Apple

Bezprzewodowe ładowanie iPhone'a i Apple Watcha Macbookiem? Poproszę jak najszybciej!

Kamil Świtalski
5

Ładowanie iPhone'a i Apple Watcha bezpośrednio od Macbooka wydaje się idealnym rozwiązaniem dla wszystkich którzy mają dość tonięcia w kablach. Warto jednak mieć na uwadze, że przy takich kombinacjach korzystanie z komputera staje się znacznie bardziej utrudnione.

Duże firmy regularnie coś patentują — i kiedy te dokumenty ujrzą światło dzienne, potrafią rozbudzić wyobraźnię. Prawda jest taka, że wiele z takich projektów nigdy nie jest finalizowana — a czasem trzeba na nie czekać latami. Patently Apple zaprezentowało najświeższe patenty związane z nowymi rozwiązaniami ładowania przenośnych urządzeń Apple za pośrednictwem komputera.

Odwrotne ładowanie nie tylko dla smartfona, ale także dla komputera. Takie rozwiązanie w ekosystemie Apple powitam z otwartymi ramionami

Odwrotne ładowanie indukcyjne nie jest czymś nowym — od kilku lat widujemy je już w smartfonach. To dzięki niemu możemy np. kładąc etui z bezprzewodowymi słuchawkami naładować je telefonem. Apple wciąż nie oferuje takich rozwiązań w iPhone'ach, ale możliwe, że niebawem zaoferuje taką opcję w komputerach.

Patrzę na ten obrazek i... z jednej strony jestem zachwycony. Od lat korzystam wyłącznie z ładowania indukcyjnego — i niewielka ładowarka do smartfona leży na biurku tuż obok laptopa. Tak się składa, że sam korzystam z dodatkowego monitora, klawiatury i gładzika — dlatego komputer będący ładowarką brzmi jak strzał w dziesiątkę. Nie ma się jednak co oszukiwać: w normalnych warunkach to trochę kosmiczne kombinacje, bo jeżeli położymy urządzenia na miejscach gdzie normalnie spoczywałyby nasze nadgarstki, nie da się wygodnie korzystać z komputera. No chyba, że oglądając serial.

Mimo wszystko od przybytku głowa nie boli — i jeżeli Apple zdecydowałoby się na taki krok, sam już teraz wiem, że korzystałbym z niego regularnie. Zwłaszcza w obliczu tego, że bez dodatkowych przejściówek nie mam jak podłączyć będącej w zestawie z Apple Watch SE ładowarki do Macbooka Pro.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu