Konsole

Xbox Series X czy PlayStation 5? Decydująca w tym starciu będzie... cena

Kamil Świtalski
Xbox Series X czy PlayStation 5? Decydująca w tym starciu będzie... cena
17

Co wskazali gracze jako najważniejszy aspekt który wezmą pod uwagę przed zakupem nowej konsoli? Nie bibliotekę gier, nie markę sprzętu, a jego... cenę!

Premiera nowych konsol zbliża się wielkimi krokami. Powoli znikają kolejne niewiadome, wszystko zaczyna układać się w logiczną całość, ale jest pewien element o którym ani Microsoft, ani Sony, jeszcze nie wspomnieli. Chodzi o cenę sprzętu, a ta — według sondy przeprowadzonej przez Eda Booma, będzie decydująca. Zgodnie z oczekiwaniami: jest dużo ważniejsza, niż gry na wyłączność — co wydaje się dziwić legendarnego twórcę gier.

Nie gry na wyłączność, nie lepsza grafika czy kompatybilność wsteczna. Decydująca będzie cena

Dużo mówi się o przywiązaniu do marki, o grach na wyłączność i sympatyzowaniu z zielonymi (Xboxem) albo niebieskimi (PlayStation). I faktycznie, część zaangażowanych graczy lubi przerzucać się na argumenty (mamy Uncharted i Bloodborne! mamy Game Pass i lepszy czytnik BD!), ale nie oszukujmy się. Masy tak tego nie rozpatrują, nie przywiązują się do konkretnych marek — choć w nadchodzącej generacji obiecana wsteczna kompatybilność może być solidnym argumentem, by pozostać w tym samym obozie.

Zobacz też: Xbox Series X: nowa konsola Microsoftu może i szokuje designem, ale wygląd to nie wszystko

Ponad 50 tysięcy użytkowników wzięło udział w twitterowej ankiecie na profilu Eda i 37,5% odpowiedziało, że najważniejszym aspektem przy wyborze sprzętu będzie cena.

Przyznam szczerze, że mocno mnie to zaskoczyło. I sporo mówi się o tym, że produkcja PlayStation 5 do tanich nie należy, przez co ostateczna cena urządzenia może być (nieprzyjemnym) rozczarowaniem. Microsoft stać na to, by mocno zawalczyć na starcie i zdobyć serca graczy, a Xboksem 360 udowodnili że to dominacja Sony w poprzedniej generacji niewiele znaczy. Zgadzacie się z tym punktem widzenia?

Zobacz też: Sony chwali się sukcesem PS4 i prezentuje logo PlayStation 5. Nie spodziewajcie się specjalnego szaleństwa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu