Poradniki

Jak usunąć konto na Tik Toku - poradnik

Błażej Wojciechowski
Jak usunąć konto na Tik Toku - poradnik
0

Social media to ogromna część naszego życia. Media społecznościowe stały się już codziennością i każdy użytkownik wiele razy w ciągu dnia zagląda na Facebooka, Instagrama, Twittera czy TikToka, zarówno na komputerach, jak i na smartfonach.

Czasami jednak decydujemy się na usunięcie konta na którejś platformie. Powody mogą być różne - chęć poświęcania mniejszej ilości czasu na przeglądanie telefonu, dojście do wniosku, że nie potrzebujemy konta na danej platformie lub zwyczajnie poczucie, że się nie odnalazło w tym środowisku.

W tym poradniku przedstawię, jak usunąć konto na TikToku. Chociaż aplikacja wywodząca się z Chin jest niesamowicie popularna, z wielu powodów można chcieć zrezygnować z posiadania na niej konta. Jeśli właśnie to chcecie zrobić, lecz nie wiecie jak, ten poradnik jest właśnie dla Was.

Jak usunąć konto na Tik Toku z poziomu aplikacji?

Usunięcie konta na TikToku z poziomu aplikacji nie jest wcale trudne, chociaż sprawia wielu osobom problemy. Najpierw należy wejść do swojego profilu, do czego możemy przejść w prawym dolnym rogu. Kiedy już tam będziemy, należy kliknąć w ikonę trzech kropek, która znajduje się po prawej stronie na górze. Kiedy już to zrobimy, powinniśmy wybrać opcję “Ustawienia i prywatność”. W Ustawieniach wybieramy opcję “Zarządzaj kontem” i wtedy zobaczymy poniższy ekran:

Teraz należy wybrać opcję “Usuń konto”, która znajduje się w dolnej części ekranu. Po wybraniu tej opcji aplikacja zapyta się, dlaczego podjęliśmy decyzję o usunięciu konta. Na szczęście nie jest to część obowiązkowa i można ją pominąć klikając “Pomiń” w prawym górnym rogu.

Następnie TikTok zapyta się nas, czy chcemy pobrać swoje dane zapisane w aplikacji. Chodzi o takie dane jak wrzucane posty z filmami. Jeśli chcecie je zachować, należy to zrobić teraz - operacji po usunięciu konta nie da się już wykonać. Warto więc mieć to na uwadze.

Kiedy podejmiemy decyzję dotyczącą pobierania danych, aplikacja jeszcze raz poprosi nas o potwierdzenie usunięcia konto. Nasz profil zostanie dezaktywowany na 30 dni, w związku z czym nie będzie widoczny dla innych ludzi. W tym czasie możemy przywrócić swoje konto - jeśli tego nie zrobimy, cały nasz profil zostanie permanentnie usunięty. Jeśli jesteście zdecydowani na usunięcie konta, należy kliknąć “Kontynuuj” na dole ekranu.

Polecamy też: Jak wyłączyć aktywność na FB

Jak usunąć konto na Tik Toku na komputerze?

Jeśli chcemy usunąć konto TikTok na komputerze, cała procedura wygląda praktycznie identycznie. Najpierw należy odwiedzić witrynę tiktok.com. Na stronie po zalogowaniu w prawym górnym rogu znajdziemy odnośnik do naszego konta. Tam należy wybrać “Ustawienia i prywatność”, a później “Zarządzaj kontem”.

Tutaj ponownie klikamy w opcję “Usuń konto” i musi przeklikać się przez wszystkie strony, aż do informacji, że nasz profil zostanie dezaktywowany na 30 dni i po tym czasie całkowicie zniknie. Cały proces jest zatem tak samo prosty i szybki na komputerze, jak i na telefonie.

Jak usunąć konto na Tik Toku nie mając danych do logowania?

Jeśli chcemy usunąć konto na TikToku, lecz nie mamy wymaganych danych do logowania, niezbędne okaże się zresetowanie hasła. Na ekranie logowania należy wybrać opcję “Nie pamiętam hasła” i podać e-mail, do którego przypisaliśmy swój profil. Na skrzynce mailowej znajdziemy odnośnik do zresetowania hasła. Kiedy to zrobimy, zależnie od używanej platformy, należy śledzić kroki przedstawione wcześniej.

Sprawdź też: Jak usunąć konto na Spotify

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu