Motoryzacja

BMW Theatre Screen z Amazon Fire TV – ekran 31” 8K we wnętrzu samochodu

Tomasz Niechaj
BMW Theatre Screen z Amazon Fire TV – ekran 31” 8K we wnętrzu samochodu
3

31-calowy TV w samochodzie? BMW mówi: „czemu nie”? Dokłada do tego obsługę Amazon Fire TV i wysokiej klasy system nagłośnienia Bowers & Wilkins Diamond Surrond Sound System i dostrojenie dźwięków przez Hansa Zimmera.

31-calowy ekran o rozdzielczości 8000x2000 pikseli cechuje się proporcjami 32:9 (dopasowanej do aktualnych produkcji filmowych) i jest naprawdę duży, bo zajmuje niemal całą szerokość wnętrza samochodu. BMW Theatre Screen ma być zamocowany tuż za przednimi siedzeniami; jest to więc atrakcja dla pasażerów jadących z tyłu pojazdu.

Oprócz możliwości odtwarzania filmu wcześniej zapisanego np. na pamięci przenośnej, BMW Theatre TV współpracować ma z usługą Amazon Fire TV (pełna integracja), a to dzięki temu że na pokładzie BMW iX (prawdopodobnie pierwsze auto z tym ekranem) znajduje się moduł sieci 5G, która ma zapewnić odpowiednio wysoki transfer danych.

BMW deklaruje, że zadbało o kwestie bezpieczeństwa, szczególnie w trakcie jazdy i w razie ewentualnej stłuczki. Domyślnie ekran jest złożony (podwieszony pod sufitem) i rozkładany jest na życzenie pasażerów. Przedstawiciele BMW zapytani na okoliczność odtwarzania materiałów z Amazon Fire TV także dla pasażerów jadących z przodu, np. wówczas gdy samochody BMW będą mogły już jeździć w pełni autonomicznie (najważniejszą barierą są póki co przepisy prawa), odpowiedzieli że jak najbardziej jest to także w planach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu