Netflix

Nadchodzi nowy serial The Witcher: Blood Origin. Wiemy, kto zagra pierwszego wiedźmina!

Konrad Kozłowski
Nadchodzi nowy serial The Witcher: Blood Origin. Wiemy, kto zagra pierwszego wiedźmina!
4

Netflix podzielił się nowymi informacjami na temat spin-offa serialu "Wiedźmin", który będzie nosić tytuł "The Witcher: Blood Origin". Elitarną wojowniczkę, pierwszego wiedźmina Éile, zagra Jodie Turner-Smith.

Spin-off Wiedźmina - "The Witcher: Blood Origin"

Wymagania oraz oczekiwania do "Wiedźmina" były przeogromne i choć nie wszystkim im sprostali twórcy, produkcja Netfliksa okazała się być największym serialem w historii platformy. "The Witcher" nadal jest najchętniej oglądanym serialem Netfliksa na świecie, choć po piętach depcze mu "Lupin", który miał zbliżać się do wyniku "Wiedźmina". Niewykluczone, że za jakiś czas obydwa seriale będą musiały ustąpić miejsca innemu tytułowi.

Znamy nowości w lutym na Netflix – oto nowe filmy i seriale

Nadchodzi spin-off "The Witcher: Blood Origin" opowiadający o pierwszym wiedźminie. Akcja serialu rozgrywa się 1200 lat przed tym, co widzieliśmy w "Wiedźminie", a historia będzie osadzona w świecie elfów. Poznamy pochodzenie i losy elitarnej wojowniczki Éile, a także będziemy świadkami wydarzeń, które doprowadziły do tak zwanej Koniunkcji Sfer - właśnie wtedy połączyły się światy potworów, elfów i ludzi.

"The Witcher: Blood Origin"- fabuła, główna bohaterka

Netflix potwierdził, że "The Witcher: Blood Origin" będzie liczyć 6 odcinków i należy go traktować jako prequel. Andrzej Sapkowski, autor książek na podstawie których kręcone są seriale, ponownie zostanie kreatywnym konsultantem, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko będą pełnić role producentów wykonawczych. W tym samym gronie znaleźli się Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra. Ten drugi jest showrunnerem serialu "The Witcher: Blood Origin".

Éile to elitarna wojowniczka obdarzona głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

Podwyżki cen Netflix dają do myślenia. Więcej filmów i lepsza jakość nie przekonują

Wspomnianą Éile zagra Jodie Turner-Smith, którą oglądaliśmy u boku Daniela Kaluuyi w roli „Królowej”, a najnowszą produkcją z jej udziałem jest wyreżyserowany przez Meliny Matsoukas "Queen & Slim", który powstał na bazie scenariusza Leny Waithe. Widzowie Netfliksa mogą ją pamiętać z serialu sci-fi "Nightflyers", który nakręcono na podstawie książki G. R. R. Martina. Ponadto grała w takich serialach, jak "Ostatni okręt", "Wściekłe Psy" i "Czysta krew".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu