Poradniki

Jak usunąć konto na Instagramie? Instrukcja krok po kroku

Błażej Wojciechowski
Jak usunąć konto na Instagramie? Instrukcja krok po kroku
0

Podpowiadamy jak usunąć profil na Instagramie. Trwale lub tymczasowo i bez konieczności sięgania po smartfon i aplikację mobilną.

Media społecznościowe mają to do siebie, że w pewnym momencie mogą się zwyczajnie znudzić. Facebook, Instagram, TikTok i inne. Można z nich zrezygnować, przestać korzystać. Jeśli w którymś momencie zdecydujesz, że nie chcesz dalej korzystać z Facebooka lub Instagrama, to usunięcie samej aplikacji nie wystarczy. Wciąż zostanie twoje konto. Choć sam z niego nie korzystasz, będzie ono dostępne dla wszystkich. Albo tylko dla znajomych — tutaj sporo zależy od kwestii ustawień prywatności. Nie zmienia to jednak faktu, że chcąc zniknąć z Instagrama — należy skasować konto. W tym poradniku znajdziesz odpowiedź na pytanie jak trwale usunąć konto na Instagramie. Przeprowadzę cię przez ten proces krok po kroku!

Jak usunąć konto na Instagramie na komputerze?

Zastanawiałeś się kiedyś jak usunąć konto na IG? By usunąć konto na Instagramie nie musisz tego robić na telefonie z zainstalowaną aplikacją mobilną. Konto na "insta" usuniesz w łatwy sposób z poziomu komputera. Wystarczy, że odwiedzisz stronę internetową Centrum Pomocy. Jeżeli nie możesz jej znaleźć, to tutaj bezpośredni w link: Usuń swoje konto. Przeniesie cię on do strony z logowaniem i formularzem, który trzeba wypełnić. Instagram, przed usunięciem konta, zapyta o powód tej decyzji - i w razie wątpliwości odpowie na kilka pytań. Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo i prywatność swojego profilu, znajdziesz odnośniki do artykułów poruszających te tematy. Strona informuje również, że jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, możesz tymczasowo wyłączyć konto, zamiast je usuwać. Twój profil nie będzie widoczny na Instagramie podczas twojej nieobecności. Jak usunąć Instagrama tymczasowo? By odpocząć, by odetchnąć — i nabrać sił, poszukać inspiracji? To proste! Odwiedzając stronę Wyłącz tymczasowo konto dowiesz się, jak jak usunąć konto z instagrama bez kasowania jego zawartości. Wystarczy odpowiedź na postawione w formularzu pytania i wpisanie hasła.

Po dokonaniu formalności - konto zostanie czasowo usunięte, choć może bardziej pasuje tutaj termin wstrzymane. Nie będzie ono dostępne ani dla naszych znajomych, ani dla nikogo innego. By je przywrócić - trzeba bedzie się na nie ponownie zalogować i przywrócić je do żywych.

Jak usunąć konto na Instagramie - trwale czy tymczasowo?

Wiesz już czy da się usunąć konto na Instagramie. Wiesz też, że aby usunąć konto na instagramie nie potrzebujesz do tego smartfona. Wystarczy komputer i dostęp do internetu. Teraz zostaje pytanie - czy chcesz usunąć swoje konto tymczasowo, czy może trwale. Wraz z usunięciem konta na Instagramie wiążą się pewne konsekwencje. Stracisz dostęp do wszystkich danych powiązanych z profilem, a zalogowanie się na nie w aplikacji na smartfonie lub komputerze będzie niemożliwe. Nie będziesz mógł odzyskać zdjęć, relacji, wiadomości, ani innych informacji z nim powiązanych. Usuwanie konta na Instagramie, po upłynięciu 30 dni, jest nieodwracalne. Alternatywą może okazać się tymczasowe wyłączenie konta. Nie skasuje to zdjęć, relacji ani innych treści. Zachowasz polubienia, ustawienia, listy obserwujących i obserwowanych kont innych użytkowników. Po naciśnięciu przycisku potwierdzającego wyłączenia konta zdjęcia, komentarze i i inne informacje zostaną ukryte, dopóki nie aktywujesz ponownie konta, logując się na nim w dowolnym momencie.

Jak usunąć konto w aplikacji Instagram na telefonie?

Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, jak usunąć konto w aplikacji Instagram na telefonie. Odpowiedź może być jednak mocno rozczarowująca, gdyż zwyczajnie nie jest to możliwe. Aplikacja Instagrama na telefonie nie oferuje możliwości usunięcia konta i zwyczajnie operacja ta nie jest możliwa - dlatego tak często sprawia to wiele kłopotów, gdyż mnóstwo osób przeszukuje ustawienia aplikacji w celu usunięcia konta.

Jest to forma zabezpieczenia, aby osoba, która weźmie nasz telefon do ręki lub zaloguje się na nasze konto na innym urządzeniu nie była w stanie jednym kliknięciem całkowicie zlikwidować naszego konta. Całą procedurę możemy jednak bezproblemowo wykonać przy użyciu smartfona, jednak nie w aplikacji.

Jak usunąć konto Instagram na telefonie nie mając dostępu?

Kolejną często poruszaną kwestią jest to, jak można usunąć konto na Instagramie na telefonie nie mając dostępu do konta. Ta operacja również nie jest możliwa. Usunięcie konta to jedna z najpoważniejszych operacji, jaką możemy wykonać - wymaga więc ona odpowiednich zabezpieczeń.

Bez znajomości danych potrzebnych do logowania, nie będziemy w stanie usunąć konta. Jeśli nie pamiętacie swojego hasła do Instagrama, możecie je odzyskać klikając “Nie pamiętam hasła” przy oknie logowania - wtedy na Wasz adres e-mail zostanie wysłana cała instrukcja dotycząca ustawienia nowego hasła do swojego konta.

Jak usunąć powiązane konto na Instagramie na telefonie?

Usunięcie powiązanego konta na Instagramie nie stanowi żadnego problemu. Jeśli kilka kont mamy przypisanych do tego samego adresu e-mail, należy wpisać dokładną nazwę użytkownika w miejsce loginu. Wtedy podać odpowiednie hasło i będziemy w stanie usunąć dokładnie to konto, które chcemy.

Sporo osób w tym miejscu obawia się, że zostaną usunięte ich wszystkie konta do danego adresu e-mail - nic bardziej mylnego. Meta przemyślała funkcję powiązanych kont i wszystkie procedury z tym związane, wliczając w to usunięcie konta.

Jak usunąć konto na Instagramie na telefonie z systemem Android?

Usuwanie konta na Instagramie na telefonie odbywa się tak samo, jak na komputerze. Tak jak już wspomniałem, nie jesteśmy w stanie zrobić tego z poziomu aplikacji, co dla wielu jest pierwszym miejscem do poszukiwania takiej opcji. Gdzie więc musimy się udać, jeśli planujemy pozbyć się konta na Instagramie?

Podobnie jak przy usuwaniu konta na komputerze, należy odwiedzić specjalną stronę, którą znajdziecie pod tym linkiem i postępować zgodnie z instrukcją. Pierwszym krokiem jest podanie powodu, z którego decydujemy się na takie rozwiązanie. Opcje do wybrania to: Chcę coś usunąć, Obawy dotyczące prywatności, Utworzenie drugiego konta, Nie mam na to czasu/ za bardzo mnie to rozprasza, Zbyt wiele reklam, Nie mogę znaleźć osób do obserwowania, Problemy z rozpoczęciem lub Inny powód.

Po wybraniu którejś z opcji, należy ponownie wprowadzić hasło do swojego konta. Wtedy będziemy mogli zdecydować się na finalne usunięcie naszego konta, które jednak potrwa od kilku do kilkudziesięciu dni. Aby zachować decyzję o pozbyciu się konta, do wyznaczonej przez Instagram daty należy nie logować się na swoje konto.

Jeśli przypadkowo zalogujemy się na dane konto, Instagram zapyta się nas, czy na pewno dalej chcemy z niego korzystać - jeśli potwierdzimy, prośba o usunięcie konta zostanie anulowana. Jeśli się wycofamy, konto zostanie usunięte w podanej wcześniej przez Instagram dacie.

Po wybraniu opcji usunięcia konta i poczekaniu wyznaczonego okresu, operacja zostanie zakończona. Nie będzie już możliwości odszukania naszego profilu, zdjęć czy komentarzy.

Jak usunąć konto na Instagramie na iPhone?

Procedura usunięcia konta na iPhone, czyli telefonach z systemem iOS, wygląda identycznie, jak na smartfonach z Androidem. Najpierw należy udać się na podaną wcześniej stronę internetową, podać powód usunięcia konta, wprowadzić hasło i potwierdzić całą operację.

Usunięcie konta na Instagramie jest zatem takie same, niezależnie od platformy, na jakiej chcemy to zrobić. Fakt, że nie można tego dokonać z aplikacji jest nieco mylący, jednak mam nadzieję że ten poradnik rozwiał wszelkie wątpliwości.

Jak długo trzeba czekać na usunięcie konta na Instagramie?

Skoro już wiesz, jak usunąć konto na Insta, przyszła pora na decyzję. Jeśli decydujesz się na usunięcie konta, należy pamiętać o tym, że nie będzie ono skasowane niezwłocznie po wypełnieniu formularza i zatwierdzeniu procedury. Usuwanie trwa kilka tygodni - to pozwoli na ewentualne wycofanie się z tej decyzji. Twój profil i dane konta zostaną usunięte po 30 dniach. Przykładowo, jeśli zgłosisz chęć skasowania konta dziś - 7 czerwca, zostanie ono usunięte 6 kwietnia. W tym okresie nie będzie cię widać na Instagramie. Twój profil z Instagrama i dane konta będą przez ten okres całkowicie ukryte. Jeżeli w ciągu tych 30 dni zmienisz zdanie i będziesz chciał odzyskać swoje konto, możesz się zalogować ponownie przed terminem usunięcia i wybrać opcję zachowania konta. Pamiętaj też, że termin ten jest ostateczny i jeśli konto po jego upływie zostanie usunięte, stracisz do niego pełny dostęp.

Aktualizacja: 29.04.2023

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu