Seriale

Jeden z najlepszych polskich seriali powraca. Znamy fabułę 2. sezonu "Kruka"

KK
Konrad Kozłowski
0

Niewiele wskazywało na to, że "Kruk" wróci, bo serial sprawiał wrażenie zakończonego, ale stacja CANAL+ postanowiła nakręcić nowe odcinki, które zobaczymy latem. Poznaliśmy już fabułę i obsadę 2. sezonu "Kruka".

Choć po cichu liczyłem, że jeszcze będzie nam dane zobaczyć postać graną przez Michała Żurawskiego na ekranie, to jednak rozum podpowiadał, że nie jest to dobry pomysł. Wielokrotnie bowiem przekonaliśmy się, że tworzone w oparciu o sukces debiutanckiej serii nowe odcinki seriali rzadko dorównują pierwotnemu zamysłowi. Opowiadana w 1. sezonie "Kruka" historia nie wydawała się gruntem pod kolejne serie, tym bardziej, że została opowiedziana od początku do końca. Widz miał prawo czuć się spełniony i usatysfakcjonowany po ostatniej scenie, dlatego nie wypatrywałem zapowiedzi nowych odcinków, bo sądziłem, że CANAL+ czuje się tak samo jak wielu widzów i fanów "Kruka".

2. sezon "Kruka" jednak powstał

Zapadła jednak inna decyzja i nowe odcinki powstały. Za scenariusz 2. sezonu był ponownie odpowiedzialny Jakub Korolczuk, który stworzył cały ten świat od podstaw na potrzeby pierwszej serii. Tym razem także nie opierał się na żadnych zewnętrznych materiałach, lecz dostarczył ekipie i obsadzie tak zwany oryginalny scenariusz. W nim znalazło się miejsce na nowe postacie, w tym Justynę i komisarza Kołeckiego.

"Kruk" - serial w 4K i HDR, to pierwsza taka produkcja Canal+

W tych rolach zobaczymy Magdalenę Koleśnik i Leszka Lichotę. Według zapowiedzi będą to skrajnie inaczej nastawione do Adama Kruka postacie - Justyna zbliży się do niego po tym, jak Kruk uratuje jej życie, ale Kołecki będzie niechętnie podchodził do ich współpracy, ponieważ sam do tej pory prowadził śledztwo, w które zaangażowany zostanie główny bohater. Pierwszy sezon "Kruka" nosił podtytuł "Szepty słychać po zmroku". Tym razem również otrzymaliśmy podtytuł: "Czarny woron nie śpi".

Czym zachwycał 1. sezon Kruka?

"Kruk" zaskarbił sobie moją sympatię i zasłużył na wysoką ocenę głównie przez klimat, jaki udało się wytworzyć na ekranie. Niezwykle gęsta i mroczna atmosfera była podsycana charakterystyczną dla Podlasia muzyką. Całość przesiąknięta była niepokojem, niepewnością i obawami nie tylko o przyszłość, ale także o przeszłość. Na barkach Kruka znajdował się właśnie tego rodzaju ciężar i dopiero w późniejszych odcinkach poznaliśmy prawdę na temat tego, co się stało, gdy dorastał. To wyjaśniło także jego skomplikowaną relację z towarzyszącym mu wszędzie przyjacielem. Choć można to było dostrzec nieco wcześniej, tak dopiero potwierdzenie przypuszczeń otwierało widzowi oczy.

Dexter wróci jesienią, Showtime uchyla rąbka tajemnicy

Fabuła 2. sezonu Kruk. Czarny woron nie śpi

2. sezon "Kruka" ponownie zabierze nas na Podlasie, gdzie w jednej z policyjnych akcji pozna policjantkę Justynę. Zbliża się do siebie, także zawodowo, ponieważ Kruk będzie pomagał jej w sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Jednocześnie Kruk będzie napotykał trudności we współpracy z komisarzem Kołeckim, który prowadzi śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Adam będzie też potrzebować pomocy z nieprzepracowaną przeszłością. Skieruje się do starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Jeśli nie zdoła poradzić sobie z własnym problematycznym stanem, nie będzie w stanie wychowywać należycie właśnie urodzonego syna Maksa. Kruk nie będzie też spodziewał się kłopotów, które jego rodzinie sprawią osoby powiązane w mafijne porachunki.

Festiwal premier na HBO GO w maju – lista wszystkich nowości

Wśród twórców serialu znaleźli się Maciej Pieprzyca - reżyser, Witold Płóciennik - zdjęcia, Bartosz Chajdecki - muzyka, Agata Stóżyńska - scenografia, a za produkcję odpowiada Opus TV - Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy przygotowali dla CANAL+ 1. sezon "Kruka", a niedawno "Klangor".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu