Xiaomi

Uwaga posiadacze Xiaomi. Nie instalujcie tej poprawki - uniemożliwi wam dzwonienie! [Aktualizacja]

Krzysztof Rojek
Uwaga posiadacze Xiaomi. Nie instalujcie tej poprawki - uniemożliwi wam dzwonienie! [Aktualizacja]
8

Najnowsza poprawka dla telefonów Xiaomi Mi A3 sprawia, że nie wykrywają one karty SIM. Pod żadnym pozorem jej nie instalujcie!

Z update'ami oprogramowania w telefonach już tak jest, że albo użytkownicy nie mogą się ich doczekać, albo, jeżeli te się już pojawią, to powodują takie błędy, że lepiej, aby ich w ogóle nie wypuszczano. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że ofiarą poprawek bezpieczeństwa padły m.in. smartfony z serii Galaxy, u których pojawiały się kolorowe poświaty. I o ile można znieść zazieleniony ekran i nie wpływa to na funkcjonalność urządzenia, o tyle jeżeli "poprawka" zabiera podstawową funkcjonalność telefonu, to już oznacza spore kłopoty. A tak właśnie dzieje się teraz w przypadku smartfonów firmy Xiaomi.

Właściciele Xiaomi Mi A3 - nie instalujcie patcha!

Dziś rano internet obiegła informacja, że z telefonami Mi A3 z międzynarodowej dystrybucji dzieje się coś niedobrego. Temat jako pierwszy poruszył na Twitterze użytkownik Dakshit Shah.

Sygnały o tym, że Xiaomi nie radzi sobie z aktualizacjami tego modelu pojawiały się już wcześniej. Teraz jednak pomyłka firmy jest naprawdę bolesna dla jej klientów. Feralna poprawka nosi numer V11.0.3.0.QFQMXTC i niesie ze sobą szereg problemów. Telefon przestaje wykrywać kartę SIM, zmienia język urządzenia i wiąże się z szeregiem innych problemów.

Na stronie swojego forum samo Xiaomi ostrzega przed instalacją update'u. Niestety wielu forumowiczów zgłasza, że już zainstalowało "poprawkę". Na razie nie ma niestety instrukcji, co zrobić, by przywrócić telefon do działania.

Po co komu Android One, jeżeli tak wyglądają aktualizacje

Linia A od Xiaomi jest bardzo chętnie wybierana nie tylko w Polsce, ale też i w innych krajach głównie przez atrakcyjną cenę i udział w programie Android One, który miał gwarantować terminowe aktualizacje i długie wsparcie. Jak widać jednak, firma nie radzi sobie z tym, by zapewnić temu urządzeniu poprawną obsługę posprzedażową. Powstaje więc pytanie - czy jeżeli ktoś wybrał ten smartfon właśnie ze względu na perspektywę aktualizacji, to czy otrzymał to za co zapłacił? I czy fakt, że producenci nie radzą sobie z aktualizacjami nie jest finalnym gwoździem do trumny programu Android One?

Źródło: forum

Aktualizacja 15.07.2020, 14:20

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Xiaomi w sprawie błędu:

Zdajemy sobie sprawę z problemu wynikającego z aktualizacji oprogramowania na kilku urządzeniach Mi A3. W trakcie jego analizy zidentyfikowaliśmy problem techniczny, z powodu, którego aktualizacja oprogramowania, została przypadkowo udostępniona do grupy użytkowników, która nie powinna jej otrzymać. Zaleźliśmy przyczynę, a nasze zespoły techniczne pracują nad rozwiązaniem, które pomoże go naprawić. Zostanie ono wkrótce udostępnione użytkownikom.

Aktualizacja 16.07.2020

Mamy informację o tym, że Xiaomi pracuje nad patchem.

For those affected users who need a quick fix, we remind you to back up the phone data separately and visit our authorized aftersales service center to have your device flashed. In the meantime, our technical teams are working on the OTA update V11.0.17.0.QFQMIXM, which is scheduled to partially roll out starting from tonight (GMT+8), July 14

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu