Google

Mapy Google pokażą cenę paliwa na stacji

Konrad Kozłowski
Mapy Google pokażą cenę paliwa na stacji
4

Na takie wieści czekali zmotoryzowani użytkownicy Map Google. Aplikacja zaczyna wyświetlać polskim użytkownikom ceny paliw na wybranych stacjach.

Gdybyśmy podsumowali liczbę zmian i nowości w Mapach Google z ostatnich lat, to mam wrażenie, że przeważałyby w nich funkcje będące ukłonem w stronę kierowców. Nikogo to jednak nie dziwi, wręcz przeciwnie, z otwartymi ramionami przyjmujemy kolejne nowinki, a na niektóre wciąż z niecierpliwością czekamy. Opcje informowania kierowcy fotoradarach czy o maksymalnej dopuszczalnej prędkości są bardzo przydatne, ale Google postanowiło pójść w nieco innym kierunku.

Imponujące timelapse Google Earth pokazują jak zmienia się świat

Mapy Google pokażą cenę paliwa na stacji

Okazuje się, że wybrani użytkownicy Map Google na Androida dysponują informacją o cenie paliwa na konkretnych stacjach. Już po wyszukaniu najbliższych stacji paliw w okolicy możemy szybko zerknąć na ceny, ponieważ wyświetlane są w głównym widoku. Po wybraniu jednego z punktów można dowiedzieć się więcej - zaraz pod przyciskami odpowiedzialnymi za wyznaczanie trasy, zapisywanie miejsc i udostępnianie, a jeszcze ponad adresem, umiejscowiono mini-cennik.

Jak na razie te informacje są dosyć skromne, zrzuty ekranu udostępnione przez Tabletowo.pl prezentują maksymalnie dwie ceny różnych rodzajów paliwa, zaś na zdjęciu od Moto.pl widoczne są cztery. Na innej fotografii tego serwisu można też zobaczyć, jak prezentują się ceny paliwa w widoku na Android Auto w samochodzie - umieszczono ją zaraz pod nazwą stacji. Czy po tym, jak funkcja pojawi się w Mapach Google na iOS-a, zawita także w Apple CarPlay? To na pewno byłoby bardzo mile widziane.

Nowa kategoria w Zdjęciach Google - dokumenty

Inne nowości dla kierowców w Mapach Google

W ostatniej aktualizacji Map Google wzięto pod uwagę trasy przyjazne dla środowiska - aplikacja bierze pod uwagę wiele czynników, a dodatkowo ostrzega nas przed strefami niskiej emisji w większych miastach. Niedawno Mapy Google zyskały też tryb samochodowy, dzięki któremu nawigacja... po aplikacji będzie dla kierowców łatwiejsza ze względu na zwiększenie rozmiarów kluczowych elementów interfejsu.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu