Apple

Nowy iPad Air może być rewolucją. Zniknie przycisk, ale Touch ID pozostanie

Piotr Kurek
Nowy iPad Air może być rewolucją. Zniknie przycisk, ale Touch ID pozostanie
20

To, że Apple pracuje nad kilkoma nowymi produktami, nikogo specjalnie nie dziwi. Firma nie lubi zapowiadać swoich premier z dużym wyprzedzeniem. Z całą pewnością nie lubi też przecieków, które co jakiś czas trafiają do sieci. Te najnowsze wskazują, że w najbliższej przyszłości do sprzedaży trafi nowy iPad Air, którego konstrukcja może zaskoczyć wielu.

iPad Pro to jeden z najładniej wyglądających tabletów dostępnych na rynku. Jego najnowsza odsłona, która do sprzedaży trafiła kilka tygodni temu, to potwierdza. W swojej ofercie Apple ma jeszcze dwa modele iPada — iPad Air i tradycyjny iPad. Oba sprzęty to nieco grubsze ramki i poczciwy przycisk Początek, z którym rozstano się wraz z premierą iPhone'a X, czy wspominanego już iPada Pro. I choć ten powrócił w najnowszej odsłonie iPhone'a SE, to wygląda na to, że Apple zrezygnuje z niego w kolejnym modelu iPada Air. To, co zaskakuje najbardziej, to fakt, że nie pożegnamy się z Touch ID — ten ma być wbudowany w ekran.

Zobacz też: iPad mini to najlepszy tablet dla zwykłego użytkownika?

Wskazują na to przecieki pochodzące od @L0vetodream — użytkownika Twittera, który na swoim koncie miał już kilka celnych informacji na temat premier nowych urządzeń Apple. Tym razem prezentuje on listę nowych urządzeń, nad którymi są prowadzone prace i które do sprzedaży miałyby trafić przed końcem przyszłego roku. iPad Air ma być pierwszym urządzeniem firmy oferującym czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran. Rozwiązanie to ma pomóc ciąć koszty związane z kamerką obsługującą Face ID i jednocześnie pozwoli na znaczne zmniejszenie ramek wokół samego ekranu urządzenia, które wyglądem zbliżone będzie do tego, co prezentują obecne iPady Pro.

iPad Air bez przycisku Początek, ale nadal z Touch ID. Nad czym jeszcze pracuje Apple?

To jednak nie wszystko. Na liście, oprócz nowego iPada Air, pojawia się kilka innych produktów. To między innymi kontroler do gier. O plotkach i patentach związanych z padem Apple pisaliśmy już w 2012 r. Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło. Apple otworzyło się na najpopularniejsze kontrolery — te od konsol PlayStation 4 i Xbox One, które oficjalne wsparcie dostały przy okazji debiutu usługi Apple Arcade. Po co więc nowy kontroler? Dobre pytanie, być może Apple chce konkurować ze znanymi nam dobrze rozwiązaniami, jednak według mnie może to być bardzo trudne. Do tego dochodzi mniejsza wersja głośnika HomePod, MacBook z procesorem ARM, nowe słuchawki AirPods. Powraca też temat maty ładującej. Z AirPower zrezygnowano ponad rok temu — Apple oficjalnie przyznało, że pomysł ten nie spełniał ich oczekiwań. Czy to zmieniło się w tym roku?

Zobacz też: Nowe produkty Apple jeszcze w maju: szykujcie się na tanie AirPodsy i małego MBP

Warto jednak pamiętać, że to wszystko przecieki, które wcale nie muszą pokrywać się z rzeczywistością. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że @L0vetodream już wcześniej trafnie przekazywał nam informacje na temat nowych produktów Apple, warto śledzić tę sprawę — tym bardziej, że lżejszy iPad Air, z nowym ekranem i mniejszymi ramkami szybko znajdzie nabywców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu