Apple

Będą niespodzianki! Oto plany Apple na 2019 - nowe informacje o iPhone'ach, iPadach, MacBookach

Konrad Kozłowski
Będą niespodzianki! Oto plany Apple na 2019 - nowe informacje o iPhone'ach, iPadach, MacBookach
41

Czyżby 2019 był rokiem, gdy oferta komputerów Apple doczeka się solidnego odświeżenia? Przetasowania doczekają się też oferty iPhone'ów oraz iPadów. Nie zabraknie niespodzianek.

Zaprezentowane w 2016 roku MacBooki Pro doczekały się kilku aktualizacji po drodze. Podobnie jak w latach poprzednich, tym razem także można było liczyć na sięgniecie przez Apple po lepszy procesor czy usprawnienie klawiatury, która budziła pewne wątpliwości od samego początku. Według analityka Ming-Chi Kuo, dysponującego dobrymi kontaktami, Apple miałoby pokazać w tym roku zupełnie nowy wygląd MacBooka Pro. Co więcej, w ofercie miałby się pojawić około 16-calowy wariant!

Kompletnie nowy MacBook Pro oraz monitor Apple

Przypomnijmy, że 17-calowe MacBooki Apple zaprzestało produkować i sprzedawać blisko 7 lat temu. W 2012 ujrzeliśmy je po raz ostatni, ale biorąc pod uwagę fakt, iż technologia pozwala teraz umieścić znacznie większy wyświetlacz w mniejszej obudowie, zaprezentowanie 16-calowego laptopa nie byłoby większym zaskoczeniem. W recenzji MacBooka Pro z Touch Barem (15 cali) Grzesiek pisał o tym, jak zaskoczony był niewielkimi rozmiarami tego komputera. Pójście o krok dalej nie wydaje się więc szczególnie trudne, tym bardziej gdy mówimy o Apple - firmie, która od dekad stawia na odchudzanie i miniaturyzację swoich produktów oraz ich komponentów. Nowością w ofercie ma być także 13-calowy MacBook Pro z 32 GB pamięci RAM - obecnie, taką ilość RAM-u można wybrać tylko w trakcie konfiguracji 15-calowego modelu.

Kuo potwierdza słowa Apple, jakoby w planach było pokazanie nowego Maca Pro, w którym wymiana komponentów będzie znacznie ułatwiona. Słyszeliśmy o tym już w kwietniu zeszłego roku, ale powrót do tego tematu może sugerować, że taki sprzęt ujrzymy już stosunkowo niedługo. O wiele ciekawej brzmią jednak zapowiedzi innego urządzenia od Apple. Wygląda bowiem na to, że firma powróci do produkcji i sprzedaży monitorów.

Apple Cinema Display znajdują się na biurkach nie jednego profesjonalisty, w nie jednej firmie. Monitory były często wybierane przez klientów, lecz w 2016 roku Thunderbolt Display'e zniknęły z oferty. Zdaniem Kuo Apple zaoferuje użytkownikom aż 31,6-calowy ekran o rozdzielczości 6K z podświetleniem LED, który stanie się bezpośrednim konkurentem dla rekomendowanego przez Apple monitora LG UltraFine 5K o przekątnej 27 cali.

Nowe iPhone'y, iPady, iPod touch oraz akcesoria

Na temat nowych iPhone'ów dowiedzieliśmy się, że Apple planuje aktualizację modelu XR, który nadal będzie posiadał tańszy ekran LCD 6,1 cala, zamiast OLED-a, ale poprawione zostanie Face ID, akumulator i szkło pokrywające obudowę. Co najciekawsze, ma zostać wyposażony w ultra szerokopasmowe radio ułatwiające nawigację wewnątrz budynków oraz dwustronne ładowanie bezprzewodowe pozwalające ładować inne urządzenia (AirPods? Apple Watch?).

Potwierdzone zostało, że doczekamy się uaktualnionych AirPods 2 z ładowanie bezprzewodowym (i nowym, czarnym kolorze), a także premiery AirPower - maty ładującej bezprzewodowo aż do trzech urządzeń. Niestety, zdaniem Kuo nowe iPhone'y nie będą posiadać złącza USB-C, bo na miejscu pozostanie Lightning. Co do tabletów - Apple miałoby zaprezentować nowy model zwykłego iPada z ekranem 10,2 zamiast 9,7 cala. Odświeżone mają zostać iPad mini oraz iPod touch.

Polecamy: Netflix i HBO nie dają się podejść Apple. Nowe informacje o VOD Apple

Najbliższa konferencja Apple ma odbyć się już w marcu, lecz na tym wydarzeniu prawdopodobnie poznamy plany firmy związane z usługą VOD, Apple News Premium i innymi.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu