2

Netflix przygotowuje serial z Sonikiem. Oby był lepszy niż film

Sonic the Hedgehog — najlepsze gry wszech czasów
Nadchodzi nowa serialowa adaptacja gry wideo od Netflix! Tym razem firma zaproponuje nam swoją wizję... Sonica!

Sonic the Hedgehog to jedna z najbardziej charakternych postaci w świecie gier wideo. Na wiele lat jego blask jakby trochę przygasł, ale ostatnio zadziorny niebieski jeż ponownie zdobywa popularność i robi co w jego mocy, by przebić się do mainstreamu. Idzie mu to dość topornie — najwięcej dyskusji było prawdopodobnie w związku z jego hollywoodzkim wizerunkiem. Twórcy zmienili model głównego bohatera dopiero pod naporem krytyki, a sam film był… mocno średni, o czym pisał Konrad w recenzji kinowego Sonica. Był film, będzie kolejny film – i wszystko wskazuje na to, że w 2022 na Netflixie pojawi się także serial animowany z superszybkim bohaterem!

sonic netflix

Animowany serial 3D Sonic the Hedgehog w 2022 ma trafić na Netflix

O animacji 3D z Soniciem dowiedzieliśmy się z wpisu na Twitterze, który… zdążył już z niego zniknąć. Nie zdradzał zbyt wiele, ale kilka konkretów już otrzymaliśmy. Przede wszystkim wiemy, że będzie to odcinkowy serial animowany w formie animacji 3D. Całość ma zostać wyprodukowana przy ścisłej współpracy z ojcami niebieskiego jeża — firmą Sega. Ponadto przy projekcie pomagać będzą WildBrain oraz Man of Action Entertainment — firmy produkcyjne specjalizujące się w animowanych produkcjach kierowanych przede wszystkim do młodszego widza.

Cała reszta obecnie jest tajemnicą. Widać jednak, że w ostatnim czasie filmy bazujące na grach wideo poszły w odstawkę — zamiast tego, mamy coraz więcej seriali. Zarówno aktorskich, jak i animowanych — a Netflix ma w tym spory wkład. Castlevania budzi sporo skrajnych emocji, ale poza tym gigant zapowiedział przecież swoją adaptację Assassin’s Creed czy Resident Evil. Będzie się działo!

Źródło