Google

Nadchodzi wygodniejsze zarządzanie schowkiem w klawiaturze Google

Kamil Świtalski
Nadchodzi wygodniejsze zarządzanie schowkiem w klawiaturze Google
0

Klawiatura Google doczekała się nowej opcji związanej z zarządzaniem schowkiem zapisanych/skopiowanych wiadomości. Od teraz jeszcze łatwiej będzie można między nimi nawigować.

Jest wiele rzeczy na urządzeniach mobilnych które — zwłaszcza z porównaniem do komputerów - okazują się dość kłopotliwe. Mimo że kolejne wersje Androida i iOS starają się je możliwie jak najbardziej udoskonalić, to do ideału wciąż daleka droga. Jeżeli ktoś poszukuje wygodnej opcji na zarządzanie schowkiem skopiowanych treści - najlepiej sięgnąć po dodatkowe aplikacje które mu w tym pomogą. Albo klawiaturę, która choć trochę rzeczy ułatwi. GBoard, czyli klawiatura Google, od lat całkiem nieźle radzi sobie w tym temacie. Jest dobrze, ale będzie jeszcze lepiej.

Bowiem klawiatura Google (GBoard) dodaje teraz nową przewijaną sekcję z zapamiętanymi elementami schowka, które można przewijać by łatwo dostać się do wiadomości. Idealne w swojej prostocie rozwiązanie pozwoli nam łatwo dotrzeć do treści, które kopiowaliśmy w ostatnim czasie — czy to haseł, czy linków, czy po prostu dłuższych fragmentów tekstu których nie chcemy wprowadzać żmudnie ponownie na klawiaturze. Z jednej strony niewielkie usprawnienie, z drugiej - patrząc na to z perspektywy użytkownika którzy na smartfonie regularnie wysyła sporo materiałów i prowadzi aktywne rozmowy, może być to usprawnienie z prawdziwego zdarzenia. Wszystko zależy od podejścia i wymagań. Mimo wszystko - chyba wszyscy zgodzą się, że to zmiana ku lepszemu.

Aktualizacja powoli trafia do użytkowników — trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Zgodnie z tradycją, Google udostępnia ją falami — a wszystko to aktywowane jest po stronie serwera, także pobranie najnowszego builda *.apk na niewiele się tutaj zda.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu