Motoryzacja

Jaguar prezentuje swój pierwszy koncept elektrycznego auta. To SUV! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
4

Jaguar jest kolejnym producentem z branży motoryzacyjnej, który prezentuje swój koncept elektrycznego samochodu. Model I-Pace to SUV o wyjątkowo interesującym designie.

Jaguar I-Pace

Nowa konstrukcja Jaguara została zaprojektowana od podstaw. Nadwozie typu SUV ma charakteryzować się nieco agresywnym charakterem, a jednocześnie zapewniać dużo przestrzeni wewnątrz. Smaczkiem będzie szklany dach pozwalający w trakcie jazdy podziwiać niebo.

Producent szacuje, że auto będzie się cechować zasięgiem ok. 220 mil. Na układ napędowy będą składały się dwa silniki - na przedniej oraz tylnej osi. W sumie ma to zagwarantować moc odpowiadającą 400 KM. Auto ma przyśpieszać do setki w 4 sekundy. Zasilający wszystko akumulator o pojemności 90 kWh umieszczono natomiast pod siedzeniami dla pasażerów.

Ian Callum, director of design w Jaguarze tłumaczy, że projekt ten od samego początku miał być pozbawiony wszelkich kompromisów. Nie jest to jednak póki co żadna konkretna zapowiedź. Tę ujrzymy najwcześniej w drugiej połowie 2017 i będzie w pewnym stopniu zbliżona do prezentowanego konceptu.

Rozmowy wideo w WhatsApp

Twórcy WhatsAppa udostępnili funkcję prowadzenia wideorozmów - tym razem wszystkim użytkownikom (a przynajmniej takie jest założenie - nowość jest w trakcie wdrażania). Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, co to tak naprawdę oznacza w praktyce. Użytkownicy mogą nawiązywać połączenia w ten sam sposób, w który wywołuje się rozmowy głosowe. Po stuknięciu w ikonkę słuchawki zobaczymy okienko z pytaniem, jaki typ rozmowy chcemy zainicjować.

Wideorozmowy trafią do WhatsAppa na wszystkich platformach: Android, iOS i Windows Phone.

A w Skype bez logowania

Tymczasem wideorozmowy w webowej wersji Skype możemy teraz prowadzić nawet bez konta Microsoft. Wystarczy wejść na stronę skype.com i rozpocząć rozmowę. Otrzymamy wówczas unikatowy link, którym możemy podzielić się z innymi użytkownikami, aby dołączyli do konwersacji. Rozmowy i cała ich historia są usuwane po 24 godzinach od utworzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu