Poradniki

Jak usunąć konto Google i Gmail z telefonu? Poradnik krok po kroku

Błażej Wojciechowski
Jak usunąć konto Google i Gmail z telefonu? Poradnik krok po kroku
1

Szukasz w Google jak usunąć konto na urządzeniu mobilnym? Już nie musisz. W tym krótkim poradniku odpowiadamy jak usunąć konto Google w telefonie. Zarówno na smartfonie z Androidem, jak i iOS. Pamiętaj jednak, że usunięcie to może być nieodwracalne i wiąże się z utratą danych.

Coraz częściej pojawiają się pytania, jak usuwać swoje profile z internetu. Instagram, Facebook, Tik Tok, Snapchat - niemal każda duża usługa działająca w internecie pozwala na skasowanie konta na telefonie lub na stronie internetowej. Wiesz już jak usunąć konto Gmail na smartfonie i komputerze bez usuwania całego konta Google. W tym poradniku podpowiadamy, krok po kroku, jak usunąć z telefonu konto Google. Bez względu na to czy korzystasz ze smartfona z Androidem, czy jesteś jednym z użytkowników telefonów z iOS.

Jak usunąć konto Google ze smartfona Androidem?

Masz smartfon z systemem Android, logujesz się do Google, ale chciałbyś się dowiedzieć jak usunąć konto Google z urządzenia? Usuwanie konta Google z telefonu wiąże się z tym, że stracisz dostęp do niektórych aplikacji i usług na urządzeniu. Najprostszym sposobem będzie przejście do sekcji ustawień telefonu. W Ustawieniach przejdź do zakładki Google lub Konta i synchronizacja (tutaj nazewnictwo i ścieżka może różnić się w zależności od modelu telefonu i nakładki z której korzystacie). Teraz wystarczy wybrać konto Google które chcemy usunąć z urządzenia i przejść do zakładki Informacje, zabezpieczenia i personalizacja. Następnie urządzenie przekieruje nas do strony Google, gdzie znajdziemy informacje o koncie. Następnym krokiem który musimy wykonać jest teraz przejście do sekcji Dane i prywatność gdzie wybieramy Więcej opcji. Po kliknięciu dalej, znajdziesz opcję usuwania konta Google. Postępuj zgodnie z instrukcjami, zatwierdź i gotowe! Konto Google z telefonu skasowane!

Jak usunąć konto Google z telefonu z iPhone?

A jak usunąć konto Google jeśli posiadasz iPhone? iOS pozwala na logowanie się do wielu aplikacji za pomocą Google, a sama firma dostarcza wielu swoich usług na tę właśnie platformę. Korzystając z konta Google możemy m.in. zsynchronizować kontakty, kalendarze czy pocztę w systemowej aplikacji.

I choć na iPhone konto Google nie jest tak powiązane całym urządzeniem i ekosystemem, jak ma to miejsce w przypadku Androida, równie sprawnie je z telefonu usunąć. Sam system iOS nie umożliwia usuwania konta Google bezpośrednio z sekcji ustawień — tam trzeba robić to pojedynczo dla poszczególnych aplikacji. Dlatego najszybszym i najlepszym sposobem jest skorzystanie w tym celu z... przeglądarki internetowej!

Aby sprawnie i bez problemu usunąć konto Google z iPhone'a, w wybranej przez siebie przeglądarce internetowej nalezy zalogować się do konta Google. Bedąc w sekcji zarządzania nim, należy przejść do sekcji Dane i prywatność. Następnie przewijamy do Twoj dane i ochrona prywatności. Teraz pozostaje nam wybrać Więcej opcji, a następnie — Usuwanie konta Google. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko postępowanie zgodnie z instrukcjami, aby usunąć konto Google z iPhone'a.

Jakie są konsekwencje usuwania konta Google z telefonu?

Wiesz już jak usunąć konto Google na telefonie z Androidem i iOS. Pamiętaj, że usuwając konto Gmail zgadzasz się na to, że utracisz wszystkie zapisane dane i treści z nim powiązane (e-maile, pliki, zdjęcia). Nie będziesz miał także dostępu do subskrypcji i treści kupionych przy użyciu tego konta w YouTube i Google Play - dotyczy to np. aplikacji, filmów, gier, muzyki i programów telewizyjnych. Przechowywane na koncie informacje przestaną istnieć. Nie da się ukryć, że bez konta Google korzystanie z usług i aplikacji amerykańskiego giganta technologicznego będzie znacznie utrudnione.

Sprawdź też: Jak się wylogować z konta Google

I o ile bez problemu korzystać będziesz mógł z wyszukiwarki czy map, tak o dostępie do Gmaila, miejsca na dysku chmurze, aplikacji biurowych i kalendarza możesz zapomnieć. Aplikacje na telefonach nie będą dobrze działały - choć oferować będą podstawowe funkcjonalność. Usunięcie konta Google jest w pewnym stopniu odwracalne. Jeśli twoje konto Google zostało usunięte, być może da się je odzyskać. Warto jednak pamiętać, że jeśli profil usunięto jakiś czas temu, przywrócenie danych może być niemożliwe. Po odzyskaniu konta możesz w normalny sposób używać go do logowania się w poczcie Gmail, Google Play i innych usługach Google.

Stock Image from Depositphotos

Sprawdź też: Jak założyć konto Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu