Netflix

Netflix nakręci serial aktorski Resident Evil! Taka duża marka nie może się zmarnować

Konrad Kozłowski
2

Netflix zamawia serial aktorski Resident Evil, który zostanie wyprodukowany przez Constantin Film - tę samą firmę, która odpowiada za sześć dotychczasowych filmów.

W nakręconych do tej pory filmach Resident Evil główną postać grał Milla Jovovich, ale żadna z produkcji nie stała się raczej światowym fenomenem. Zasięg i rozpoznawalność Netfliksa może sprawić, że marka doczeka się aktorskiej produkcji, która zwróci uwagę tych, co nie grali jeszcze w żadną odsłonę serii gier. Ta doczekała się nie tylko wielu odsłon, ale w ostatnim czasie zaprezentowano też remastery, dzięki którym można powrócić do pierwszych części, lecz w nowoczesnej oprawie.

Zupełnie nowa historia w serialu Resident Evil od Netflix

Serial będzie jednak opowiadał oryginalną, nieznaną jeszcze historię w świecie Resident Evil. Nie wiemy, czy serial będzie w jakikolwiek sposób nawiązywać do historii i postaci z filmów. Akcja rozgrywać się będzie na dwóch osiach czasowych, a pierwsza z nich dotyczyć będzie sióstr Jade i Billie Wesker. Domyślać się można, że mają one jakąś relację z antagonistą Albertem Weskerem.

Obydwie przenoszą się do miasteczka New Raccoon City mając 14 lat. Na miejscu zorientują się, że ich nowy dom oraz ich ojciec mogą skrywać niepokojące, mroczne tajemnice. Druga z osi będzie dotyczyć tylko Jade, która znajdzie się w zupełnie innych realiach - czas skoczy 16 lat w przód i pokaże nam Ziemię zrujnowaną T-wirusem, który zamienił 6 miliardów ludzi w zombie.

Showrunnerem serialu będzie Andrew Dabb, który wcześniej pracował m. in. przy "Supernatural". Będzie on też pełnić rolę producenta wykonawczego, scenarzysty wszystkich 8 odcinków. Bronwen Hughes stanie natomiast za kamerą dwóch pierwszych odcinków. Nie wiemy, kiedy poznamy dodatkowe informacje, jak obsada czy data premiery.

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu