Świat

Nie zgadniecie, jakie aplikacje mobilne najchętniej pobieraliśmy w 2020 roku

Paweł Winiarski
Nie zgadniecie, jakie aplikacje mobilne najchętniej pobieraliśmy w 2020 roku
10

2020 rok już za nami i chyba nikt nie będzie tęsknił. Obok telewizorów i komputerów, to smartfony i tablety były podczas domowego "zamknięcia" naszymi oknami na świat. Zobaczcie jakie aplikacje najchętniej pobierano.

AppTopia przygotowała zestawienie najchętniej pobieranych aplikacji w 2020 roku. To zestawienie zawiera zarówno AppStore jak i Sklep Google, dane z Chin to natomiast tylko platforma Apple. Poszczególne topki jasno pokazują trendy 2020 roku i choć w wielu przypadkach pierwsza dziesiątka jest podobna do tej z 2019 roku, to pojawiło się sporo przetasowań.

Najchętniej pobierane aplikacje w 2020 roku

Na pierwszym miejscu cały czas zyskujący na popularności TikTok z 850 milionami pobrań. Kolejne trzy pozycje to WhatsApp, Facebook oraz Instagram. Na piątym miejscu uplasował się mobilny Zoom wyprzedzając Messengera. Top 10 zamyka natomiast aplikacja Netfliksa z 223 milionami pobrań.

Najlepiej zarabiające aplikacje w 2020 roku

Tak jak w topce pobrań, rządzi TikTok generując 540 milionów dolarów. Zaraz za nim plasuje się aplikacja randkowa Tinder z 513 milionami. Świetnie poradził sobie również YouTube, za nim natomiast Disney+. Tu również 10 miejsce zajmuje Netflix, który przyniósł 209 milionów dolarów.

Najchętniej pobierane gry mobilne w 2020 roku

Nie PUBG (dopiero 4 miejsce), nie Fortnite (brak gry w zestawieniu), ale Among Us, które jest hitem niezależnie od platformy, na której się pojawiło. Drugie miejsce to Subway Surfers a zestawienie top 10 zamyka Brain Test.

Najlepiej zarabiające gry w 2020 roku

PUBG otwiera jednak listę najlepiej zarabiających gier mobilnych w 2020 roku generując 1,1 miliarda dolarów. Za nim Arena of Valor, później Pokemon GO z 757 milionami dolarów.

Ani w jednym, ani w drugim zestawieniu nie widać Minecraft Earth, co rzuca trochę więcej światła na decyzję o zamknięciu gry.

Najchętniej pobierane aplikacje fitness/zdrowotne w 2020 roku

41 milionów razy pobrano Mi Fit, co oczywiście nie świadczy tylko o rosnącej popularności telefonów Xiaomi - sam korzystam z tego programu od lat (teraz na iOS) z uwagi na podpięcie go do inteligentnej wagi Xiaomi. Na drugim miejscu z 40 milionami Home Workout, na ósmym Strava, dziesiątkę zamyka jedna z moich podstawowych appek do pilnowania kalorii - MyFitnessPal (dziennik jedzeniowy). Trochę zaskakujące, że nie ma w zestawieniu Endomondo, za którym wszyscy tak płaczą po informacji o jej zamknięciu, prawda?

Najlepiej zarabiały natomiast aplikacje Calm oraz MyFitnessPal.

Najchętniej pobierane aplikacje rozrywkowe w 2020 roku

W tym zestawieniu króluje Netflix z 223 milionami pobrań, na drugim miejscu plasuje się natomiast YouTube ze 170 milionami, na 4 Amazon Prime Video, a na piątym Disney+.

Najchętniej pobierane aplikacje do zakupów w 2020 roku

Na pierwszym miejscu Amazon, na drugim Shopee, a na trzecim Wish. AliExpress dopiero na 6, a dziesiątkę zamyka mobilna aplikacja eBay.

Najchętniej pobierane komunikatory w 2020 roku

Króluje WhatsApp, za nim Zoom, Messenger dopiero na 3 miejscu. Ewidentnie widać, że na pandemii "zyskały" Google Meet oraz Microsoft Teams, które bez problemu zajęły środkowe miejsca w pierwszej dziesiątce najchętniej pobieranych komunikatorów.

Najchętniej pobierane aplikacje do serwisów społecznościowych w 2020 roku

Tak, jak w zestawieniu najpopularniejszych aplikacji ogółem, króluje oczywiście TikTok. Za nim Instagram, później Facebook i Messenger. Na szóstym miejscu Twitter. Ten sam, który właśnie zbanował konto Donalda Trumpa.

Najchętniej pobierane aplikacje do muzyki w 2020 roku

Spotify na pierwszym miejscu, na drugim YouTube Music, na trzecim Shazam. Tak, dobrze widzicie - brakuje tu zarówno Apple Music, jak również Tidala.

Jak te zestawienia wyglądają w porównaniu z aplikacjami, których Wy najczęściej używacie?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu