Xiaomi

MIUI 12 od Xiaomi prawie jak iPhone

Weronika Makuch
MIUI 12 od Xiaomi prawie jak iPhone
18

MIUI 12 zasięgnie po jedną z nowości, jakie niesie za sobą iOS 14 beta. Xiaomi najwyraźniej bardzo przypadło do gustu podwójne stuknięcie w tył obudowy.

W iOS 14 beta pojawiła się możliwość ustawienia reakcji urządzenia na stuknięcie. Apple udało się wysunąć na prowadzenie, implementując tę funkcję. Podwójne i potrójne stuknięcie wywołuje przypisane przez nas akcje – bardzo fajne urozmaicenie i całkiem przydatna funkcja. Podobnie pomyślało Xiaomi, stwierdzając, że chcą, aby ich smartfony oferowały to samo. W kodzie najnowszej wersji MIUI 12 beta znaleziono wskazówki, jasno sugerujące, że Xiaomi pracuje nad wprowadzeniem tej funkcji.

Xiaomi zapożycza nowości do MIUI 12 z iOS 14 beta

Podobnie jak w przypadku iOS 14 beta – podwójne lub potrójne stuknięcia będą wywoływały określone działania urządzenia. Funkcje ma przypisywać użytkownik. Xiaomi na pewno będzie jeszcze rozwijać nową opcję. Na ten moment użytkownicy mogliby wybierać z mniejszego zakresu funkcji niż w przypadku iOS 14 beta. Xiaomi oferowałoby robienie zrzutu ekranu, włączenie latarki, uruchamianie aparatu lub otwarcia obszaru powiadomień. Trudno uznać tę listę za zamkniętą póki funkcja nie jest dostępna publicznie. Coś może z niej zniknąć, coś może się pojawić.

MIUI 12 oficjalnie. Xiaomi prezentuje głębokie zmiany w interfejsie użytkownika

Niestety na ten moment nie wiemy, kiedy nowość pojawi się w MIUI 12. Zapewne zostanie to połączone z wydaniem jednej z aktualizacji – być może nawet najnowszej. Xiaomi z pewnością działa, coś jest na rzeczy, a my musimy po prostu czekać. Oby nie trzeba było oczekiwać zbyt długo. Lepiej wcześniej niż później, prawda? Warto w międzyczasie przyjrzeć się liście modeli smartfonów marki Xiaomi, aby mieć pewność, na które z nich trafi MIUI 12.

Mam kilka nowych ulubionych funkcji. Używam iOS 14 i namówię Was do aktualizacji

Źródło: XDADevelopers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu