Poradniki

Jak usunąć konto Google i Gmail z telefonu? Poradnik w kilku krokach

Błażej Wojciechowski
Jak usunąć konto Google i Gmail z telefonu? Poradnik w kilku krokach
1

Szukasz w Google jak usunąć konto na urządzeniu mobilnym? Już nie musisz. W tym krótkim poradniku odpowiadamy jak usunąć konto Google w telefonie. Zarówno na smartfonie z Androidem, jak i iOS. Pamiętaj jednak, że usunięcie to może być nieodwracalne i wiąże się z utratą danych.

Coraz częściej pojawiają się pytania, jak usuwać swoje profile z internetu. Instagram, Facebook, Tik Tok, Snapchat - niemal każda duża usługa działająca w internecie pozwala na skasowanie konta na telefonie lub na stronie internetowej. Wiesz już jak usunąć konto Gmail na smartfonie i komputerze bez usuwania całego konta Google. W tym poradniku podpowiadamy, krok po kroku, jak usunąć z telefonu konto Google. Bez względu na to czy korzystasz ze smartfona z Androidem, czy jesteś jednym z użytkowników telefonów z iOS.

Jak usunąć konto Google z telefonu z Androidem?

Masz smartfon z systemem Android, logujesz się do Google, ale chciałbyś się dowiedzieć jak usunąć konto Google z urządzenia? Usuwanie konta Google z telefonu wiąże się z tym, że stracisz dostęp do niektórych aplikacji i usług na urządzeniu. Najprostszym sposobem będzie przejście do Ustawienia > Google lub Konta i synchronizacja (opcja może różnić się od modelu telefonu). Tu wskaż swoje konto Google i przejdź do zakładki Informacje, zabezpieczenia i personalizacja. Zostaniesz przekierowany do strony Google oraz informacji o koncie. Przejdź do sekcji Dane i prywatność, wybierz Więcej opcji. Po kliknięciu dalej, znajdziesz opcję usuwania konta Google. Postępuj zgodnie z instrukcjami, zatwierdź i gotowe.

Sprawdź też: Jak sprawdzić pocztę Gmail

Jak usunąć konto Google z telefonu z iOS?

A jak usunąć konto Google jeśli posiadasz telefon firmy Apple? iOS pozwala na logowanie się do wielu aplikacji za pomocą Google, a sama firma dostarcza wielu swoich usług na tę właśnie platformę. I choć nie jest tak powiązana z samym urządzeniem, jak w przypadku Androida, równie szybko można to konto usunąć. I o ile sam system nie umożliwia usuwania konta Google bezpośrednio z ustawień, najszybciej zrobisz to w wybranej przeglądarce. Na swoim koncie Google przejdź do strony Dane i prywatność. Przewiń do sekcji Twoje dane i ochrona prywatności. Wybierz Więcej opcji a potem Usuwanie konta Google. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć konto.

Jakie są konsekwencje usuwania konta Google z telefonu?

Wiesz już jak usunąć konto Google na telefonie z Androidem i iOS. Pamiętaj, że usuwając konto Gmail zgadzasz się na to, że utracisz wszystkie zapisane dane i treści z nim powiązane (e-maile, pliki, zdjęcia). Nie będziesz miał także dostępu do subskrypcji i treści kupionych przy użyciu tego konta w YouTube i Google Play - dotyczy to np. aplikacji, filmów, gier, muzyki i programów telewizyjnych. Przechowywane na koncie informacje przestaną istnieć. Nie da się ukryć, że bez konta Google korzystanie z usług i aplikacji amerykańskiego giganta technologicznego będzie znacznie utrudnione.

Sprawdź też: Jak się wylogować z konta Google

I o ile bez problemu korzystać będziesz mógł z wyszukiwarki czy map, tak o dostępie do Gmaila, miejsca na dysku chmurze, aplikacji biurowych i kalendarza możesz zapomnieć. Aplikacje na telefonach nie będą dobrze działały - choć oferować będą podstawowe funkcjonalność. Usunięcie konta Google jest w pewnym stopniu odwracalne. Jeśli twoje konto Google zostało usunięte, być może da się je odzyskać. Warto jednak pamiętać, że jeśli profil usunięto jakiś czas temu, przywrócenie danych może być niemożliwe. Po odzyskaniu konta możesz w normalny sposób używać go do logowania się w poczcie Gmail, Google Play i innych usługach Google.

Stock Image from Depositphotos

Sprawdź też: Jak założyć konto Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu