Microsoft

Prezentacja gier od Microsoftu dla Xbox Series X zapowiedziana. Będzie petarda czy raczej niewypał?

Weronika Makuch
Prezentacja gier od Microsoftu dla Xbox Series X zapowiedziana. Będzie petarda czy raczej niewypał?
10

Nadeszła pora na bardzo ważne wydarzenie dla konsoli Xbox Series X. Już 23 lipca poznamy wiele szczegółów dotyczących nadchodzących gier na nową konsolę.

Microsoft podzielił się z fanami dokładną datą i godziną pokazu, na którym zaprezentuje gry od wewnętrznych studiów. Wszystkie zobaczymy rzecz jasna na nadchodzącej konsoli Xbox Series X. Fani będą musieli jeszcze chwilkę poczekać, ponieważ sama prezentacja odbędzie się 23 lipca o godzinie 18:00. Miejmy nadzieję, że Microsoft przygotował dla nas kilka naprawdę niezwykłych asów w rękawie.

Xbox Series X – Pokaz gier Microsoftu 23 lipca

W maju odbył się pokaz, na którym prezentowano tytuły multiplatformowe. Na ówczesnym pokazie zapowiedziano 13 nowych gier. Wśród nich znalazł się m.in. Assassin’s Creed Valhalla. Wtedy mieliśmy jednak do czynienia z estetycznym acz nudnym pokazem rysowania grafiki promocyjnej. Nie zabrakło również trailera CGI oraz materiału z rozgrywki. Dziś z kolei wypłynął kolejny fragment rozgrywki z tytułu, z którego fani nie są zbyt zadowoleni.

Podobno niezbyt odczujemy zmianę generacji konsol, bo rewolucji… nie będzie?

Wydawca nie przekazał konkretnych informacji. Na ten moment nie mamy pewności, jakich gier możemy spodziewać się na konferencji pod koniec lipca. Możemy czekać tylko na Halo Infinite, które jednak nie jest raczej najważniejszym punktem na mapie oczekiwań polskiej, a nawet europejskiej społeczności. Microsoft nabyło już 15 studiów, które pracują dla Xboxa. Na pewno nie skończy się na jednym Halo. Na konferencji Microsoft będzie miał nową okazję do pokazania możliwości konsoli oraz ich podejścia do tytułów na nową generację. Być może zobaczymy na pokazie trailer produkcji, która okaże się olbrzymim hitem nowych generacji.

Tańszy Xbox Series S zadebiutuje w sierpniu, z wydajniejszym procesorem niż PS5

W sieci dyskutuje się również obecnie o cenach gier na nową generację. Po tym, jak 2K Games potwierdziło, że NBA 2K21 w wersji na PS5 i Xboxa Series X będzie droższe, fani zaczęli zastanawiać się, czy na podobne kroki zdecydują się inni istotni wydawcy. Żaden gracz nie czeka radośnie na podwyżkę cenową next-genowych tytułów, ale możemy się jej niestety doczekać. Już niedługo zaczniemy poznawać oficjalne i ostateczne ceny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu