Felietony

Jak usunąć konto na Spotify? Poradnik

Krzysztof Rojek
Jak usunąć konto na Spotify? Poradnik
0

Jeżeli nie chcemy już płacić za usługę, wystarczy podjąć kilka prostych kroków.

Jak usunąć konto na Spotify na telefonie - krok po kroku\n

Jak trwale usunąć konto na Spotify?

\n

Jakie są konsekwencje usunięcia konta na Spotify?

"}" data-sheets-userformat="{"2":4737,"3":{"1":0},"10":2,"12":0,"15":"Arial"}">Spotify to obecnie największy serwis streamingowy na świecie, jednak z pewnością nie jest to usługa idealna. Wielokrotnie na Antywebie pisaliśmy o tym, że brakuje jej wielu kluczowych funkcjonalności, jak chociażby dźwięku w wysokiej rozdzielczości, czy, tak jak w przypadku YouTube Music - teledysków. Owszem, nadrabia to chociażby bogatą liczbą podcastów i posiadaniem na swojej platformie wielu młodych i mało znanych zespołów, ale to nie zmienia faktu, że bilbioteka Spotify wciąż posiada bardzo pokaźnej wielkości dziury. W przypadku, gdy na rynku jest pełno alternatyw, trzymanie się jednego serwisu nie musi być regułą. Warto sprawdzać alternatywy, ale jeżeli już ktoś ma konto na Spotify, wypadałoby je najpierw usunąć, aby nie płacić dwóch abonamentów. W jaki sposób to zrobić?

Jak anulować subskrypcję na Spotify?

Posiadanie konta na Spotify nie oznacza oczywiście, że za nie płacimy. Możemy zachować nasze konto z naszą historią przesłuchanych utworów i zrezygnować z comiesięcznych opłat, jeżeli zdecydujemy się na zmianę planu taryfowego z premium na zwykły. Aby tego dokonać musimy przez internet zalogować się na nasze konto Spotify (niestety nie da zrobić się tego z poziomu aplikacji a następnie - przejść do naszego konta.

Tam będziemy mieli zakładkę "dostępne plany" z której wybieramy ten, który najbardziej nam odpowiada. Możemy przewinąć tam do pozycji "Spotify Free" i wtedy naszym oczom ukaże się przycisk "anuluj premium". Jeżeli go klikniemy i potwierdzimy nasza decyzję, Spotify przestanie pobierać od nas opłaty a my stracimy dostęp do funkcjonalności jaką daje premium. Oczywiście - nie nastąpi to od razu. Zmiana będzie odczuwalna po końcu bieżącego okresu rozliczeniowego.

Polecamy: Jak wyłączyć aktywność na Facebooku

Jak usunąć konto na Spotify na telefonie - krok po kroku

\n

Jak trwale usunąć konto na Spotify?

\n

Jakie są konsekwencje usunięcia konta na Spotify?

"}" data-sheets-userformat="{"2":4737,"3":{"1":0},"10":2,"12":0,"15":"Arial"}">Jak trwale usunąć konto na Spotify?

Jak usunąć konto na Spotify na telefonie - krok po kroku\n

Jak trwale usunąć konto na Spotify?

\n

Jakie są konsekwencje usunięcia konta na Spotify?

"}" data-sheets-userformat="{"2":4737,"3":{"1":0},"10":2,"12":0,"15":"Arial"}">Być może jednak wstrzymanie płatności i funkcji premium nam nie wystarczy i chcemy usunąć całe nasze konto w tym serwisie. Powody tego mogą być oczywiście różne. Jeżeli jednak chcemy koniecznie skasować całe konto w tym serwisie, musimy podjąć następujące kroki.

Będąc na stronie swojego konta online klikamy w sekcję "Pomoc" w górnej części ekranu, a następnie przechodzimy do linku "Ustawienia konta". Tam znajdziemy kolejny odnośnik pt. "Zamykanie konta". Tam zostaniemy przekierowani do obsługi klienta, do której musimy napisać, by usunąć swoje konto. Nie jest to rozwiązanie optymalne, ale z pewnością skutecznie przeciwdziała przypadkowemu usunięciu całego konta przez przypadkowe kliknięcie.

Jak usunąć konto na Spotify na telefonie - krok po kroku

\n

Jak trwale usunąć konto na Spotify?

\n

Jakie są konsekwencje usunięcia konta na Spotify?

"}" data-sheets-userformat="{"2":4737,"3":{"1":0},"10":2,"12":0,"15":"Arial"}">Jakie są konsekwencje usunięcia konta na Spotify?

Wiadomo, że całkowite usunięcie konta ma swoje poważne konsekwencje. Nie tylko tracimy dostęp do muzyki, ale też - wszystkie informacje o nas i naszym guście są usuwane. Innymi słowy - stracimy wszystkie zapisane polubienia w tym - subskrybowanych wykonawców, wybrane utwory, podcasty czy stworzone playlisty. Jeżeli kiedyś będziemy jeszcze chcieli wrócić do Spotify będzie to więc startowanie od zera. Dlatego też jeżeli chcemy przetestować jak działają inne usługi streamingowe, bądź też - chcemy wsprzymać płacenie za serwis - zdecydowanie lepiej jest na ten czas zwyczajnie zrezygnować z płatnej subskrypcji, zamiast usuwać całe konto.

Sprawdź też: Jak usunąć konto na Twitterze

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu