Poradniki

Jak trwale usunąć konto na Instagramie na telefonie?

Błażej Wojciechowski
Jak trwale usunąć konto na Instagramie na telefonie?
0

Z różnych przyczyn możemy czasem chcieć usunąć konto w social mediach. Instagram, należący do Mety, jest jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych, który służy głównie do wrzucania swoich fotografii lub krótkich filmów.

Chociaż mnóstwo osób korzysta z Instagrama i jest to bardzo lubiana platforma, może przyjść pora, w której zdecydujemy się na usunięcie konta. Jeśli nie chcecie dłużej znajdować się na platformie Mety i chcecie usunąć swoje konto na telefonie, lecz nie wiecie, jak to zrobić - ten poradnik jest przygotowany z myślą o Was.

Jak usunąć konto w aplikacji Instagram na telefonie?

Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, jak usunąć konto w aplikacji Instagram na telefonie. Odpowiedź może być jednak mocno rozczarowująca, gdyż zwyczajnie nie jest to możliwe. Aplikacja Instagrama na telefonie nie oferuje możliwości usunięcia konta i zwyczajnie operacja ta nie jest możliwa - dlatego tak często sprawia to wiele kłopotów, gdyż mnóstwo osób przeszukuje ustawienia aplikacji w celu usunięcia konta.

Jest to forma zabezpieczenia, aby osoba, która weźmie nasz telefon do ręki lub zaloguje się na nasze konto na innym urządzeniu nie była w stanie jednym kliknięciem całkowicie zlikwidować naszego konta. Całą procedurę możemy jednak bezproblemowo wykonać przy użyciu smartfona, jednak nie w aplikacji.

Jak usunąć konto Instagram na telefonie nie mając dostępu?

Kolejną często poruszaną kwestią jest to, jak można usunąć konto na Instagramie na telefonie nie mając dostępu do konta. Ta operacja również nie jest możliwa. Usunięcie konta to jedna z najpoważniejszych operacji, jaką możemy wykonać - wymaga więc ona odpowiednich zabezpieczeń.

Bez znajomości danych potrzebnych do logowania, nie będziemy w stanie usunąć konta. Jeśli nie pamiętacie swojego hasła do Instagrama, możecie je odzyskać klikając “Nie pamiętam hasła” przy oknie logowania - wtedy na Wasz adres e-mail zostanie wysłana cała instrukcja dotycząca ustawienia nowego hasła do swojego konta.

Jak usunąć powiązane konto na Instagramie na telefonie?

Usunięcie powiązanego konta na Instagramie nie stanowi żadnego problemu. Jeśli kilka kont mamy przypisanych do tego samego adresu e-mail, należy wpisać dokładną nazwę użytkownika w miejsce loginu. Wtedy podać odpowiednie hasło i będziemy w stanie usunąć dokładnie to konto, które chcemy.

Sporo osób w tym miejscu obawia się, że zostaną usunięte ich wszystkie konta do danego adresu e-mail - nic bardziej mylnego. Meta przemyślała funkcję powiązanych kont i wszystkie procedury z tym związane, wliczając w to usunięcie konta.

Jak usunąć konto na Instagramie na telefonie z systemem Android?

Usuwanie konta na Instagramie na telefonie odbywa się tak samo, jak na komputerze. Tak jak już wspomniałem, nie jesteśmy w stanie zrobić tego z poziomu aplikacji, co dla wielu jest pierwszym miejscem do poszukiwania takiej opcji. Gdzie więc musimy się udać, jeśli planujemy pozbyć się konta na Instagramie?

Należy odwiedzić specjalną stronę, którą znajdziecie pod tym linkiem i postępować zgodnie z instrukcją. Pierwszym krokiem jest podanie powodu, z którego decydujemy się na takie rozwiązanie. Opcje do wybrania to: Chcę coś usunąć, Obawy dotyczące prywatności, Utworzenie drugiego konta, Nie mam na to czasu/za bardzo mnie to rozprasza, Zbyt wiele reklam, Nie mogę znaleźć osób do obserwowania, Problemy z rozpoczęciem lub Inny powód.

Po wybraniu którejś z opcji, należy ponownie wprowadzić hasło do swojego konta. Wtedy będziemy mogli zdecydować się na finalne usunięcie naszego konta, które jednak potrwa od kilku do kilkudziesięciu dni. Aby zachować decyzję o pozbyciu się konta, do wyznaczonej przez Instagram daty należy nie logować się na swoje konto.

Jeśli przypadkowo zalogujemy się na dane konto, Instagram zapyta się nas, czy na pewno dalej chcemy z niego korzystać - jeśli potwierdzimy, prośba o usunięcie konta zostanie anulowana. Jeśli się wycofamy, konto zostanie usunięte w podanej wcześniej przez Instagram dacie.

Po wybraniu opcji usunięcia konta i poczekaniu wyznaczonego okresu, operacja zostanie zakończona. Nie będzie już możliwości odszukania naszego profilu, zdjęć czy komentarzy.

Jak usunąć konto na Instagramie na telefonie z systemem iOS?

Procedura usunięcia konta na telefonach z systemem iOS wygląda identycznie, jak na smartfonach z Androidem. Najpierw należy udać się na podaną wcześniej stronę internetową, podać powód usunięcia konta, wprowadzić hasło i potwierdzić całą operację.

Usunięcie konta na Instagramie jest zatem takie same, niezależnie od platformy, na jakiej chcemy to zrobić. Fakt, że nie można tego dokonać z aplikacji jest nieco mylący, jednak mam nadzieję że ten poradnik rozwiał wszelkie wątpliwości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu