Poradniki

Jak usunąć konto na Snapie? Poradnik krok po kroku

Błażej Wojciechowski
Jak usunąć konto na Snapie? Poradnik krok po kroku
0

Z różnych przyczyn czasami decydujemy się na usunięcie konta na wybranym social media. Powodów może być wiele - chęć odpoczęcia od internetowego świata, poświęcanie mniejszej ilości czasu elektronice i wiele, wiele więcej. Jednym z tych mediów społecznościowych jest Snapchat.

Aplikacja co prawda lata świetności ma za sobą, głównie za sprawą Instagram Stories - chociaż, należy wtrącić, że na brak użytkowników Snap też nie może narzekać. Relacje zyskały ogromną popularność i znaczna część użytkowników Snapchata przeszło właśnie tam - z tego względu niektórzy mogą chcieć usunąć konto. Sprawia to niejednokrotnie sporo problemów, więc jeśli chcecie pozbyć się konta na Snapie, lecz nie wiecie jak to zrobić, ten poradnik jest właśnie dla Was.

Jak trwale usunąć konto na Snapie?

Jeśli zdecydowaliście się trwale usunąć konto na Snapie, należy udać się do aplikacji Snapchata, oczywiście logując się na swoje konto. Jest to podstawowy element, bez którego nie możecie przejść dalej - a jeśli nie pamiętacie swojego hasła, należy wybrać opcję “Nie pamiętam hasła” przy logowaniu i za pośrednictwem specjalnego maila którego otrzymacie od Snapchata, zresetować swoje hasło. Znajomość hasła jest jak najbardziej zrozumiałym wymogiem, bowiem usunięcie konta jest jedną z najpoważniejszych rzeczy jakie możemy zrobić. W momencie, kiedy aplikacja wymaga znajomości hasła, chroni nas przed usunięciem konta przez osoby trzecie.

Sprawdź też: Jak wyłączyć aktywność na FB

Kolejnym krokiem, aby trwale usunąć konto na Snapie, jest przejście do Ustawień. To wykonujemy klikając na swój avatar Bitmoji w lewym górnym rogu (na głównym ekranie do robienia zdjęć), a następnie naciśnięcie na ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.

Następnie musimy zejść na sam dół Ustawień, do zakładki “Czynności na koncie”. W tym miejscu możemy wykonać takie czynności jak wyczyszczenie pamięci podręcznej, wyczyszczenie konwersacji, usunięcie cameowych selfie i wiele więcej. Nas jednak interesuje opcja trzecia od dołu, czyli “Usuń konto”. Należy w nią kliknąć.

W tym miejscu Snapchat znów poprosi nas o zalogowanie się na swoje konto przy użyciu nazwy użytkownika lub adresu e-mail i hasła. Wymagane będzie również przejście przez “test” reCAPTCHA. Po przejściu przez ten element, Snap może stwierdzić że nasz login wygląda podejrzanie i ze względów bezpieczeństwa poprosi o dodatkową weryfikację danych poprzez podany wcześniej numer telefonu lub adres e-mail. Po wybraniu którejś z opcji dostaniemy tam specjalny kod, który należy wprowadzić, tak jak na poniższym screenie:

Polecamy również: Jak usunąć konto na Spotify

Kiedy przejdziemy przez ten proces, jesteśmy już na stronie służącej do usunięcia konta. Snapchat informuje nas w tym miejscu, że jeśli nadal chcemy usunąć konto, musimy po raz kolejny wprowadzić nasz login i hasło, następnie klikając “Kontynuuj” na dole. Jeśli to zrobimy, nasze konto zostanie dezaktywowane - a co za tym idzie, nikt z naszych znajomych nie będzie mógł się z nami skontaktować za pomocą aplikacji. Po upływie 30 dni nasze konto na Snapie zostanie trwale usunięte.

Jak tymczasowo usunąć konto na Snapie?

Tymczasowe usunięcie konta na Snapie wymaga takiej samej procedury, jak w przypadku trwałego usunięcia. Musimy zatem ponownie kliknąć na swoje Bitmoji, następnie przejść do Ustawień, wybrać opcję “Usuń konto” i przejść przez wszystkie kroki. Tak jak wspomniałem wcześniej - najpierw nasze konto jest dezaktywowane.

Sprawdź też: Jak usunąć konto Google z telefonu

Jeśli chcemy trwale usunąć nasze konto, musimy poczekać 30 dni od dezaktywacji. W momencie, kiedy zdecydujemy się na tymczasowe usunięcie konta, w ciągu 30 dni należy się zalogować na swoje konto i proces usunięcia konta na Snapie zostanie anulowany. Ważne jest jednak to, by nie przekroczyć tej bariery 30 dni - wtedy konto zostanie usunięte bez możliwości cofnięcia tego kroku. Musicie zatem być uważni.

Jak usunąć konto na Snapie z poziomu aplikacji mobilnej?

Usunięcie konta na Snapie z aplikacji jest bardzo proste - sposób, który przedstawiłem wyżej jest właśnie oparty o aplikację mobilną. Snapchat przenosi nas na swoją witrynę, więc możemy całość wykonać z poziomu przeglądarki internetowej. Nie można się jednak kłócić z tym, że zrobienie całej czynności z poziomu aplikacji jest dużo wygodniejsze i zwyczajnie bardziej praktyczne.

Można całą procedurę wykonać z poziomu przeglądarki na komputerze, jednak Snapchat został stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych i bez dwóch zdań taki sposób rozwiązywania wszelkich problemów jest najwygodniejszy dla użytkownika. Pod tym względem trzeba przyznać, że Snapchat jest bardzo dobrze zoptymalizowany - aplikacja pozwala na wykonanie wszystkich czynności dzięki Ustawieniom.

Sprawdź też: Jak usunąć konto na Instagramie na telefonie

Jak usunąć konto na Snapie zachowując dane?

Jeśli chcemy zachować dane ze Snapchata, musimy zrobić to przed usunięciem konta. W Ustawieniach, w ostatniej zakładce “Czynności na koncie” należy wybrać opcję drugą od dołu, czyli “Moje Dane”. Na samym dole wybranego okna widnieje opcja “Złóż wniosek” - po wykonaniu tej operacji Snapchat w ciągu 24 godzin (chociaż w niektórych przypadkach może to potrwać dłużej) wyśle nam wszystkie nasze zapisane dane w formie pliku ZIP. Po pobraniu plików, w celu usunięcia konta należy przejść całą procedurę opisaną na początku poradnika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu