Apple

Nowa funkcja w iOS 14: nagrywanie rozmów?

Piotr Kurek
Nowa funkcja w iOS 14: nagrywanie rozmów?
13

Do prezentacji iOS 14 pozostało kilkanaście dni. Tegoroczne WWDC przynieść może wiele niespodzianek. Nowa wersja systemu pozwoli między innymi na nagrywanie rozmów bezpośrednio z poziomu iPhone’a.

iOS 14 to nie tylko stabilność i naprawianie błędów swojego poprzednika. iOS 13 przez wielu nazywany jest jednym z najgorzej przygotowanych systemów. Apple opóźniał jego premierę, później szybko łatał dziury i wywołujące spore problemy niedoróbki. Teraz ma się to zmienić. Jednak nie można zapomnieć o nowościach, które pojawią się jeszcze w tym roku Nowa wersja systemu, która trafić ma na wszystkie urządzenia mobilne Apple z iOS 13, wprowadzi też wiele nowości i funkcji. A te sprawią, że codzienne korzystanie z iPhone’a będzie dużo wygodniejsze.

Przecieki na temat iOS 14 pojawiają się regularnie — głównie za sprawą krążącej od dłuższego czasu wczesnej wersji systemu iOS 14, która jest rozbierana na czynniki pierwsze, co pozwala na podejrzenie, czym Apple chce zaskoczyć w tym roku. To między innymi modyfikacja ekranu głównego z widżetami i inteligentnymi, dynamicznymi tapetami, możliwość ustawienia aplikacji domyślnych (Przeglądarka i poczta), Siri w trybie offline, nowa aplikacja fitness, czy spore zmiany w aplikacjach systemowych. Teraz dowiadujemy się, że prawdopodobnie Apple pozwoli posiadaczom iPhone’ów nagrywać rozmowy — zarówno tradycyjne, jak i te wykonywane przy pomocy FaceTime.

Jak nagrywać rozmowy na iPhone? Wystarczy iOS 14

O tym, że iOS 14 ma pozwolić na nagrywanie rozmów audio bezpośrednio na telefonie dowiedzieliśmy się przy okazji poprzednich przecieków, jednak z jakiegoś powodu nikt tym się szczególnie nie zainteresował. Ale trzeba przyznać, że nowa funkcja może przydać się w wielu sytuacjach, ale może też wzbudzać kontrowersje — tym bardziej, że różne kraje regulują te kwestie w nieco inny sposób. Na załączonym zrzucie ekranu z opcji umożliwiającej włączenie nagrywania rozmów audio przez telefon i FaceTime znajdziecie podstawowe informacje, że każda przychodząca i wychodząca rozmowa będzie zapisywana w pamięci urządzenia i w naszych gestii leży obowiązek informowania współrozmówców o tym, że funkcja jest aktywna. Nie zabrakło też wzmianki o regulacjach nakładanych na obywateli poszczególnych państw, czy przypomnienia, że nie powinno się udostępniać iPhone’a innym, gdy opcja nagrywania rozmów jest włączona.

O tym, czy Apple rzeczywiście udostępni możliwość nagrywania rozmów w iOS 14 dowiemy się podczas tegorocznego WWDC, które zostało w całości przeniesione do sieci. Nie zabraknie jednak prezentacji otwierającej całe wydarzenie. A na niej, przedstawiciele Apple zaprezentują nowości systemowe, które trafią do użytkowników tej jesieni. W tym samym czasie firma ma pokazać nowego iMaca oraz przedstawić plany dotyczące porzucenia procesorów Intel i przejścia na architekturę ARM, o której mówi się od kilku miesięcy.

Źródło: Gizchina.com/ITHome

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu