Apple

2800 zł to bardzo dużo pieniędzy. Na szczęście tańsze AirPods Max ponoć już w produkcji

Krzysztof Rojek
11

Nowe słuchawki Apple, pomimo wysokiej ceny, podbijają rynek. Dla wszystkich, którzy uważają, zę cena 549 dolarów jest za wysoka, firma szykuje tańszą wersję Airpods Max.

Kiedy na rynku zadebiutowały nowe słuchawki od Apple, cały technologiczny świat na chwilę wstrzymał oddech. Wydawałoby się bowiem, że astronomicznie wysoka cena i niewyróżniająca się funkcjonalność nie noszą znamion rynkowego sukcesu. Konsumenci jednak zdecydowali inaczej i już chwile po premierze okazało się, że na parę nowych Airpodsów trzeba poczekać naprawdę długo. Nie wszyscy jednak byli zadowoleni z tego, że za parę nausznych słuchawek trzeba zapłacić równowartość dobrego smartfona, czemu dali wyraz od razu po premierze. Jak się okazało, dla tych osób Apple także ma swoją propozycję.

Tańsze Airpods Max rzekomo już w produkcji. Na czym oszczędzono?

Apple, pomimo tego, że trzyma swoje portfolio w ryzach (nie tak jak niektórzy producenci) także stara się pokryć jak największą część rynku. Dlatego tez co roku otrzymujemy kilka iPhone'ów (oprócz zwykłego w tym roku były to wersje Mini, Pro i Pro Max), a większość produktów ma przynajmniej dwa warianty - zwykły i "pro". Nie dziwi więc fakt, że Apple chce zaadresować swój nowy produkt także do osób, które nie mają do wydania na słuchawki małej fortuny. Dlatego też, według przecieków, firma ma pracować nad tańszą wersją nowego produktu.

Według przecieków tańsze AirPods Max nie będą uboższe o żadną funkcjonalność względem swojego droższego odpowiednika. Oszczędności mają bowiem pochodzić z zastosowania tańszych materiałów, głównie plastiku. Dzięki temu słuchawki będą też zauważalnie lżejsze. Taki zabieg ma pozwolić obniżyć cenę z 549 dolarów do 349 dolarów. Oznaczałoby to, że w Polsce rzekome Airpods Max "Lite" miałyby kosztować około 1764 zł. Czy tak będzie - na te informacje będziemy musieli nieco poczekać. Jeżeli jednak stałoby się to prawdą, to taki produkt mógłby być naprawdę konkurencyjny i tańszy od części alternatyw. Jestem tylko ciekawy, czy w procesie produkcji Apple pozbędzie się problemu zbierającej się wody.

Rozważylibyście kupno Airpods Max w takiej cenie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu