Filmy

Nowość Netfliksa, które nie mogę się doczekać - "Kobieta w oknie" z datą premiery

Konrad Kozłowski
Nowość Netfliksa, które nie mogę się doczekać - "Kobieta w oknie" z datą premiery
9

Dość długo musieliśmy czekać na szczegóły, ale nareszcie poznaliśmy datę premiery "Kobiety w oknie" - filmu Netfliksa z Amy Adams.

Kobieta w oknie - twórcy i obsada filmu

"Kobieta w oknie" to także tytuł książki A. J. Finn z 2018 roku. Thriller okazał się na tyle atrakcyjną opowieścią, że zainteresowali się nią filmowcy. Ostatecznie scenariusz napisał Tracy Letts - na pewno znany Wam z licznych występów w filmach aktor, którego pamiętamy m. in. z "Lady Bird", "Le Mans 66", "Czwarta władza" czy "Big Short". Projekt wszedł w ręce reżysera Joe Wrighta, który nakręcił m. in. "Czas mroku" z Garym Oldmanem w roli głównej, jako Winston Churchil. Powraca on w obsadzie "Kobiety w oknie",  w której także znaleźli się Amy Adams, Anthony Mackie, Fred Hechinger, Wyatt Russell, Brian Tyree Henry, Jennifer Jason Leigh oraz Julianne Moore.

Netflix uwielbia być modny – tak promuje programy dzięki nowej funkcji

Netflix przejął prawa do Kobiety w oknie - znamy datę premiery

Netflix podzielił się na dziś jedynie jednym zdjęciem z filmu oraz króciutkim klipem promocyjnym, które widzicie powyżej i poniżej. Data premiery "Kobiety w oknie" na Netflix została wyznaczona na 14 maja, więc dzielą nas od nie jeszcze ponad dwa miesiące.

Za takimi serialami tęsknię najbardziej. Netfliksie, poproszę zdecydowanie więcej!

Mogłoby się wydawać, że skoro Netflix nie pokazał zwiastunu filmu, to przyjdzie nam na niego jeszcze zaczekać, ale tak wcale nie jest. Zanim film trafił w ręce Netfliksa, 20th Century Studios zdążyło opublikować zwiastun na własnych kanałach i do dziś się tam znajduje. Najwyraźniej produkcja otrzyma mieszaną/hybrydową premierę w różnych serwisach na świecie, a także w kinach.

Netflix przygotuje serial animowany o Asteriksie i Obeliksie. Premiera w 2023

Kobieta w oknie - fabuła i zwiastun

Fabuła filmu nie jest aż taką tajemnicą, bo dzięki książce znamy większość szczegółów już dziś. Mimo to do części z nich można podchodzić z dystansem, ponieważ filmowcy uwielbiają zmieniać, poprawiać i dodawać różne elementy w adaptacjach i ekranizacjach, co czasem niezbędne jest, by dana historia działała na ekranie. Oficjalny opis, udostępniony przez Netflix, brzmi: Kobieta cierpiąca na agorafobię mieszka samotnie w Nowym Jorku. Kiedy zaczyna szpiegować swoich nowych sąsiadów, staje się świadkiem niepokojącego aktu przemocy.

Nowy Terminator będzie animacją. Czy Netflix przywróci blask serii?

To nie jest pierwsza tego typu rola Amy Adams, bo mającą problemy z alkoholem samotniczkę aktorka zagrała już w "Ostrych przedmiotach" - mini serii HBO z 2018 roku na podstawie książki Gillian Flynn o tym samym tytule. Adams wypadła wtedy znakomicie, dlatego w ogóle nie dziwi mnie jej angaż w ten projekt. Pozostała część obsady nie budzi zastrzeżeń, mamy mieszankę znanych nazwisk z debiutantami oraz sprawdzonych twórców.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu