponująca lista nowości

Konrad Kozłowski
Netflix staje się prawdziwym imperium znanych animacji. Imponująca lista nowości
2

Netflix zapowiada dwie nowe animacje: Tomb Raider oraz Kong: Wyspa Czaszki, które będą rozwinięciem bliskich nam światów i historii. Platforma będzie niedługo prawdziwym imperium znanych animacji!

Jestem bardzo ciekaw tego, co dokładnie stoi za tak licznymi zamówieniami Netfliksa na animacje oparte na dużych markach. Czyżby statystyki oglądalności serialu "Park Jurajski: Obóz kredowy" pokazały nieodkryty i niewykorzystany do tej pory potencjał? Samą produkcję wspominam naprawdę miło, a właśnie na Netflix pojawił się 2. sezon, który zbiera dobre opinie. Mocno trzymam kciuki, by i nadchodzące animacje utrzymały taki poziom, a będzie ich co nie miara!

Animacja Netflixa „Kajko i Kokosz” – oto zwiastun i data premiery!

Tomb Raider i Wyspa Czaszki (Kong) - nowe serie animowane od Netflix

Najnowszymi markami, z którymi Netflix wiąże spore nadzieje to Tomb Raider i świetnie nam znany King Kong. Plany na historię z drugim z wymienionych bohaterów są bardzo konkretne, bo będą przedłużeniem tego, co oglądaliśmy na dużych ekranach do tej pory. Debiutujący w 2017 roku "Kong: Wyspa Czaszki" będzie głównym źródłem inspiracji dla fabuły serii animowanej, ponieważ będzie ona opowiadać o rozbitkach, którzy po znaleźli się na wyspie Konga i będą chcieli się z niej wydostać.

Znamy nowości w lutym na Netflix – oto nowe filmy i seriale

Sam Kong nie jest dla nich największym zagrożeniem, o czym mogliśmy się przekonać oglądając film, bo wyspa skrywa wiele sekretów i prehistorycznych potworów. Wygląda na to, że seria będzie częścią tak zwanego MonsterVerse, w którego skład wchodzą też filmy kinowe o Godzilli oraz nadchodzące widowisko "Godzilla vs. Kong".

Seria animowana Tomb Raider zabierze nas natomiast do świata, który znamy z najświeższej trylogii gier po reboocie marki od Square Enix. Składają się na nią "Tomb Raider", "Rise of the Tomb Raider" oraz "Shadow of the Tomb Raider". Nie wiemy, na czym dokładnie będzie skupiać się fabuła serii, ale możemy spodziewać się nowej wyprawy, na którą wyruszy Lara. Seria na Netflix zadebiutuje w 25 lat po premierze pierwszej gry z bohaterką, co na pewno nie będzie przemilczane w materiałach promocyjnych.

Nowy serial popularniejszy niż Wiedźmin i Dom z papieru. Netflix ma ponad 200 mln użytkowników!

Z drugiej strony aż trudno mi jest uwierzyć, że mija już ćwierćwiecze Lary Croft i do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego naprawdę dobrego filmu pełnometrażowego. Dwie wysokobudżetowe produkcje z Angeliną Jolie zamknęły drzwi na kolejne ekranizacje na wiele lat, natomiast film z Alicią Vikander z 2018, pomimo mieszanych recenzji, dostanie drugą część, za którą będzie odpowiadać Misha Green odpowiedzialną za serial HBO "Lovecraft Country". Za scenariusz animowanej serii ma odpowiadać Tasha Huo ("The Witcher: Blood Origin").

Zobacz trailer Sky Rojo – nowego serialu twórców Domu z papieru!

Serie animowane Netflix na podstawie gier (i nie tylko)

Nadchodzi nowy serial The Witcher: Blood Origin. Wiemy, kto zagra pierwszego wiedźmina!

Obydwa projekty dołączają do kilku innych na obszernej liście animowanych serii zamówionych przez Netflix. Oprócz aktorskich dwóch seriali w świecie "Wiedźmina", platforma szykuje się na premierę "The Witcher: Nightmare of the Wolf" już na ten rok. Dwutorowo prace trwają także nad markami "Resident Evil", bo nadchodzi aktorski serial oraz animacja "Resident Evil: Infinite Darkness" (którą obejrzymy w tym roku) oraz Assassin’s Creed - najpierw powstanie serial aktorski, a później animacja. Wiemy też, że Netflix pracuje nad animacjami w oparciu o istniejące franczyzy Sonic, Splinter Cell oraz Cuphead. Gdyby tego było mało, w połowie zeszłego roku oficjalnie potwierdzono realizację anime "Cyberpunk: Edgerunners".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu