Apple

Wygląda na to, że iPhone'a prędzej czy później też będziemy składać

Kamil Świtalski
Wygląda na to, że iPhone'a prędzej czy później też będziemy składać
12

Składany iPhone, składany iPad i... nieco inne podejście do Macbooka? Ostatni patent Apple sugeruje, że firma pracuje nad rozwiązaniem, które miałoby im w tym pozwolić.

Apple wielokrotnie w przeszłości zdarzało się już wynajdować koło na nowo — z różnym skutkiem. Czasami w oczach użytkowników się ośmieszali, a czasami to oni rozpoczynali rewolucję. Ot, jak ta mobilna — bo choć iPhone i iPad nie były pierwszymi smartfonami / tabletami jakie trafiły na rynek, to właśnie gigant z Cupertino podszedł do urządzeń tak, że trafiły one nie tylko do największych miłośników technologii, ale trafiły do mainstreamu. Już teraz wiemy, ze w kwestii składanych telefonów nie będą pierwsi. Bo już za kilka dni mamy oficjalnie poznać Samsunga Galaxy F (zobacz: Samsung Galaxy F – nowa flagowa linia z elastycznymi modelami), widzieliśmy też już prototyp pierwszego składanego smartfona od Xiaomi. Ponadto nad autorskimi rozwiązaniami pracują także LG, Motorola i Huawei. Kiedy możemy spodziewać się analogicznego urządzenia od Apple? Tego jeszcze nie wiemy, ale patenty firmy sugerują, że i na nie przyjdzie czas.

Prędzej czy później składany iPhone... też trafi na rynek?

Na stronie USPTO dwa dni temu opublikowane zostały materiały dotyczące składanego ekranu. Wnioski patentowe wypełnione zostały w październiku zeszłego roku, ale to nie jest pierwszy raz, kiedy takowe ze strony Apple się pojawiają — pierwsze wzmianki na ten temat zaczęły pojawiać się już kilka lat temu. Według dołączonych tam grafik, takie urządzenie miałoby składać się z kilku ekranów, które łączyć będzie można za pomocą tamtejszych zawiasów — i zginać moglibyśmy je w dwojaki sposób. I patrząc na obrazki nietrudno wyobrazić sobie to rozwiązanie zastosowane nie tylko w smartfonach, ale także innych urządzeniach firmy — iPadach czy nawet Macbookach. Prawdopodobnie zresztą w tym kierunku kombinuje Apple, ale jak to zwykle z nimi bywa — tutaj nie mamy co liczyć na wcześniejsze przechwałki na temat tego, co opracowują w swoich ściśle tajnych laboratoriach. Pochwalą się dopiero wtedy, gdy uznają że produkt jest gotowy by trafić na rynek.

Pierwsze wzmianki patentowe na temat tej technologii Apple zgłaszało blisko 8 lat temu. Najwyraźniej gigant cały czas udoskonala swój pomysł. No cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość — ale nie liczyłbym specjalnie na składanego iPhone'a w tym roku.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu