Apple

Wygląd iPhone 13 będzie różnić się ważnym detalem. Na nowy design jeszcze zaczekamy

KK
Konrad Kozłowski
21

Najnowszy iPhone 12 jest zaledwie od kilku miesięcy na rynku, ale plotki i przecieki na temat następnego modelu już pojawią się w Sieci. Klienci liczący na nowy wygląd smartfonów Apple mogą czuć się rozczarowani.

Liczycie na nowy wygląd? iPhone 13 go nie przyniesie

Po trzech generacjach (X, XS, 11) Apple zdecydowało się odświeżyć design iPhone'a, dlatego 12 może pochwalić się delikatnie zmienioną bryłą. Na grafikach kanciaste krawędzie nie robią tak dużego wrażenia jak na żywo, gdyż ten telefon zupełnie inaczej - wygodniej i pewniej - leży w dłoni. Nie jest to jednak zupełnie nowy pomysł, bo nawiązanie do modeli 5/5S było oczywiste i niektórzy użytkownicy nawet tęsknili za takim projektem (na pewno zaliczałem się do tego grona).

Do czego przydaje się LiDAR w telefonach iPhone?

Generalnie jednak pomysł na konstrukcję pozostał prawie niezmieniony, bo przecież nadal mamy do czynienia z bardzo podobną obudową oraz charakterystycznym wcięciem (notchem), który, co prawda, skrywa chyba najbardziej rozwiniętą technologię rozpoznawania twarzy, ale pozostaje w tyle względem konkurencji. Ta potrafiła już bowiem zminimalizować lub całkowicie pozbyć się jakichkolwiek elementów zaburzających powierzchnię ekranu wypełniającego cały przedni panel.

iPhone 13, to mniejszy notch (wcięcie) i design iPhone'a 12

I to właśnie ten aspekt nowego iPhone'a 13 ma być usprawniony - według przecieków obszar poświęcony czujnikom i kamerom Face ID będzie zauważalnie mniejszy, natomiast sama obudowa będzie delikatnie grubsza. Zwiększona zostanie także powierzchnia aparatów, a Apple ma dążyć do pokrycia także wyspy z obiektywami szkłem szafirowym. Sama wyspa nie będzie wystawać mniej ponad obudowę, ale poszczególne moduły będą na podobnej wysokości.

Bezprzewodowe ładowanie iPhone’a i Apple Watcha Macbookiem? Poproszę jak najszybciej!

iPhone 13 ma też cechować się nowym ekranem LTPO OLED z odświeżaniem 120 Hz. To największy brak we flagowcach z 2020 roku, które na tle rywali wypadają naprawdę blado. Dlaczego Apple nie umieściło ekranu ProMotion z iPada w iPhone'ach? Za powód podaje się prądożerność takich wyświetlaczy, co w połączeniu z 5G i innymi nowościami mogłoby znacząco skrócić czas pracy na baterii. A po zaskakującej poprawie z modelu XS na 11 byłoby solidnym rozczarowaniem.

Czy i kiedy pojawi się iPhone z Face ID oraz Touch ID?

Apple przez cały czas pracować ma też nad wbudowanym w ekran czytnikiem Touch ID, który miałby działać w parze z Face ID. Czujniki odpowiedzialne za rozpoznawanie twarzy początkowo miałyby znajdować się w niewielkim wcięciu, ale docelowo jeden z nadchodzących modeli iPhone'a będzie je mieć zamontowane pod ekranem. Nie ukrywam, że na właśnie taki model iPhone'a czekam na najbardziej, ponieważ dwutorowa metoda weryfikacji tożsamości użytkownika uprości korzystanie z telefonu w każdej sytuacji - gdy mamy zakrytą twarz lub nie możemy sięgnąć po smartfon.

Apple w końcu się przekonało. Już niedługo w sklepach iPhone 12 z chińskim ekranem

Touch ID mogłoby w teorii powrócić już dziś, dzięki czytnikowi w przycisku blokady, bo dokładnie takie rozwiązanie wykorzystano w iPadzie Air 4. generacji, ale z jakichś powodów Apple wciąż nie zdecydowało się na taki krok w przypadku iPhone'a. Wiele wskazuje więc na to, że Apple nieprędko dokona znaczących zmian w designie iPhone'a, czego przecież byliśmy już świadkami, gdy ogólny projekt iPhone'a 6 był bazą dla wielu kolejnych modeli. W międzyczasie pracowano nad kompletnie nowym iPhone'em X, więc historia może się powtórzyć w przypadku iPhone'a 14, 15 lub 16...

Źródło: macrumors

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu